Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

4 Poznańska Drużyna Harcerek Pogodne im. Św. Urszuli Ledóchowskiej KILKA SŁÓW O NAS.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "4 Poznańska Drużyna Harcerek Pogodne im. Św. Urszuli Ledóchowskiej KILKA SŁÓW O NAS."— Zapis prezentacji:

1 4 Poznańska Drużyna Harcerek Pogodne im. Św. Urszuli Ledóchowskiej KILKA SŁÓW O NAS

2 Czym byłaby Drużyna bez jej historii: Drużyna powstała w 1982r. jako 411 Środowiskowa Drużyna Harcerska Orlęta dzięki staran iom druha Jarosława Szymczaka Ponurego. W 1988r podzieliła się na drużynę żeńską i męską tworząc Szczep Drużyn Harcerskich Orlęta, skład którego obecnie tworzą 4 drużyny(żeńska, męska, zuchowa oraz wędrownicza). W 1989r. przeszliśmy do ZHR, w 1992r. zdobyłyśmy imię patronki oraz sztandar. Pogodne wchodzą w skład II Poznańskiego Hufca Niespodzianka, który zresztą współzakładały. Kolejnymi ( po druhu Ponurym) drużynowymi były Olga Antkowska Oleńka, Aleksandra Sobucka Szarotka, Julia Mrowiska Majka, a 4.04.2009r. w Dąbrówce Monika Redman Małgosia przekazała drużynę Mariannie Gabryelczyk Ada Od samego początku istnienia Pogodne działały na Ratajach, tam staramy się współpracować z parafią oraz szkołą podstawową. Obecnie w drużynie działają 4 zastępy. Oczywiście należy wspomnieć o zastępie zastępowych Mocarne, bo tak się nazywamy jest prężnie działającym zastępem, który wciąż rozwija swą obrzędowość.. Obecnie w drużynie jest 26 harcerek, z czego 9 to harcerki, które zasiliły nasze szeregi w tym roku! Jako drużyna jesteśmy grupą zgranych dziewczyn, które mają bardzo dużo zwariowanych pomysłów i nie potrafią siedzieć w jednym miejscu. Naszym głównym atutem jest chęć ciągłego śpiewania, należy dodać, że w każdym zastępie jest minimum (choć czasem i kilka) jedna druhna, która gra na gitarze.

3 Życie Naszej Drużyny:

4 Pogodne- zawsze zgodne! (czyli my na zbiórce)

5 Pogodny obóz:

6 Wspólne pląsanie Interaktywna zabawa z globusem Edukacja to jest to, na co stawiamy!

7 Hm… następny ruch to będzie A5.. Ciekawe, czy zauważy, że po wyborze A5 zetnie mojego grzyba Manualne wyczyny harcerek i dumna drużynowa! Strategia to podstawa !

8 Nasze rady drużyny: Dobre planowanie jest kluczem do sukcesu!

9 Od 28. lat działamy na os. Rusa -Nasza drużyna składa się z czterech zastępów oraz zastępu zastępowych - Naszą specjalnością jest historia harcerstwa, z której ciągle czerpiemy nowe inspiracji - W wolnym czasie (co jest naszym hobby) szukamy tropów zwierząt I oczywiście jesteśmy ułożonymi i grzecznymi harcerkami…

10 Jak ka ż dy medal ma dwie strony, tak ka ż dy kij ma dwa ko ń ce Oto przedstawiamy drugą stronę medalu i drugi koniec kija ….

11 Kluczem do sukcesu jest wykwalifikowana kadra:

12 Czym byłaby drużyna bez najlepszegoMOCARNEGO ZZ-tu:

13 Szkolimy się poznając strukturę lasu:

14

15 CZYM JEST SAMARYTANKA W OBLICZU TAKICH PRZYPADKÓW MEDYCZNYCH:

16 Pacjent cudem uratowany :D

17 DLA NAS ŻADNE SPORTY EKSTREMALNE NIE SĄ STRASZNE:

18

19

20 Z CHĘCIĄ POZNAJEMY OBCE KULTURY:

21

22 W NASZEJ DRUŻYNIE NAJWAŻNIEJSZE TO BYĆ SOBĄ!

23

24 PO PROSTU TO MY!

25 Mocarny ZZ

26 XI ZARADNE XIII PONURE

27 XV BYSTROOKIE XVII WYTRWAŁE

28 Za uwagę dziękuje 4PDH Pogodne

29 KONIEC


Pobierz ppt "4 Poznańska Drużyna Harcerek Pogodne im. Św. Urszuli Ledóchowskiej KILKA SŁÓW O NAS."

Podobne prezentacje


Reklamy Google