Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Drzewnych Nr 9 w Łomży

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Drzewnych Nr 9 w Łomży"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Drzewnych Nr 9 w Łomży

2 O SZKOLE 1918 - powstała Państwowa Szkoła Miernicza
utworzono Wydział Leśny powołano Wydział Przemysłowo-Leśny otwarto Pedagogiczne Studium Techniczne utworzono Technikum Ochrony Środowiska otwarto Liceum Techniczne o profilu leśnictwo i technologia drewna Zespół Szkół Drzewnych nr 9 w Łomży, Al Legionów 9 zaprasza WAS w swoje mury i proponuje naukę w:

3 TECHNIKUM NR 9 - rysunek techniczny - konstrukcje - materiałoznawstwo
Specjalność: technik technologii drewna Okres kształcenia: 4 lata Podbudowa: gimnazjum Ten typ szkoły przewiduje kształcenie w zakresie przedmiotów ogólnokształcących (w tym dwa języki obce) oraz następujących przedmiotów zawodowych: - rysunek techniczny - konstrukcje - materiałoznawstwo - technologia meblarstwa - maszyny i urządzenia - elektronika i automatyka - pracowania badań laboratoryjnych Praktyka zawodowa: - 4 tygodnie - w klasie I - 4 tygodnie - w klasie II Odbywa się ona w pracowniach drzewnych CKP, zakładach stolarskich na terenie miasta i zakładach meblarskich.

4 TECHNIKUM NR 9 Specjalność: technik ochrony środowiska
Okres kształcenia: 4 lata Podbudowa: gimnazjum Ten typ szkoły przewiduje kształcenie w zakresie przedmiotów ogólnokształcących oraz następujących przedmiotów zawodowych: - konstrukcje - technologia meblarstwa - elektronika i automatyka - rysunek techniczny - maszyny i urządzenia - pracownia badań laboratoryjnych Praktyka zawodowa: - 4 tygodnie - w klasie I - 4 tygodnie - w klasie II Odbywa się ona w pracowniach drzewnych CKP, zakładach stolarskich na terenie miasta i zakładach meblarskich.

5 TECHNIKUM NR 9 Specjalność: technik geodeta Okres kształcenia: 4 lata
Podbudowa: gimnazjum Ten typ szkoły przewiduje kształcenie w zakresie przedmiotów ogólnokształcących (w tym dwa języki obce) oraz następujących przedmiotów zawodowych: - rysunek geodezyjny i el. kartografii - informatyka geodezyjna i kartograficzna - kształtowanie i ochrona środowiska - zarys wiedzy o gospodarce Praktyka – 2 tygodnie w IV klasie, realizowana w firmach geodezyjno – kartograficznych i wojewódzkich biurach geodezji i terenów rolnych

6 LICEUM PROFILOWANE - podstawy przedsiębiorczości - leśnictwo
Specjalność: leśnictwo i technologia drewna Okres kształcenia: 3 lata Podbudowa: gimnazjum Ten typ szkoły przewiduje kształcenie w zakresie przedmiotów ogólnokształcących (w tym dwa języki obce) oraz następujących przedmiotów zawodowych: - podstawy przedsiębiorczości - leśnictwo - obróbka drewna i wikliny - projektowanie wyrobów z drewna i wikliny Absolwenci liceum o tym profilu są przygotowani do diagnozowania zagrożeń dla środowiska, planowania przebiegu zagospodarowania lasu, badania materiałów drzewnych i drewnopodobnych, projektowania prostych elementów z drewna i wikliny.

7 LICEUM PROFILOWANE - podstawy przedsiębiorczości
Specjalność: kształtowanie środowiska Okres kształcenia: 3 lata Podbudowa: gimnazjum Ten typ szkoły przewiduje kształcenie w zakresie przedmiotów ogólnokształcących (w tym dwa języki obce) oraz następujących przedmiotów zawodowych: - podstawy przedsiębiorczości - technologia informacyjna - środowisko i gospodarka jego zasobami - planowanie elementów środowiska Absolwenci liceum o tym profilu posiadają wiedzę i umiejętności ogólno zawodowe niezbędne do dalszego kształcenia w zakresie budownictwa, projektowania architektonicznego, renowacji zabytków architektury, technologii robót konstrukcyjnych i wykończeniowych, inżynierii sanitarnej, melioracji i hydrologii.

8 SZKOŁA ZAWODOWA - rysunek techniczny - konstrukcje wyrobów z drewna
Specjalność: stolarz Okres kształcenia: 3 lata Podbudowa: gimnazjum Ten typ szkoły przewiduje kształcenie w zakresie przedmiotów ogólnokształcących (w tym języki obce) oraz następujących przedmiotów zawodowych: - rysunek techniczny - konstrukcje wyrobów z drewna - obrabiarki i urządzenia - technologia drewna Absolwenci liceum o tym profilu zdobywają tytuł „robotnika wykwalifikowanego” i mogą podjąć pracę w zakładach stolarskich, lub też ukończywszy tą szkołę mogą kontynuować dalej swoją naukę w technikum drzewnym, które również u nas istnieje. Praktyka, przez cały czas kształcenia odbywa się w Centrum Kształcenia Praktycznego (CKP) na terenie Łomży.

9 SZKOŁY POLICEALNE Od nowego roku szkolnego 2006/2007 planujemy otworzyć dwa kierunki szkoły policealnej, będą to: technik geodeta technik leśnik

10 WSPÓŁPRACA POLSKO-NIEMIECKA
Nasza Szkoła od 1998 roku do dnia dzisiejszego utrzymuje kontakt z CJD-Billberge w Niemczech. Wspólna praca młodzieży polskiej i niemieckiej przy drzewnych projektach, np: budowania altanki wypoczynkowej, drzwi do pomieszczenia pracowni.

11 WSPÓŁPRACA POLSKO-NIEMIECKA
Nasza Szkoła od 1998 roku do dnia dzisiejszego utrzymuje kontakt z CJD-Billberge w Niemczech. Oprócz pracy był również czas na atrakcyjne wycieczki i zwiedzanie ciekawych miast w Niemczech, np: Bremen.

12 WSPÓŁPRACA POLSKO-NIEMIECKA
Nasza Szkoła od 1998 roku do dnia dzisiejszego utrzymuje kontakt z CJD-Billberge w Niemczech. Nauczyciele pomagali nam w kontaktowaniu się z młodzieżą niemiecką poprzez organizowanie wspólnych wypraw.

13 WSPÓŁPRACA POLSKO-NIEMIECKA
Nasza Szkoła od 1998 roku do dnia dzisiejszego utrzymuje kontakt z CJD-Billberge w Niemczech. Niestety, co dobre nie trwa wiecznie nasz wspólny pobyt dobiegł końca, rozstanie nie było łatwe, gdyż przez ten krótki okres czasu zdążyliśmy zawrzeć koleżeńskie układy.

14 OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ
W Zespole Szkół Drzewnych od 1997 roku odbywa się etap wojewódzki a w następnych latach etap regionalny Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Część ustna etapu wojewódzkiego XIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

15 OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ
Społeczność szkolna zawsze z życzliwością przyjmowała uczestników konkursu oraz wszystkich zaproszonych gości. Najlepsi otrzymują nagrody i dyplomy.

16 INDEKSY NA STUDIA Absolwenci Technikum Ochrony Środowiska corocznie uczestniczą w konkursie "Technik roku" organizowanym przez Łomżyńską Radę Federacji i Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych NOT w Łomży. Zdobywcy pierwszych miejsc mogą bez egzaminów otrzymać indeks na studia w Politechnice Białostockiej. Możemy się poszczycić zajęciem pierwszych miejsc przez naszych absolwentów w kategorii: ochrona środowiska i zagospodarowanie przestrzenne. Nagrodzone prace to: - "Aerator o głębokim wprowadzeniu powietrza - model i zasada działania" - Justyna Zagroba, Anna Kiełczewska, Przemysław Rutkowski - "Miniblok - model i zasada działania" - Jacek Gałązka, Grzegorz Bruliński - "Przydomowe oczyszczalnie ścieków - model" - Mariusz Karwowski, Tomasz Piątek

17 SPRZĄTANIE ŚWIATA Akcja
Zgodnie z wieloletnią już tradycją Szkoły młodzież ucząca się w klasach Technikum Ochrony Środowiska brała udział w akcji "Sprzątanie Świata" - Polska również i w tym roku.

18 Naszą Ziemię mamy tylko jedną i musimy o nią dbać.
Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA Wspominając tradycje pragniemy wyjaśnić, że korzystając z uprzejmości Dyrekcji Szkoły w pierwszym dniu akcji sprzątany :Świat" każdego roku również poza terenem naszej najbliższej okolicy. Staramy się wyjeżdżać do miejsc bardzo uczęszczanych w czasie wakacji, by tam korzystając z resztek lata pomóc naturze radzić sobie z pozostałymi po pseudo turystach. W ten sposób odbyliśmy już kilka biwaków w Giżycku, a ubiegłoroczny i ostatni nad jeziorem Rajgrodzkim. Podsumowując chcemy podkreślić, że młodzież naszych szkół szczególnie Technikum Ochrony Środowiska ma świadomość, że przez coroczne "Akcje Sprzątania Świata" nie zdołamy odmienić przyzwyczajeń wielu jego mieszkańców, ale poprzez uczestnictwo w takich akcjach możemy uaktywnić społeczeństwo do refleksji i działań proekologicznych. Naszą Ziemię mamy tylko jedną i musimy o nią dbać.

19 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Zespół Szkół Drzewnych Nr 9 w Łomży"

Podobne prezentacje


Reklamy Google