Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ochrona antywirusOWa i ograniczenia w dostępie do zasobów sieciowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ochrona antywirusOWa i ograniczenia w dostępie do zasobów sieciowych."— Zapis prezentacji:

1 Ochrona antywirusOWa i ograniczenia w dostępie do zasobów sieciowych.

2 Robak Samoreplikujący się program komputerowy, podobny do wirusa komputerowego. Oprócz replikacji, robak może mieć wbudowane procedury dodatkowe, takie jak niszczenie systemu plików lub wysyłanie poczty.

3 Wirus Najczęściej prosty program komputerowy, który w sposób celowy powiela się bez zgody użytkownika. Wirus komputerowy w przeciwieństwie do robaka komputerowego do swojej działalności wymaga nosiciela w postaci programu komputerowego, poczty elektronicznej itp Wirusy wykorzystują słabość zabezpieczeń systemów komputerowych lub właściwości systemów oraz niedoświadczenie i beztroskę użytkowników.

4 Koń Trojański To określenie oprogramowania, które podszywając się pod przydatne lub ciekawe dla użytkownika aplikacje dodatkowo implementuje niepożądane, ukryte przed użytkownikiem funkcje Nazwa pochodzi od mitologicznego konia trojańskiego.

5 Programy antywirusowe
AIMFix Anti Trojan Elite 5.2.8 ArcaVir System Protection Anti-Trojan Shield Avira AntiVir Personal Rising Antivirus 2010 Free Edition 23.00 Solo Antivirus VIRUSfighter Avast!

6 Szkody wywołane wirusem komputerowym.
kasowanie i niszczenie danych rozsyłanie spamu dokonywanie ataków na serwery internetowe kradzież danych (hasła, numery kart płatniczych, dane osobowe) wyłączenie komputera wyświetlanie grafiki lub odgrywanie dźwięków uniemożliwienie pracy na komputerze umożliwienie przejęcia kontroli nad komputerem osobie nieupoważnionej tworzenie botnetu

7 Kategorie stron zarażonych wirusem komputerowym

8 Jak chronić się przed wirusami komputerowymi?
Nigdy nie należy otwierać załączników poczty od obcej osoby. Nigdy nie należy otwierać załączników poczty otrzymanej od znanej osoby, chyba że dokładnie wiadomo, co jest w załączniku. Należy nieustannie aktualizować oprogramowanie antywirusowe. Należy dbać o aktualność oprogramowania firmy Microsoft, korzystając z zasobów online

9 Jak pozbyć się wirusa? W momencie kiedy zidentyfikowałeś wirusa postępuj zgodnie z dyrektywami wskazanymi na witrynie Web producenta Twojego oprogramowania antywirusowego celem pobrania najnowszych definicji lub aktualizacji, które pozwolą unieszkodliwić lub usunąć wirusa. W niektórych przypadkach będziesz musiał także postępować zgodnie z wytycznymi pozwalającymi na ręczne usunięcie kodu wirusa znajdującego się w Twoim systemie.


Pobierz ppt "Ochrona antywirusOWa i ograniczenia w dostępie do zasobów sieciowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google