Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AFRYKAŃSKAAFRYKAŃSKA PRZYGODAPRZYGODA Dalej. Wyjście 1111 7777 3333 4444 6666 5555 2222 9999 10 8888 11 12 13 Wybierz pytanie 14 15 20 17 19 21 16 22.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AFRYKAŃSKAAFRYKAŃSKA PRZYGODAPRZYGODA Dalej. Wyjście 1111 7777 3333 4444 6666 5555 2222 9999 10 8888 11 12 13 Wybierz pytanie 14 15 20 17 19 21 16 22."— Zapis prezentacji:

1 AFRYKAŃSKAAFRYKAŃSKA PRZYGODAPRZYGODA Dalej

2 Wyjście Wybierz pytanie

3 AFRYKA Wybierasz się z przyjaciółmi na Saharę – największą pustynię świata. Co to jest pustynia? Zaznacz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, później definicję. wiecznie zielony las równikowy wiecznie zielony las równikowy suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki Wybierz pytanie

4 AFRYKA Wybierasz się z przyjaciółmi na Saharę – największą pustynię świata. Co to jest pustynia? Zaznacz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, później definicję. wiecznie zielony las równikowy wiecznie zielony las równikowy suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki Wybierz pytanie

5 AFRYKA Wybierasz się z przyjaciółmi na Saharę – największą pustynię świata. Co to jest pustynia? Zaznacz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, później definicję. wiecznie zielony las równikowy wiecznie zielony las równikowy suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

6 AFRYKA Wybierasz się z przyjaciółmi na Saharę – największą pustynię świata. Co to jest pustynia? Zaznacz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, później definicję. wiecznie zielony las równikowy wiecznie zielony las równikowy suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

7 AFRYKA Wybierasz się z przyjaciółmi na Saharę – największą pustynię świata. Co to jest pustynia? Zaznacz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, później definicję. wiecznie zielony las równikowy wiecznie zielony las równikowy suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki Wybierz pytanieBrawo!!!

8 AFRYKA Wybierasz się z przyjaciółmi na Saharę – największą pustynię świata. Co to jest pustynia? Zaznacz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, później definicję. wiecznie zielony las równikowy wiecznie zielony las równikowy suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki Powrót

9 AFRYKA Wybierasz się z przyjaciółmi na Saharę – największą pustynię świata. Co to jest pustynia? Zaznacz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, później definicję. wiecznie zielony las równikowy suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

10 AFRYKA Wybierasz się z przyjaciółmi na Saharę – największą pustynię świata. Co to jest pustynia? Zaznacz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, później definicję. wiecznie zielony las równikowy wiecznie zielony las równikowy suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki To nie jest poprawna odpowiedź! Powrót

11 AFRYKA Wybierasz się z przyjaciółmi na Saharę – największą pustynię świata. Co to jest pustynia? Zaznacz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, później definicję. wiecznie zielony las równikowy suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

12 AFRYKA Wybierasz się z przyjaciółmi na Saharę – największą pustynię świata. Co to jest pustynia? Zaznacz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, później definicję. wiecznie zielony las równikowy wiecznie zielony las równikowy suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki Powrót

13 AFRYKA Wybierasz się z przyjaciółmi na Saharę – największą pustynię świata. Co to jest pustynia? Zaznacz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, później definicję. wiecznie zielony las równikowy suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

14 AFRYKA Wybierasz się z przyjaciółmi na Saharę – największą pustynię świata. Co to jest pustynia? Zaznacz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, później definicję. wiecznie zielony las równikowy suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

15 AFRYKA Wybierasz się z przyjaciółmi na Saharę – największą pustynię świata. Co to jest pustynia? Zaznacz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, później definicję. wiecznie zielony las równikowy suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej bezleśne zbiorowisko roślinności, w skład którego wchodzą mchy, porosty i krzewinki Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

16 AFRYKA Po długiej wędrówce postanowiłeś odpocząć w oazie. Co to jest oaza? Wybierz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, następnie definicję. wiecznie zielony las równikowy obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew teren wśród pustyni z wodą i obfitą roślinnością Powrót

17 AFRYKA Po długiej wędrówce postanowiłeś odpocząć w oazie. Co to jest oaza? Wybierz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, następnie definicję. wiecznie zielony las równikowy obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew teren wśród pustyni z wodą i obfitą roślinnością Powrót

18 AFRYKA Po długiej wędrówce postanowiłeś odpocząć w oazie. Co to jest oaza? Wybierz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, następnie definicję. wiecznie zielony las równikowy obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew teren wśród pustyni z wodą i obfitą roślinnością Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

19 AFRYKA Po długiej wędrówce postanowiłeś odpocząć w oazie. Co to jest oaza? Wybierz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, następnie definicję. wiecznie zielony las równikowy obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew teren wśród pustyni z wodą i obfitą roślinnością Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

20 AFRYKA Po długiej wędrówce postanowiłeś odpocząć w oazie. Co to jest oaza? Wybierz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, następnie definicję. wiecznie zielony las równikowy obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew teren wśród pustyni z wodą i obfitą roślinnością Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

21 AFRYKA Po długiej wędrówce postanowiłeś odpocząć w oazie. Co to jest oaza? Wybierz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, następnie definicję. wiecznie zielony las równikowy obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew teren wśród pustyni z wodą i obfitą roślinnością Powrót

22 AFRYKA Po długiej wędrówce postanowiłeś odpocząć w oazie. Co to jest oaza? Wybierz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, następnie definicję. wiecznie zielony las równikowy obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew teren wśród pustyni z wodą i obfitą roślinnością Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

23 AFRYKA Po długiej wędrówce postanowiłeś odpocząć w oazie. Co to jest oaza? Wybierz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, następnie definicję. wiecznie zielony las równikowy obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew teren wśród pustyni z wodą i obfitą roślinnością Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

24 AFRYKA Po długiej wędrówce postanowiłeś odpocząć w oazie. Co to jest oaza? Wybierz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, następnie definicję. wiecznie zielony las równikowy obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew teren wśród pustyni z wodą i obfitą roślinnością Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

25 AFRYKA Po długiej wędrówce postanowiłeś odpocząć w oazie. Co to jest oaza? Wybierz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, następnie definicję. wiecznie zielony las równikowy obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew teren wśród pustyni z wodą i obfitą roślinnością Powrót

26 AFRYKA Po długiej wędrówce postanowiłeś odpocząć w oazie. Co to jest oaza? Wybierz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, następnie definicję. wiecznie zielony las równikowy obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew teren wśród pustyni z wodą i obfitą roślinnością Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

27 AFRYKA Po długiej wędrówce postanowiłeś odpocząć w oazie. Co to jest oaza? Wybierz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, następnie definicję. wiecznie zielony las równikowy obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew teren wśród pustyni z wodą i obfitą roślinnością Wybierz pytanieBrawo!!!

28 AFRYKA Po długiej wędrówce postanowiłeś odpocząć w oazie. Co to jest oaza? Wybierz prawidłową odpowiedź – najpierw zdjęcie, następnie definicję. wiecznie zielony las równikowy obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew teren wśród pustyni z wodą i obfitą roślinnością Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

29 AFRYKA Spędziłeś trzy tygodnie w lesie równikowym. Wybierz i podkreśl 4 cechy lasu równikowego. wiecznie zielony drzewa zrzucają liście w porze suchej niskie drzewa bardzo wysokie drzewa z małymi koronami uboga gleba żyzna gleba bardzo gęsty Wybierz pytanie

30 AFRYKA Znajdujesz się na środku pustyni. Jest bardzo gorąco. Jesteś spragniony i zmęczony. Nagle zobaczyłeś błękitne wody oceanu. Jak nazywa się to zjawisko? Zaznacz prawidłową odpowiedź. montaż montaż miraż migracja fotosynteza Powrót

31 AFRYKA Znajdujesz się na środku pustyni. Jest bardzo gorąco. Jesteś spragniony i zmęczony. Nagle zobaczyłeś błękitne wody oceanu. Jak nazywa się to zjawisko? Zaznacz prawidłową odpowiedź. montaż miraż migracja fotosynteza To nie jest poprawna odpowiedź! Powrót

32 AFRYKA Znajdujesz się na środku pustyni. Jest bardzo gorąco. Jesteś spragniony i zmęczony. Nagle zobaczyłeś błękitne wody oceanu. Jak nazywa się to zjawisko? Zaznacz prawidłową odpowiedź. montaż miraż migracja fotosynteza Brawo!!! Wybierz pytanie

33 AFRYKA Znajdujesz się na środku pustyni. Jest bardzo gorąco. Jesteś spragniony i zmęczony. Nagle zobaczyłeś błękitne wody oceanu. Jak nazywa się to zjawisko? Zaznacz prawidłową odpowiedź. montaż miraż migracja fotosynteza To nie jest poprawna odpowiedź! Powrót

34 AFRYKA Znajdujesz się na środku pustyni. Jest bardzo gorąco. Jesteś spragniony i zmęczony. Nagle zobaczyłeś błękitne wody oceanu. Jak nazywa się to zjawisko? Zaznacz prawidłową odpowiedź. montaż miraż migracja fotosynteza To nie jest poprawna odpowiedź! Powrót

35 AFRYKA Wybierasz się na safari, oczywiście tylko z aparatem fotograficznym. Czy znasz zwierzęta występujące na sawannie? Podpisz zdjęcia. Wybierz pytanie

36 AFRYKA Będąc w Afryce usłyszałeś różne nazwy. Czy pamiętasz co one oznaczają? Połącz strzałką w pary – pojęcie z jego objaśnieniem. batat wadi dromader suche koryta rzeczne występujące na pustyniach wielbłąd jednogarbny Słodki ziemniak, uprawiany w rejonie lasów równikowych Powrót

37 AFRYKAAFRYKA Wybierasz się na safari, oczywiście tylko z aparatem fotograficznym. Czy znasz zwierzęta występujące na sawannie? Podpisz zdjęcia. Wybierz pytanie

38 AFRYKAAFRYKA Poniższa tabela przedstawia średnie miesięczne temperatury powietrza i średnie miesięczne sumy opadów w Malakal. MIESIĄC IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII TEMP. [ ºC ] 18,020,224,127,228,029,527,326,526,426,023,019,5 OPADY [ MM ] Odczytaj z tabeli i zapisz: nazwę miesiąca z najwyższymi opadami i wysokość tych opadów liczbę miesięcy z opadami Wybierz pytanie Miesiąc: Wysokość opadów: Liczba miesięcy z opadami:

39 AFRYKAAFRYKAAFRYKA Wybierasz się na safari, oczywiście tylko z aparatem fotograficznym. Czy znasz zwierzęta występujące na sawannie? Podpisz zdjęcia. Wybierz pytanie

40 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Saharasawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJETUAREG Wybierz pytanie

41 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Saharasawanna lasy równikowe MASAJOWIEPIGMEJE TUAREG Powrót

42 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Sahara sawanna lasy równikowe MASAJOWIEPIGMEJETUAREG Powrót

43 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Sahara sawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJETUAREG Powrót

44 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Sahara sawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJETUAREG Powrót

45 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Saharasawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJETUAREG Powrót

46 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Saharasawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJETUAREG Powrót

47 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznacz zdjęcie, następnie opis. Pustynia Saharasawannalasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJETUAREG Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

48 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Sahara sawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJE TUAREG Powrót

49 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Sahara sawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJETUAREG Powrót

50 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Saharasawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJETUAREG Powrót

51 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Saharasawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJETUAREG Powrót

52 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od 1 do 3) i jego opis. Pustynia Saharasawannalasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJE TUAREG Brawo!!! Wybierz pytanie

53 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Sahara sawannalasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJETUAREG Powrót

54 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Sahara sawannalasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJE TUAREG Powrót

55 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od 1 do 3) i jego opis. Pustynia Saharasawannalasy równikowe MASAJOWIEPIGMEJE TUAREG Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

56 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Sahara sawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJETUAREG Powrót

57 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Sahara sawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJE TUAREG Powrót

58 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Sahara sawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJE TUAREG Powrót

59 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Sahara sawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJETUAREG Powrót

60 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od 1 do 3) i jego opis. Pustynia Saharasawannalasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJETUAREG Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

61 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Sahara sawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJETUAREG Powrót

62 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Sahara sawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJE TUAREG Powrót

63 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od lewej) i jego opis. Pustynia Sahara sawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJETUAREG Powrót

64 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznaczaj na przemian zdjęcie (od 1 do 3) i jego opis. Pustynia Saharasawannalasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJETUAREG Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

65 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznacz zdjęcie, następnie opis. Pustynia Sahara sawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJE TUAREG Powrót

66 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznacz zdjęcie, następnie opis. Pustynia Sahara sawanna lasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJE TUAREG Powrót

67 AFRYKA Podróżując po Afryce spotykałeś miejscową ludność. Połącz w pary – nazwę ludności ze strefą roślinną, którą zamieszkują. Zaznacz zdjęcie, następnie opis. Pustynia Saharasawannalasy równikowe MASAJOWIE PIGMEJE TUAREG Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

68 AFRYKAAFRYKA Będąc w Afryce usłyszałeś różne nazwy. Czy pamiętasz co one oznaczają? Połącz strzałką w pary – pojęcie z jego wyjaśnieniem. proso Kilimandżaro śpiączka afrykańska najwyższy szczyt Afryki o wysokości 5895 m n.p.m. roślina zbożowa uprawiana w Afryce choroba przenoszona przez muchy tse-tse Wybierz pytanie

69 AFRYKA Jesteś na sawannie. Obserwujesz zwierzęta - lwy, słonie, żyrafy, hieny, sępy i zebry. Powiedz nam, czym one się odżywiają. Wpisz je do odpowiedniej rubryki. ZWIERZĘTA ROŚLINOŻERNE ZWIERZĘTA MIĘSOŻERNE Wybierz pytanie

70 AFRYKA Jesteś na pustyni. Zbliża się noc i musisz spać w namiocie. Jak przygotujesz się do snu? Zaznacz prawidłową odpowiedź. przygotuję sobie ciepłe ubranie, koc, śpiwór, ponieważ temperatura powietrza w nocy spada do 0ºC przygotuję sobie ciepłe ubranie, koc, śpiwór, ponieważ temperatura powietrza w nocy spada do 0ºC przygotuję sobie lekkie, przewiewne ubranie, zrezygnuję ze śpiwora, ponieważ w nocy jest bardzo gorąco przygotuję sobie lekkie, przewiewne ubranie, zrezygnuję ze śpiwora, ponieważ w nocy jest bardzo gorąco Wybierz pytanie

71 AFRYKA Jesteś na pustyni. Zbliża się noc i musisz spać w namiocie. Jak przygotujesz się do snu? Zaznacz prawidłową odpowiedź. przygotuję sobie ciepłe ubranie, koc, śpiwór, ponieważ temperatura powietrza w nocy spada do 0ºC przygotuję sobie lekkie, przewiewne ubranie, zrezygnuję ze śpiwora, ponieważ w nocy jest bardzo gorąco Brawo!!! Wybierz pytanie

72 AFRYKA Jesteś na pustyni. Zbliża się noc i musisz spać w namiocie. Jak przygotujesz się do snu? Zaznacz prawidłową odpowiedź. przygotuję sobie ciepłe ubranie, koc, śpiwór, ponieważ temperatura powietrza w nocy spada do 0ºC przygotuję sobie lekkie, przewiewne ubranie, zrezygnuję ze śpiwora, ponieważ w nocy jest bardzo gorąco Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

73 AFRYKA Wędrując po afrykańskiej sawannie odpoczywałeś w cieniu rzadko rosnących drzew. Wybierz zdjęcia z tymi drzewami, stawiając w kratce krzyżyk. BAOBAB SOSNA AKACJA EUKALIPTUS CEDR Wybierz pytanie

74 AFRYKA Na podstawie opisu rozpoznaj i wpisz nazwę rzeki, o której mowa. Jedyna stała rzeka przepływająca przez Saharę. Przecina znaczną część Afryki i swoje wody kieruje do Morza Śródziemnego - Wybierz pytanie Tą rzeką jest:

75 AFRYKAAFRYKA Poniższa tabela przedstawia średnie miesięczne temperatury powietrza i średnie miesięczne sumy opadów w Malakal. MIESIĄC IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII TEMP. [ ºC ] 18,020,224,127,228,029,527,326,526,426,023,019,5 OPADY [ MM ] Odczytaj z tabeli i zapisz: nazwę najcieplejszego miesiąca i jego temperaturę nazwę najchłodniejszego miesiąca i jego temperaturę Wybierz pytanie Miesiąc: Temperatura:

76 AFRYKA Twoim marzeniem jest wyprawa do Afryki. Musisz dobrze przygotować się do tej podróży i poznać warunki klimatyczne tam panujące. Jakie cechy klimatu przedstawiają podane klimatogramy? Połącz w pary. Klimat gorący i suchyKlimat gorący z dużymi opadami Klimat gorący z dwiema porami roku – suchą i deszczową Wybierz pytanie

77 AFRYKA Twoim marzeniem jest wyprawa do lasu równikowego w Kotlinie Kongo. Czy wiesz, które zwierzęta możesz tam spotkać? Wybierz 3 prawidłowe zdjęcia, stawiając w kratce krzyżyk. OKAPIZEBRA SZYMPANS LEW GORYL KOALA Wybierz pytanie

78 AFRYKA Wędrując po Saharze, największej pustyni świata, robiłeś zdjęcia zwierzętom. Niestety wymieszałeś je z innymi fotografiami. Czy pamiętasz, które zwierzęta widziałeś? Wybierz 3 prawidłowe zdjęcia, stawiając w kratce krzyżyk. FENEKPINGWINYZEBRY SZYMPANS DROMADERY SKORPION Wybierz pytanie

79 AFRYKA Twój kolega wrócił z Afryki. Słuchając jego opowieści dowiedziałeś się, że na północy Afryki znajduje się Sahara, na południu – Pustynia Kalahari, a na południowym zachodzie – Pustynia Namib. Wpisz nazwy tych pustyń w odpowiednie miejsca na mapie. Wybierz pytanie

80 AFRYKA Twój kolega zapomniał, które oceany i morza oblewają Afrykę. Pomóż mu. Uzupełnij zdanie, korzystając z mapy fizycznej Afryki. Afrykę oblewają: od zachodu - od wschodu - od północy - Wybierz pytanie

81 AFRYKA Przed tobą Wielki Erg Wschodni. Czy wiesz co to za rodzaj pustyni? Zaznacz prawidłowe zdjęcie. PUSTYNIA ŻWIROWA PUSTYNIA PIASZCZYSTA PUSTYNIA KAMIENISTA Wybierz pytanie

82 AFRYKA Przed tobą Wielki Erg Wschodni. Czy wiesz co to za rodzaj pustyni? Zaznacz prawidłowe zdjęcie. PUSTYNIA ŻWIROWA PUSTYNIA PIASZCZYSTA PUSTYNIA KAMIENISTA Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

83 AFRYKA Przed tobą Wielki Erg Wschodni. Czy wiesz co to za rodzaj pustyni? Zaznacz prawidłowe zdjęcie. PUSTYNIA ŻWIROWA PUSTYNIA PIASZCZYSTA PUSTYNIA KAMIENISTA Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

84 AFRYKA Przed tobą Wielki Erg Wschodni. Czy wiesz co to za rodzaj pustyni? Zaznacz prawidłowe zdjęcie. PUSTYNIA ŻWIROWA PUSTYNIA PIASZCZYSTA PUSTYNIA KAMIENISTA Wybierz pytanieBrawo!!!

85 AFRYKA Po długiej wędrówce po Saharze zatrzymałeś się w oazie. Czy wiesz, który żywioł może zniszczyć oazę? Zaznacz prawidłową odpowiedź. powódź pędzące stado słoni wędrujące wydmy Wybierz pytanie

86 AFRYKA Po długiej wędrówce po Saharze zatrzymałeś się w oazie. Czy wiesz, który żywioł może zniszczyć oazę? Zaznacz prawidłową odpowiedź. powódź pędzące stado słoni wędrujące wydmy Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

87 AFRYKA Po długiej wędrówce po Saharze zatrzymałeś się w oazie. Czy wiesz, który żywioł może zniszczyć oazę? Zaznacz prawidłową odpowiedź. powódź pędzące stado słoni wędrujące wydmy Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

88 AFRYKA Po długiej wędrówce po Saharze zatrzymałeś się w oazie. Czy wiesz, który żywioł może zniszczyć oazę? Zaznacz prawidłową odpowiedź. powódź pędzące stado słoni wędrujące wydmy Wybierz pytanieBrawo!!!

89 Wybierasz się z przyjaciółmi na afrykańską sawannę. Co to jest sawanna? Wybierz prawidłową odpowiedź –zdjęcie i definicję. suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnejAFRYKA obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew wiecznie zielony las równikowy Wybierz pytanie

90 Wybierasz się z przyjaciółmi na afrykańską sawannę. Co to jest sawanna? Wybierz prawidłową odpowiedź –zdjęcie i definicję. suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnejAFRYKA obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew wiecznie zielony las równikowy wiecznie zielony las równikowy Powrót

91 Wybierasz się z przyjaciółmi na afrykańską sawannę. Co to jest sawanna? Wybierz prawidłową odpowiedź –zdjęcie i definicję. suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnejAFRYKA obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew wiecznie zielony las równikowy Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

92 Wybierasz się z przyjaciółmi na afrykańską sawannę. Co to jest sawanna? Wybierz prawidłową odpowiedź –zdjęcie i definicję. suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnejAFRYKA obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew wiecznie zielony las równikowy Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

93 Wybierasz się z przyjaciółmi na afrykańską sawannę. Co to jest sawanna? Wybierz prawidłową odpowiedź –zdjęcie i definicję. suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnejAFRYKA obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew wiecznie zielony las równikowy Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

94 Wybierasz się z przyjaciółmi na afrykańską sawannę. Co to jest sawanna? Wybierz prawidłową odpowiedź –zdjęcie i definicję. suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnejAFRYKA obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew wiecznie zielony las równikowy wiecznie zielony las równikowy Powrót

95 Wybierasz się z przyjaciółmi na afrykańską sawannę. Co to jest sawanna? Wybierz prawidłową odpowiedź –zdjęcie i definicję. suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnejAFRYKA obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew wiecznie zielony las równikowy Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

96 Wybierasz się z przyjaciółmi na afrykańską sawannę. Co to jest sawanna? Wybierz prawidłową odpowiedź –zdjęcie i definicję. suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnejAFRYKA obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew wiecznie zielony las równikowy Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

97 Wybierasz się z przyjaciółmi na afrykańską sawannę. Co to jest sawanna? Wybierz prawidłową odpowiedź –zdjęcie i definicję. suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnejAFRYKA obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew wiecznie zielony las równikowy Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

98 Wybierasz się z przyjaciółmi na afrykańską sawannę. Co to jest sawanna? Wybierz prawidłową odpowiedź –zdjęcie i definicję. suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnej suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnejAFRYKA obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew wiecznie zielony las równikowy wiecznie zielony las równikowy Powrót

99 Wybierasz się z przyjaciółmi na afrykańską sawannę. Co to jest sawanna? Wybierz prawidłową odpowiedź –zdjęcie i definicję. suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnejAFRYKA obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew wiecznie zielony las równikowy Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

100 Wybierasz się z przyjaciółmi na afrykańską sawannę. Co to jest sawanna? Wybierz prawidłową odpowiedź –zdjęcie i definicję. suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnejAFRYKA obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew wiecznie zielony las równikowy Wybierz pytanieBrawo!!!

101 Wybierasz się z przyjaciółmi na afrykańską sawannę. Co to jest sawanna? Wybierz prawidłową odpowiedź –zdjęcie i definicję. suchy obszar pozbawiony zupełnie lub prawie zupełnie szaty roślinnejAFRYKA obszar składający się głównie z traw i rzadko rosnących drzew wiecznie zielony las równikowy Powrót To nie jest poprawna odpowiedź!

102 AFRYKA Autor: Beata Wojtas Źródła:


Pobierz ppt "AFRYKAŃSKAAFRYKAŃSKA PRZYGODAPRZYGODA Dalej. Wyjście 1111 7777 3333 4444 6666 5555 2222 9999 10 8888 11 12 13 Wybierz pytanie 14 15 20 17 19 21 16 22."

Podobne prezentacje


Reklamy Google