Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 Materiał przygotowany na posiedzenie Zespołu ds. opracowania Programu Rozwoju Sieci i Lotniczych Urządzeń Naziemnych 13 lipca 2006 SOCHACZEW Propozycja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 Materiał przygotowany na posiedzenie Zespołu ds. opracowania Programu Rozwoju Sieci i Lotniczych Urządzeń Naziemnych 13 lipca 2006 SOCHACZEW Propozycja."— Zapis prezentacji:

1 1 Materiał przygotowany na posiedzenie Zespołu ds. opracowania Programu Rozwoju Sieci i Lotniczych Urządzeń Naziemnych 13 lipca 2006 SOCHACZEW Propozycja lokalizacji lotniska cywilnego dla Linii Low Cost i Cargo

2 2 L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o. Struktura prezentacji Działania na rzecz utworzenia cywilnego portu lotniczego Atuty Sochaczewskiej propozycji : Warunki lokalizacyjne Warunki środowiskowe - techniczne Warunki ekonomiczne

3 3 Dotychczasowe działania 2003 – wspólne wystąpienie władz Miasta, Gminy i Powiatu Sochaczewskiego do ULC z propozycją utworzenia cywilnego portu lotniczego (na bazie wojskowej) L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

4 4 Dotychczasowe działania 2003 – 2005 konsekwentne działania -Powołanie Stowarzyszenia Port Lotniczy Sochaczew -Nawiązanie kontaktów ze światowymi specjalistami w dziedzinie tworzenia cywilnych portów lotniczych -Utworzenie spółki prawa handlowego KRS Gmina Miasta Sochaczew 50% -Gmina Sochaczew 50% - Rozpoczęcie procedury przetargowej na przedwstępny studium wykonalności (zakończenie przedmiotu zamówienia – X.2006) -Deklaracja Ministerstwa Obrony Narodowej -Prace nad porozumieniem między Ministerstwem Transportu i Ministerstwem Obrony Narodowej -Prace nad uzyskaniem zezwolenia na założenie lotniska cywilnego w ULC L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

5 5 Dotychczasowe działania 2008 – planowane uruchomienie Portu Lotniczego Sochaczew L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

6 6 Warunki lokalizacyjne L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o. -zasadnicza droga startowa 2500m ;288º/105º -Azymut DS. 107 o (287 o 57 45) -wymiary: 2500m x 60m, ukierunkowana na nową obwodnicę -Powierzchnia całkowita 691,1678ha -zapasowy, trawiasty pas lądowania 2500x260 -Wskaźnik wytrzymałości DS. – PCN 25/F/B/X/T -czołowe pasy bezpieczeństwa zachodni (200m + 150m) wschodni (400m + 150m) -Stan Prawny – Właściciel Skarb Państwa w trwałym zarządzie Dowództwa Sił Powietrznych

7 7 Warunki lokalizacyjne L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

8 8 Warunki lokalizacyjne Rozwinięty system komunikacji: kolejowej drogowej teleinformatycznej L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

9 9 Komunikacja kolejowa L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o. Planowana modernizacja odcinka Warszawa – Sochaczew – Łódź (gwarancja funduszy w Ministerstwie Finansów i Unii Europejskiej)

10 10 Warunki lokalizacyjne L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

11 11 Warunki lokalizacyjne L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o. -Gwarantowana przez Ministerstwo Transportu realizacja odcinka Autostrady A2 Stryków-Wiskitki 2008r. -Możliwość funkcjonowania Sochaczewa w sieci TEN-T (fundusze europejskie)

12 12 Warunki społeczne Warunki środowiskowe - niski poziom urbanizacji okolic - niskie klasy i ceny gruntów - możliwość powiększenia obiektu o ok ha (1 właściciel) - zaplecze edukacyjne - akceptacja społeczna i samorządowa L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

13 13 Warunki techniczne Warunki środowiskowe - istniejąca wojskowa baza lotniskowa - centrum logistyczne dla Warszawy Zachód - sprawdzone zaplecze kadrowe - sprawdzone warunki klimatyczne - bezpieczny transport paliw L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

14 14 Warunki środowiskowe L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o. Wstępna pozytywna opinia od kierownictwa Kampinoskiego Parku Narodowego

15 15 Największe atuty obiektu Istniejący obiekt z uregulowaną formą własności Możliwość powiększenia powierzchni Infrastruktura komunikacyjna (drogowa, kolejowa, teleinformatyczna) Niskie opłaty lokalne i niskie ceny gruntów Zarejestrowana spółka prawa handlowego L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.


Pobierz ppt "1 Materiał przygotowany na posiedzenie Zespołu ds. opracowania Programu Rozwoju Sieci i Lotniczych Urządzeń Naziemnych 13 lipca 2006 SOCHACZEW Propozycja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google