Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zapraszamy do blogowania !

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zapraszamy do blogowania !"— Zapis prezentacji:

1 Zapraszamy do blogowania !

2 Z poniższej prezentacji dowiesz się…
Co to są blogi? Jak założyć bloga? Jak ustawić szablon? Jak dodać wpis? Jak dodać zdjęcie? Jak otagować wpis?

3 Blox – najciekawsze blogi w sieci
Blox jest jednym z największych polskich serwisów blogowych. Blog to rodzaj stron internetowych, będących np. pamiętnikami, notatnikami, albumami fotograficznymi ich autorów. A co jest w nich najważniejsze? Łatwość i prostota prowadzenia. Ich tworzenie nie jest dużo bardziej skomplikowane od napisania listu – nie musisz znać się na tworzeniu stron, aby prowadzić bloga. Wystarczy tylko pomysł!

4 Jak założyć bloga? Aby założyć bloga wejdź na stronę: www.blox.pl
Kliknij przycisk „załóż blog”.

5 Jak założyć bloga ? Na stronie zakładania bloga musisz podać swój login – jeśli go nie posiadasz – możesz od razu założyć konto. Utworzenie nowego bloga jest proste Musisz podać jego nazwę Tytuł i opis bloga A następnie wybrać szablon i zatwierdzić regulamin.

6 Jak ustawić szablon akcji na swoim blogu?
Szablon wzorcowy dla blogów bibliotek znajduje się na blogu 1. Zaloguj się na Blox.pl 2. Wejdź na stronę 3. Kliknij w link „Skopiuj CSS”, który znajduje się na dole po lewej stronie bloga. 4. Otworzy się strona z listą blogów – wybierz blog biblioteki. 5. Gotowe! Odwiedź stronę swojego bloga i sprawdź jak wygląda.

7 Jak dodać wpis ? Wejdź na stronę www.blox.pl
Wybierz zakładkę „twoje blogi” Przy blogu, na którym chcesz wpisać znajduje się napis „pisz i edytuj” – kliknij na „pisz” Znajdziesz się na stronie edycji wpisu. Na dole ekranu tworzenia wpisu – znajdują się 2 przyciski – zapisz jako szkic i publikuj. Poniżej edytora wpisu znajdziesz miejsce na tagi – nie zapomnij ich uzupełnić Zapisanie jako szkic pozwoli ci wrócić później do pisania wpisu – możesz zatem przygotować wpisy na przyszłość.

8 Jak otagować wpis? Czym są właściwie tagi? To wyrazy, którymi możesz opisać tematykę wpisu. Jeżeli właśnie piszesz przepis kuchenny – możesz oznaczyć go słowami „zupa”, „obiad”, „przepis kuchenny” – dzięki czemu czytelnicy, którzy akurat będą chcieli znaleźć tak oznaczone wpisy we wszystkich blogach bloxa będą mieli ułatwione zadanie. Jest to również sposób zgłaszania się do konkursów – wystarczy napisać notkę i oznaczyć ją konkursowym tagiem, a weźmie on udział w konkursie.

9 Jak edytować wpisy? Aby obejrzeć film instruktażowy kliknij tutaj.

10 Konkurs! Trwa konkurs na najlepszy blog biblioteki. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Wejdź na ewykluczeni.blox.pl i dowiedz się więcej o konkursie Aby zgłosić swój blog biblioteczny do konkursu, otaguj dowolny wpis na blogu tagiem „biblioteki_konkurs" 10

11 Jeśli masz jakieś pytania...
Zadaj je na forum bloxa lub napisz na adres

12 Pomocne adresy Film o blox Strona z konkursem dla bibliotek Strona z szablonem – stąd możesz skopiować szablon blox Forum o blox – tu możesz zadać pytania

13 Dziękujemy!


Pobierz ppt "Zapraszamy do blogowania !"

Podobne prezentacje


Reklamy Google