Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GOTUJ DOKŁADNIE!. Upewnij się, że spożywana żywność została dobrze ugotowana i jest gorąca w trakcie podania. Najważniejsze, aby żywność była dokładnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GOTUJ DOKŁADNIE!. Upewnij się, że spożywana żywność została dobrze ugotowana i jest gorąca w trakcie podania. Najważniejsze, aby żywność była dokładnie."— Zapis prezentacji:

1 GOTUJ DOKŁADNIE!

2 Upewnij się, że spożywana żywność została dobrze ugotowana i jest gorąca w trakcie podania. Najważniejsze, aby żywność była dokładnie ugotowana, czyli w każdej części osiągnęła temperaturę 70 o C.

3 Unikaj surowych owoców morza, surowego mięsa mielonego, mięsa drobiowego, które wciąż jest czerwone lub którego soki z wnętrza są wciąż różowe, ponieważ mogą one zawierać szkodliwe bakterie.

4

5 Gotuj dokładnie, przestrzegając czasu i temperatury przygotowywania, szczególnie mięsa, jaj, drobiu i owoców morza.

6 Ogrzewaną żywność przed spożyciem również ogrzej do temperatury 70 o C, aby zabić drobnoustroje powstałe w wyniku przechowywania.

7 Pamiętaj! Lepiej zapobiegać niż leczyć! Każdego dnia miliony ludzi chorują, a tysiące umiera z powodu zakażeń pokarmowych. Dbając o bezpieczne i dokładne przygotowywanie potraw można tego uniknąć!


Pobierz ppt "GOTUJ DOKŁADNIE!. Upewnij się, że spożywana żywność została dobrze ugotowana i jest gorąca w trakcie podania. Najważniejsze, aby żywność była dokładnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google