Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PHP vs. ASP PHP – lider wydajności wśród języków skryptowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PHP vs. ASP PHP – lider wydajności wśród języków skryptowych."— Zapis prezentacji:

1 PHP vs. ASP PHP – lider wydajności wśród języków skryptowych

2 Możliwości i zastosowanie języków skryptowych ASP, PHP, CGI, Java te cztery języki są podstawą przy budowie zaawansowanych serwisów. To właśnie dzięki ich możliwościom możemy prowadzić rozmowy na chatach, korzystać z obsługi poczty elektronicznej przez interfeace WWW, prowadzić dyskusje na forach dyskusyjnych, wypełniać internetowe ankiety, które za pośrednictwem serwera zostaną przesłane do analizy, dokonywać operacji na naszych internetowych kontach bankowych, licytować produkty oraz artykuły na aukcjach itd. Możliwości PHP, ASP, CGI są praktycznie ograniczone tylko fantazja programisty (tak jak ma to miejsce w przypadku języków programowania takich jak C++). PHP i CGI obsługuje formularze,chaty, sondy, jednym słowem wszystko co jest generowane w czasie rzeczywistym! Natomiast dzięki ASP możemy wykorzystać możliwości programów znajdujących się na innych serwerach. Bardzo dobrym przykładem jest wyszukiwarka NetSprit wykorzystywana na portalu Arena.pl. Firma XOX, której własnością jest wyszukiwarka NetSprint przeniosła ją w środowisko ASP, dzięki czemu portal Arena.pl nie musi obecnie utrzymywać bardzo wydajnego serwera przeznaczonego na obsługę wyszukiwarki.

3 Krótka historia PHP PHP: Hypertext Preprocessor Początki PHP sięgają roku 1995, gdy jego twórca Rasmus Lerdorf, postanowił stworzyć projekt, którego celem było zebranie i zarządzanie informacjami o użytkownikach biblioteki kampusu na uniwersytecie w Toronto. Autor udostępnił kod źródłowy publicznie, w związku z czym wiele osób z całego świata zainteresowało się nim i zaczęło go rozwijać. I oto w roku 2000 ukazała się jego najnowsza wersja PHP 4.0.

4 Czym są skrypty PHP ? Skrypty PHP są to programy umieszczane w treści stron WWW. Są one wykonywane przez serwer przed wysłaniem strony do użytkownika. Mają bardzo duże możliwości, ale mimo to są dość proste. Bardzo łatwa jest obsługa formularzy za pomocą skryptów PHP. Jedną z największych zalet skryptów PHP jest łatwa integracja z wieloma bazami danych. Oprócz tego skrypty PHP mają wiele innych ciekawych możliwości, jak dynamiczne tworzenie obrazków w formacie GIF, i możliwość łatwego wysyłania plików na serwer. Dzięki temu skrypty PHP stanowią ciekawą alternatywę dla skryptów CGI pisanych w perlu, czy innych językach.

5 Cechy języka PHP (1/2) 1.Tekst języka PHP jest przeplatany tekstem języka HTML. Kod jest on oznaczany specjalnymi znacznikami zgodnymi ze specyfikacją XML. W wyniku przetworzenia takiego skryptu jest dokument w HTML (cały ciężar analizy podobnie jak w ASP pozostaje na serwerze WWW), Skrypt PHP jest więc swego rodzaju skryptem CGI osadzonym w HTML 2.Podstawowe konstrukcje PHP zostały zapożyczone ze składni języka C, Perl i Java. 3.Możliwość programowania obiektowego. 4.Duży zasób funkcji i procedur z wielu niestandardowych zakresów zastosowań, rzadko dostępnych w językach skryptowych, takich jak: Kryptografia (algorytmy DES, RSA, IDEA i inne). Kompresja plików (gzip). Generowanie grafiki w czasie rzeczywistym Tworzenie plików w formacie PDF.

6 Cechy języka PHP (2/2) 5.Komunikacja z bazami danych 6.Komunikacja z protokołami POP3, HTTP, IMAP, SNMP, NNTP, FTP, LDAP, COM 7.Kompilacja do kodu bajtowego, co znacznie przyspiesza przetwarzanie szczególnie długich skryptów. 8.Otwarta architektura ułatwiająca przygotowywanie rozszerzeń języka w postaci kompilowanych bibliotek funkcji i procedur, które mogą być dołączane w momencie wykonywania skryptu. 9.Niezależność od platformy systemowej - od systemów uniksowych po Windows.

7 Test wydajnościowy kompilacji skryptów PHP i ASP Testy kompilacji programów wykazują zdecydowaną przewagę kompilatora PHP nad ASP. Wyniki tych testów powinny być brane pod uwagę przy projektowaniu instalacji, w których głównym źródłem danych i miejscem ich przetwarzania jest serwer relacyjnych baz danych.


Pobierz ppt "PHP vs. ASP PHP – lider wydajności wśród języków skryptowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google