Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Metody komunikacji. Czasy, kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić  W prehistorii ludzie porozumiewali się za pomocą :  Mowy nieartykulowanej  Gestów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Metody komunikacji. Czasy, kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić  W prehistorii ludzie porozumiewali się za pomocą :  Mowy nieartykulowanej  Gestów."— Zapis prezentacji:

1 Metody komunikacji

2 Czasy, kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić  W prehistorii ludzie porozumiewali się za pomocą :  Mowy nieartykulowanej  Gestów  Rysunków na ścianach jaskiń  Narzędzi wydających bardzo głośne dźwięki  Mimiki  Znaków dymnych

3 Czasy, kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić

4

5 Czasy od chwili kiedy już mowił do elektryczności  Dzięki temu,że człowiek nauczył się mówić, zaczął komunikować się z innymi ludźmi werbalnie. Potem stopniowo zaczęło powstawać pismo. Starożytni Egipcjanie używali hieroglifów, Sumerowie pisma klinowego. Pierwszy alfabet wynaleźli Fenicjanie.  Wynalezienie pisma było przełomowym wydarzeniem w dziejach ludzkości. Umożliwiło przelewanie myśli na papier, uczenie się z książek czy notowanie w szkole.  Pismo miało również bardzo dużą wartość ze względu na to, że człowiek nie musiał już całej wiedzy "przechowywać" w głowie. Od chwili, kiedy nauczył się pisać, wszystkie ważne informacje mógł zanotować.  Dzięki temu zaczęło rozwijać się pisanie listów, a potem powstał druk.

6 Czasy od chwili kiedy już mówił do elektryczności  Pisanie listów umożliwiło rozwój piśmiennictwa. Wykształcił się wówczas nowy zawód listonosza, który zastąpił gołębie pocztowe.  Ewoluowały także narzędzia do pisania. Z piór wietrznych po długopisy.  Pisanie listów pozwalało na komunikację między osobami oddalonymi od siebie nawet o kilka tysięcy kilometrów.

7 Czasy od chwili kiedy już mowił do elektryczności

8 Czasy od chwili kiedy już mówił do elektryczności

9 Czasy od elektryczności do czasów komputerów  W tym okresie powstało wiele nowych urządzeń ułatwiających komunikację.  Jako jeden z najważniejszych wynalazków traktuje się radio i telefon. Dzięki nim ludzie mogli bez problemu dowiadywać się najnowszych informacji i rozmawiać ze sobą będąc w dalekiej odległości. Radio umożliwiło rozwój alfabetu Morse`a.  Nie należy również zapomnieć o wynalezieniu telewizora.  Wynalezienie różnego rodzaju pojazdów pozwoliło docierać do odległych miejsc

10 Czasy od elektryczności do wynalezienia pierwszych komputerów

11

12 Komputery i czasy współczesne  Dzięki wynalezieniu komputerów, a potem Internetu ludzie mogą komunikować się ze sobą w bardzo szybki sposób nawet nie wychodząc z pokoju. Tradycyjne listy zastąpiły e-maile, rozmowy telefoniczne – rozmowy przez Skype, a zwykle rozmowy – pisanie na chacie. Współczesne społeczeństwo jest mocno skomputeryzowane. Powstają coraz to nowsze modele komputerów, laptopów, tabletów,czy iPadów. Chcąc uzyskać jakąkolwiek informację, czy porozmawiać z przyjaciółmi, a nawet umówić się na spotkanie wystarczy wejść na Internet.

13 Komputery i czasy współczesne

14 Metody komunikacji  Źródła  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kod_Morse%27a http://pl.wikipedia.org/wiki/Kod_Morse%27a  http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Chauvethorses.jpg http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Chauvethorses.jpg  http://pl.wikipedia.org/wiki/Budowle_megalityczne http://pl.wikipedia.org/wiki/Budowle_megalityczne  http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Cuneiform_script2.jpg http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Cuneiform_script2.jpg  http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Fenickiepismo.JPG http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Fenickiepismo.JPG  http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Radio_Diora_Pionier_U2_1.jpg http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Radio_Diora_Pionier_U2_1.jpg  http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:1896_telephone.jpg http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:1896_telephone.jpg  http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Stig_Lindberg_Luma.jpg http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Stig_Lindberg_Luma.jpg  http://www.pierwszykomputer.wiedza.radom.pl/ http://www.pierwszykomputer.wiedza.radom.pl/  http://martarom.wordpress.com/pierwsze-komputery/ http://martarom.wordpress.com/pierwsze-komputery/  http://pl.wikipedia.org/wiki/List http://pl.wikipedia.org/wiki/List  http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Pelikan-Kolbenf%C3%BCller.jpg http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Pelikan-Kolbenf%C3%BCller.jpg  http://portalwiedzy.onet.pl/26641,1,,,australopitek,haslo.html http://portalwiedzy.onet.pl/26641,1,,,australopitek,haslo.html  http://odkrywcy.pl/query,Neandertalczyk,szukaj.html http://odkrywcy.pl/query,Neandertalczyk,szukaj.html

15 Metody komunikacji  Prezentacje wykonała Karolina Gawryał


Pobierz ppt "Metody komunikacji. Czasy, kiedy człowiek nie potrafił jeszcze mówić  W prehistorii ludzie porozumiewali się za pomocą :  Mowy nieartykulowanej  Gestów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google