Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dar największy... made by martussa. Jezus, zanim złożył ofiarę ze swego życia na Golgocie, zostawił nam środek umożliwiający uczestnictwo w niej, tak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dar największy... made by martussa. Jezus, zanim złożył ofiarę ze swego życia na Golgocie, zostawił nam środek umożliwiający uczestnictwo w niej, tak."— Zapis prezentacji:

1 Dar największy... made by martussa

2 Jezus, zanim złożył ofiarę ze swego życia na Golgocie, zostawił nam środek umożliwiający uczestnictwo w niej, tak jak byśmy byli w niej obecni. W ten sposób każdy wierny może w niej uczestniczyć i korzystać z jej niewyczerpanych owoców. Oto wiara, którą przez wieki żyły całe pokolenia chrześcijan (...) (Ecclesia de Eucharistia)

3

4

5 Ustanawiając Eucharystię, Jezus powiedział:

6 We Mszy św. w sposób sakramentalny uobecnia się Jego ofiara krzyżowa oraz, że swoje Ciało i Krew daje jako pokarm i napój.

7 Słuchacze Jezusa, byli zszokowani tym, co usłyszeli. Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: Jak On może nam dać ciało do spożycia? (J 6,52) A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać? (J 6,60)

8 Judasz był jednym z tych, którzy nie uwierzyli w to, co Chrystus do nich mówił. Zdradził Go...

9

10 W tych słowach, Jezus wskazał na tajemnicę uwielbienia swojego człowieczeństwa w śmierci, zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu. W chwili śmierci została uwielbiona Jego ludzka Dusza, w zmartychwstaniu Jego Ciało. Natomiast w momencie wniebowstąpienia zakończył On swoją fizycznie widzianą obecność. Jego człowieczeństwo (Ciało i Krew) rozpoczęło nowy rodzaj egzystencji: W Nim bowiem mieszka cała pełnia: bóstwo na sposób ciała. (Kol 2,9)

11 Odejście Chrystusa we wniebowstąpieniu jest jednocześnie Jego przyjściem w nowy wszechobecny sposób, ale już niedoświadczalny naszymi zmysłami... Po wniebowstąpieniu ciało Jezusa stało się niewidzialne, dostąpiło udziału we wszechmocy Boga Trójjedynego i dzięki temu Jezus w swoim człowieczeństwie staje się wszechobecny: Ten, który zstąpił, jest Tym, który wstąpił ponad wszystkie niebiosa, aby wszystko napełnić. (Ef 4, 10)

12

13

14

15


Pobierz ppt "Dar największy... made by martussa. Jezus, zanim złożył ofiarę ze swego życia na Golgocie, zostawił nam środek umożliwiający uczestnictwo w niej, tak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google