Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podejmowanie decyzji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podejmowanie decyzji."— Zapis prezentacji:

1 Podejmowanie decyzji

2 Wydatki na badania i rozwój Decyzja o spłacie kredytu
Uczestnicząc w grze podejmujesz 6 decyzji. Okno decyzji Cena jednostkowa Wielkość produkcji Wydatki na marketing Wydatki na badania i rozwój Wydatki na inwestycje Wydatki społeczne Decyzja o spłacie kredytu

3 Przed podjęciem decyzji
przemyśl i wybierz strategię funkcjonowania swojej firmy. STRATEGIA NISKICH CEN (DUŻEJ ILOŚCI) Ustalając niską cenę powinieneś tak dobrać wielkość produkcji, by obniżyć jej koszty. Warto zintensyfikować działania marketingowe oraz zwiększyć nakłady na badania i rozwój, by zwiększyć sprzedaż. STRATEGIA WYSOKICH CEN Wytwarzasz mniejszą ilość hologeneratorów, by drożej je sprzedawać. Strategia ta wymaga przeznaczenia większych kwot na działania marketingowe, badania i rozwój. Możliwości produkcyjne zwiększa się tylko w miarę potrzeb firmy. STRATEGIA ŚREDNICH CEN Ustalasz cenę i podejmujesz takie decyzje, by produkty Twojej firmy trafiały do klientów bardziej wymagających niż klienci masowi.

4 DECYZJA 1 Okno decyzji Cena jednostkowa

5 CENA to bardzo ważny czynnik określający wysokość zysku.
DECYZJA 1 CENA to bardzo ważny czynnik określający wysokość zysku. Cena/sztukę x liczba sprzedanych sztuk − Koszt zmienny produkcji/sztukę x liczba sprzedanych sztuk − Koszty stałe = Zysk przed opodatkowaniem Liczba hologeneratorów, które będziecie w stanie sprzedać będzie zależeć od tego, ile sztuk będą chcieli kupić klienci oraz od tego, ile sztuk łącznie będą chciały sprzedać wszystkie obecne na rynku firmy.

6 DECYZJA 2 Okno decyzji Wielkość produkcji

7 DECYZJA 2 WIELKOŚĆ PRODUKCJI decyduje o tym, ile kosztuje produkcja jednego hologeneratora Koszt jednostkowy zależy od: wielkości fabryki, stopnia efektywności jej wykorzystania. Fabryki produkują po najniższych kosztach, gdy wykorzystują 80% możliwości wytwórczych. Zanim podejmiesz decyzję przeanalizuj poziom zapasów w Twojej firmie i w całej branży.

8 DECYZJA 3 Okno decyzji Wydatki na marketing

9 DECYZJA 3 WYDATKI NA MARKETING Czy chciałbyś zwiększyć sprzedaż bez obniżania ceny? Jeśli tak, to warto pomyśleć o zwiększeniu wydatków na marketing. Policz, ile hologeneratorów dodatkowo będziesz musiał sprzedać, by pokryć zwiększone wydatki marketingowe. Wydatki na marketing = Wielkość sprzedaży koniecznej do pokrycia kosztów tych wydatków Marża brutto

10 DECYZJA 3 Decision Detail Decydując o wydatkach marketingowych możesz też określić ich przeznaczenie…

11 DECYZJA 3 Decision Detail

12 Masz do wyboru następujące formy marketingu:
DECYZJA 4 Masz do wyboru następujące formy marketingu: VIM MASS MAILING – mailing bezpośredni, FlexiPaper – reklamy na papierze flexi, SkyBoard – reklama na bilbordach na niebie, Hologen – reklama z wykorzystaniem hologenu, VidPhone – reklamy poprzez wideotelefony, Product Placement – umiejscowienie produktu w filmach, serialach itp., Clairvoyant – przekaz telepatyczny .

13 DECYZJA 4 Okno decyzji Wydatki na badania i rozwój

14 WYDATKI NA BADANIA I ROZWÓJ
DECYZJA 4 WYDATKI NA BADANIA I ROZWÓJ Badania rynku i rozwijanie wyrobu są długofalowymi procesami, których efekty uwidaczniają się na przestrzeni kilku okresów. Zwiększenie wydatków na badania i rozwój hologeneratorów natychmiast powoduje widoczny wzrost zamówień. W odróżnieniu od wydatków na marketing, jedna inwestycja w badania i rozwój powoduje zwiększenie zamówień w kilku okresach.

15 Decydując o wydatkach na Badania i Rozwój możesz określić,
DECYZJA 4 Decision Detail Decydując o wydatkach na Badania i Rozwój możesz określić, na co zostaną przeznaczone pieniądze…

16 Możesz wybrać nad czym mają być prowadzone prace badawcze.
DECYZJA 4 Decision Detail Możesz wybrać nad czym mają być prowadzone prace badawcze.

17 Prace badawcze mogą być prowadzone nad:
DECYZJA 4 Prace badawcze mogą być prowadzone nad: Titanum Case – tytanowa obudowa odporna na wstrząsy, Fusion Power – generator mocy, Z-Chip – hologenerator z indywidualnym chipem, Smell – O –Vision – możliwość wizji zapachu, Video Conferencing – wideo konferencje, Gaming Module – moduł gier, Satellite Antenna – antena satelitarna, Wafer -Thin Case – cieniutka obudowa hologeneratora, Camera – kamera do tworzenia holo-filmów, Remote Control - pilot do zdalnego kierowania.

18 DECYZJA 5 Okno decyzji Wydatki na inwestycje Wartość amortyzacji

19 DECYZJA 5 WYDATKI NA INWESTYCJE Decydują o tym, ile kosztuje produkcja jednego hologeneratora. Jeśli wpiszesz wartość mniejszą niż wynosi amortyzacja (), to w następnym kwartale możliwości produkcyjne twojej fabryki zmniejszą się. Jeśli wpiszesz wartość równą amortyzacji to nic się nie zmieni. Natomiast jeśli wpiszesz wartość większą niż wynosi amortyzacja to każde 40$ ponad wartość amortyzacji spowoduje wzrost możliwości produkcyjnych o jedną sztukę oraz zmniejszenie kosztu wytwarzania jednego hologeneratora. W symulacji TITAN stopa amortyzacji firm hologeneratorowych wynosi 5% w każdym okresie, czyli szacuje się, że majątek firmy zużywa się przez 20 okresów. Amortyzacja to zmniejszanie się w miarę upływu czasu wartości długoterminowych aktywów firmy, np. środków trwałych (maszyn, urządzeń, budynków).

20 DECYZJA 6 Okno decyzji Wydatki na cele społeczne

21 WYDATKI NA CELE SPOŁECZNE
DECYZJA 6 WYDATKI NA CELE SPOŁECZNE Obecnie wiele firm dąży do tego, aby stać się częścią lokalnej społeczności lub wywierać większy wpływ poprzez wspieranie działalności prospołecznej. Jest to dobrowolny wysiłek, by zwiększyć jakoś życia ludzkości za pomocą pieniędzy, materiałów lub czasu. Wydatki na cele społeczne wpływają podobnie, jak wydatki na badania i rozwój – zwiększa się ilość zamówień na nasze produkty. Ich skutek jest widoczny w dłuższym okresie.

22 Decyzja o spłacie kredytu
Okno decyzji Decyzja o spłacie kredytu

23 DECYZJA O SPŁACIE KREDYTU
Zaciągane w grze kredyty można spłacać. Nie zawsze jest to konieczne i nie zawsze możliwe. Spłata kredytu spowoduje zmniejszenie wysokości odsetek. Na spłatę kredytu można przeznaczyć środki pochodzące z: CASH - środków pieniężnych zgromadzonych na koncie, Retained Earnings - zysków firmy.


Pobierz ppt "Podejmowanie decyzji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google