Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

2 Gdański Hufiec Harcerek

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "2 Gdański Hufiec Harcerek"— Zapis prezentacji:

1 2 Gdański Hufiec Harcerek
„MORENA”

2 Historia Hufca Historia Naszego Hufca jest dosyć zawiła.
Wywodzi się on ze Szczepu Morena, który powstał 30 lat temu. W pewnym momencie w środowisku wyłonił się Hufiec Harcerek.

3 Dopiero w roku morenowe środowisko harcerskie zasiliło szeregi ZHR. Wtedy właśnie został powołany rozkazem 2 Gdański Hufiec Harcerek „Morena” na czele z Druhną Agnieszką Kruk.

4 W 1998 roku został przekształcony
w Gdański Związek Drużyn Harcerek „Morena”. z komendantką Druhną Aliną Kruk. W skład ZDH wchodziły 2 drużyny harcerek i 2 gromady zuchowe.

5 Związek bardzo się rozrastał na skutek czego zostały powołane nowe drużyny. Ponadto dołączyło do nas środowisko kwidzyńskie.

6 Ponownie został powołany Hufiec, a na jego czele stanęła Druhna Maria Szczepińska

7 W 2003 roku z Hufca wystąpił pion 17-tek, a na czele Hufca stanęła
Druhna Dominika Szarmach. W 2004 roku Hufiec został powierzony w ręce Druhny Agaty Miłosz.

8 Kolejne hufcowe to: Druhna Dorota Suchy, Druhna Agata Mrall, i jaśnie panująca nam do teraz Druhna Natalia Murowaniecka zwana „Murowaną”.

9 Drużyny w Hufcu Drużyny i gromady, które przewinęły się przez hufiec:
-9 GDH „Gniazdo” -13 GGZ „Zwariowane Bodziusie” -13 GDH „Agentki” -SZH „Bryza” -17 GDH „Łąka” -17 GDH „Stado” -17 GDW „Klucz” -1 KDH „Szkotki” -8 GDH „Tendo” -17 GGZ „Leśne Duszki” -2 KGZ „Wesołe Pszczółki” -8 GGZ (dawniej 71 GGZ) „Elfy ze Słonecznej Krainy” -5 KDH „Szetlandy” -13 KDW „Koniczyny” -8 GDW -4 GSZH „Żywioły” -28 GSZH „Iskra” -2 KDH „Keja” -7 GGZ „Strażniczki Płonącej Zorzy” -9 GDW „Odlot” -7 GDH „Ouranos” -18 GDW „Domino” -28 GGZ „Radosne Płomyki”

10 Obecne jednostki Hufca to…

11 7 GDH „Ouranos” Z drużynową Kasią Sarad na czele,
Dumnie podąża harcerek wiele. W siódemce przygody przeżywają, Granatowe berety i chusty mają. Są bardzo radosne i kreatywne, A w głowach pomysły dziwne.

12 8 GDH „Tendo” Ósemka to drużyna miła niezmiernie,
Kamilka ósemce przewodzi wiernie. Niezwykle dużo harcerki śpiewają, I wszystkim dać o sobie znają. Dumnie noszą chusty oliwkowe, Bo dziewczyny z nich morowe.

13 9 GDH „Gniazdo” Dziewiątka za Agatą kroczy,
Wszystkich radością zaskoczy. Każda dziewczyna z dziewiątki Wie jak poprawnie robić pompki. I w dziewiątej drużynie, Czuje się jak w rodzinie.

14 7 GGZ „Strażniczki Płonącej Zorzy”
Jak zawsze radosne są zuchy, I wcale nie ciepłe kluchy. Bo Agnieszka bardzo się stara, By była z nich aktywna zgraja. Niebiesko żółte chusty mają, I Wam ze zdjęcia pomachają.

15 8 GGZ „Elfy ze Słonecznej Krainy”
Zuszki takie maluszki, Mają często brudne paluszki. Bo Natalka lubi zajęcia plastyczne, Czasem też sportowe i muzyczne. Radosne żółto zielone barwy mają I do zabawy zapraszają.

16 28 GGZ „Radosne Płomyki” Najmłodsza w naszym Hufcu gromada,
Chodzi spać gdy mrok zapada. Bo pod wodzą Madzi- bezsprzecznie, Zuchy zawsze zachowują się grzecznie. Mają czerwone chusty z żółtymi paskami, I lubią bawić się z pieskami.

17 Słów kilka o Radzie Hufca
Hufcowa phm. Natalia Murowaniecka Rada hufca działa bardzo prężnie. Spotykamy się raz na miesiąc i radzimy o wszystkim o czym się da. W skład Rady wchodzą Hufcowa, Komenda Hufca i wszystkie drużynowe i instruktorki.

18 Natalia „Murowana” Murowaniecka Hufcowa, Członkini Kapituły Stopnia Wędrowniczki "Morenowe Wzgórza"
Muzyka i matematyka niebanalna, Dla Hufcowej Naci to rzecz trywialna. Nacia w ryzach trzyma nas, I zawsze znajdzie dla nas czas. Chociaż sama jest tak wspaniała, To dla nas zawsze wyrozumiała.

19 Agata Mrall Członkini Komendy Hufca, Przewodnicząca Kapituły Stopnia Wędrowniczki „Morenowe Wzgórza”
Nasza kochana Mrall Agata, Ze światem harcerskim chętnie się brata. Teraz niestety się nam wyprowadza, Bo na południe miłość ją sprowadza. Mamy nadzieję że szybko do nas wróci, Bo jej absencja będzie wszystkich smucić.

20 Katarzyna Kozłowska Vice hufcowa, Członkini Kapituły Stopnia Wędrowniczki „Morenowe Wzgórza”, Drużynowa 9 GDW Hiszpańska blondynka, Czy to nie pomyłka?? Z Gniazda wyleciała, I z Odlotem się spotkała. Uwielbia dzieciaki małe, Podróże stopem są dla niej doskonałe.

21 Katarzyna Sarad Vice hufcowa, Komendantka Szkoły Zastępowych „Na Grani”, Drużynowa 7 GDH
Kasia to człowiek z charakterem, Na zdjęciu widzimy ją za łódki sterem. Kasia jest bardzo ambitna, O czym świadczy funkcja zaszczytna. Od jakiegoś czasu Pani Magister, bardzo lubi trzymać ster.

22 Zofia Rzepiak Sekretarz Hufca, Opiekunka 7 GGZ i 28 GGZ
Zosia zuchami się zajmowała, A że na to nie narzekała, Dalej się gromadami opiekuje, Ponadto gazetkę nam redaguje. Zosia się włącza do każdej akcji, Podczas roku i w trakcie wakacji.

23 Kamila Kula Członkini Kapituły Stopnia Wędrowniczki „Morenowe Wzgórza”, Drużynowa 8 GDH
Kamilka to bardzo aktywna persona, Trudno znaleźć zdjęcie gdzie nie jest poruszona. Uśmiecha się od rana do nocy, I nigdy nie odmawia swojej pomocy. Wszystkie bardzo ją lubimy, Że mamy ją w Hufcu bardzo się cieszymy.

24 Agata Wasilczuk Członkini Kapituły Stopnia Wędrowniczki „Morenowe Wzgórza”, Drużynowa 9 GDH
Agata bardzo lubi góry, Marzy by wskoczyć do czarnej dziury. Wylicza różne pierwiastki, I z dziewiątki i z trzynastki. Gra na pianinie już całe lata, Chce pojechać na koniec świata.

25 Natalia Czaja Drużynowa 8 GGZ
Natalka to harcerka miła, Zaskoczyć może jej wielka siła. Zuchy swoje miłością darzy, I o podróżach wygodnych marzy. A do tego można przysiąc, Że pomysłów to ma tysiąc.

26 Magda Redzimska Drużynowa 28 GGZ
Czy jesień, zima czy wiosna, Magda jest zawsze radosna. Uczęszcza do klasy teatralnej, bo jest za bystra by chodzić do normalnej. Dzięki temu , że Ją znamy, Całe dnie się uśmiechamy.

27 Agnieszka Bruska Drużynowa 7 GGZ
Agnieszka błękitny sznur ma na ramieniu, I mimo że woli pozostawać w cieniu, To wiele radości do rady wnosi, Agnieszka długi warkocz nosi. Ma ogromne zdolności plastyczne, Lubi przemierzać szlaki turystyczne.

28 Katarzyna Kaczmarek Opiekunka 8 GGZ
Kasia wariatką jest nie z tej ziemi, Niestety opuściła nas tej jesieni. By reżyserię stadi in London, Kasia ma w małym palcu Bon Ton. Energia stale z niej promieniuje, Bo Kasia nigdy nie cieniuje.

29 Agata Czaja Agata fizjoterapię studiuje.
I świetnie się w tym odnajduje. Poza tym sport bardzo ceni, Bo nie lubi leni. Uprawia wspinaczkę skałkową, Była Ósmej gromady drużynową.

30 Anna Stawicka Członkini Kapituły Stopnia Wędrowniczki w 3 Gdańskim Hufcu Harcerek „Magnis”
Anna to była dziewiątki drużynowa, I osoba jest z niej światowa. Stopień HR już dawno zdobyła, Muzykalnością się zawsze szczyciła.

31 I na koniec kilka zdjęć z akcji Hufca

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44


Pobierz ppt "2 Gdański Hufiec Harcerek"

Podobne prezentacje


Reklamy Google