Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Metody komunikacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Metody komunikacji."— Zapis prezentacji:

1 Metody komunikacji

2 Co to jest komunikacja? Komunikacja jest to wymiana informacji pomiędzy poszczególnymi osobami, które w niej uczestniczą. Może ona dokonywać się za pomocą słów, gestów, tekstów, obrazów i dźwięków. Wyróżniamy komunikację werbalną i niewerbalną.

3 Przykłady rodzajów komunikacji
komunikacja interpersonalna komunikacja językowa komunikacja międzykulturowa komunikacja społeczna komunikacja symboliczna komunikacja marketingowa komunikacja literacka komunikacja werbalna komunikacja niewerbalna komunikacja perswazyjna komunikacja wokalna komunikacja internetowa telekomunikacja

4 Sposoby komunikacji

5 Formy komunikacji z rodziną

6 Jeśli mamy pocztę elektroniczną to jak używamy poczty „tradycyjnej”

7 Jaka forma komunikacji jest najlepsza w pracy?

8 Od mowy do internetu 200 000 p.n.e – Mowa
p.n.e - Pierwsze symbole

9 p.n.e – Petroglify

10 3300 p.n.e. - Pismo 9000 p.n.e. - Piktogramy i ideogramy

11 3400 p.n.e. - Pisma ideograficzne
3300 p.n.e. - Pisma analityczne 3000 p.n.e. - Pisma fonetyczne - sylabiczne

12 2000 p.n.e. - Pismo fonetyczne – alfabetyczne
400 p.n.e. - Heliograf Semafor Sygnały dźwiękowe 2400 p.n.e. - Kurierzy i poczta Telegraf Telefon Radio 1897 – Komputer : Telewizja Sieci komputerowe (Internet)

13 E-rozmowy W Polsce również rozmowy za pomocą elektronicznych kanałów przekazu stały się codziennością. Poniżej zaprezentowane zostały najbardziej popularne aplikacje do e-rozmów używane w naszym kraju. Jest to jednak tylko znikoma część wszystkich komunikatorów internetowych, którymi posługują się użytkownicy na świecie

14 Gadu-Gadu Program umożliwiający bezpośrednią i bezpłatną komunikację w Internecie (prowadzenie rozmów w czasie rzeczywistym). Aplikacja pozwala również na wysyłanie wiadomości SMS do telefonów komórkowych wszystkich sieci w Polsce. Narzędzie to jest obecnie najbardziej popularnym komunikatorem w kraju.

15

16 Tlen Program umożliwia prowadzenie rozmów w Internecie w czasie rzeczywistym oraz wysyłanie wiadomości tekstowych na telefony komórkowe. Dodatkową zaletą tej aplikacji jest jej kompatybilność z programem Gadu-Gadu.

17

18 Konnekt Oprócz tradycyjnych rozmów między użytkownikami i przesyłania wiadomości tekstowych na telefony komórkowe, aplikacja ta pozwala na przesyłanie plików, a także grafik. Posługując się Konnekt użytkownicy mają możliwość wymiany informacji z osobami, które używają innych komunikatorów tj. Jabber, Gadu Gadu, Tlen, AQQ, ICQ.

19

20 ICQ Pierwszy komunikator internetowy na świecie, powstał w 1996 roku w Izraelu. Pozwala on na kontaktowanie się w sposób pisemny z drugą osobą mającą konto na ICQ. Aplikacja ta pozwala na transfer plików, wysyłanie wiadomości SMS, wysyłanie okolicznościowych e-kartek oraz wideokonferencje. Ponadto program zapewnia użytkownikom rozrywkę, dając możliwość grania w proste flashowe gry (możliwość potyczki 2 graczy jednocześnie).

21

22 Skype Program do komunikacji głosowej. Aplikacja pozwalająca na nieograniczone czasem rozmowy z innym odbiorcom, który również jest użytkownikiem tego programu. Skype oferuje dobrą jakość dźwięku i co ważne, rozmowy przy użyciu komunikatora są całkowicie bezpłatne. Płatne są jedynie rozmowy z rozmówcami korzystającymi ze standardowych numerów telefonicznych, ceny jednak są niewysokie. Coraz częściej komunikator głosowy jest niezastąpiony w codziennej komunikacji biurowej jednocześnie będąc nieskomplikowanym i wygodnym w użyciu narzędziem.

23

24 Spik To bezpłatna aplikacja pozwalająca zarówno na rozmowy głosowe, jak i przekazywanie komunikatów tekstowych w czasie rzeczywistym. Program pozwala również na przesyłanie plików tekstowych i graficznych a także powiadamia użytkownika o nowej poczcie, którą otrzymał do swojej skrzynki owej.

25

26 AQQ To program używany do komunikacji zarówno tekstowej, głosowej, a także video oraz sms. Za pomocą aplikacji użytkownik ma również możliwość przesyłania dokumentów w postaci elektronicznej. Jak spora część również AQQ pozwala na komunikację z innymi sieciami tj. Tlen, Gadu-Gadu, ICQ, MSM.

27 KONIEC!!! Martyna Szatkowska Klasa I i


Pobierz ppt "Metody komunikacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google