Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czasy kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić Ludzie od dawnych czasów próbowali się ze sobą porozumiewać. Nauczyli oni się komunikować ze sobą za pomocą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czasy kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić Ludzie od dawnych czasów próbowali się ze sobą porozumiewać. Nauczyli oni się komunikować ze sobą za pomocą."— Zapis prezentacji:

1

2 Czasy kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić Ludzie od dawnych czasów próbowali się ze sobą porozumiewać. Nauczyli oni się komunikować ze sobą za pomocą przeróżnych środków: poprzez mimikę,gesty a także odgłosy. Istnieją także inne sposoby komunikowania się między ludźmi. Aby nawiązać kontakt z drugim człowiekiem nauczyliśmy się mówić, pisać i czytać.

3 Wynalezienie pisma Dzięki pismu ludzie mogli gromadzić wiedze a także ja przechowywać w niezmienionej formie i przekazywać kolejnym pokoleniom. Od tego momentu ludzie zaczęli spisywać również swoje dzieje. W ten sposób możemy się dowiedzieć jak żyli i o czym pisali.

4 Czasy elektryczności Jednym z ważniejszych wytworów techniki, udoskonalającym znacznie nasze życie jest wynalezienie prądu elektrycznego. Życie ludzi zostało zdecydowanie ułatwione i stało się wygodniejsze. Dzięki elektryczności bez problemu można było się dowiedzieć sie co się dzieje w świecie.

5 Najważniejsze wynalazki :

6 Czasy komputerów Komputer wydaje się największym wynalazkiem XX wieku, który usprawnił pracę milionów ludzi na całym świecie. Służy nam jako serwis informacyjny a także jako rozrywka.

7 Jak komputer zmienił nasze życie W pracy Komputer jest nieocenioną pomocą podczas pracy. W urzędach, bibliotekach pomaga prowadzić bazy danych i wyszukiwać potrzebne informacje w krótkim czasie. Wśród młodzieży Młodzież jest najliczniejszą grupą wiekową korzystającą z komputera i internetu. Ogromna ilość gier, opcja szybkiego komunikowania się i pomoc w nauce odmieniły życie młodych ludzi.

8 Nowe niebezpieczeństwa Wraz ze wzrostem popularności internetu, powstało również wiele nowych niebezpieczeństw czyhających głównie na najmłodszych. Obok oszustów i hackerów wymienić można negatywny wpływ na zdrowie, prowadzący do otyłości, wad wzroku i postawy.

9 Telefony komórkowe Telefony komórkowe w dużym stopniu zmieniły dotychczasowe życie ludzi. Nie tylko ułatwiły komunikacje ale służą jako rozrywka oraz jako serwis informacyjny.

10 Koniec


Pobierz ppt "Czasy kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić Ludzie od dawnych czasów próbowali się ze sobą porozumiewać. Nauczyli oni się komunikować ze sobą za pomocą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google