Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Instrukcja korzystania z programu do wykonywania zmiennoskalowych map anamorficznych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Instrukcja korzystania z programu do wykonywania zmiennoskalowych map anamorficznych."— Zapis prezentacji:

1 Instrukcja korzystania z programu do wykonywania zmiennoskalowych map anamorficznych

2 Program generuje automatycznie mapę zmiennoskalową na podstawie wybranej klasy obiektów punktowych. Klasa ta musi być umieszczona jako pierwsza w oknie przeglądowym w ArcMap-ie. Program pracuje na plikach typu shape (shp), w układzie współrzędnych odwzorowanych (projected). Uwaga: program nie tworzy kopii zapasowej danych wyjściowych, dlatego też należy utworzyć sobie kopię zapasową – w innym wypadku traci się dane oryginalne (wyjściowe).

3 Ustawienie folderu, w którym zapisane są pliki projektu, wskazanie Warstwy z punktami. Opcja użyj centroidu pochodzi z wcześniejszej wersji programu i jest niezalecana. W tej sekcji ustawia się punkt początkowy siatki, rozmiar pojedynczego pola siatki oraz rozmiar siatki. Poniżej ustawia się układ współrzędnych (plik prj). Po naciśnięciu przycisku Twórz siatkę można ocenić wizualnie jej właściwości, vide: następny slajd

4 Dobierając różne wielkości dla jednostkowego pola siatki można manipulować dystorsją – uzyskując słabsza lub silniejszą. Przykład na poniższych rysunkach pokazuje występującą zależność. Wpływ doboru wielkości pól siatki na wielkość dystorsji w przekształceniu anamorficznym. A – położenie punktów bez zniekształceń, B – siatka z polem o boku 1000m, C- siatka z polem o boku 500m, D – siatka z polem o boku 250m

5 Po dobraniu rozmiaru siatki nacisnąć należy przycisk Wykonaj przekształcenie. Jeśli przekształcane klasy zawierają dużą liczbę obiektów, program może pracować od kilkunastu, do kilkudziesięciu minut.


Pobierz ppt "Instrukcja korzystania z programu do wykonywania zmiennoskalowych map anamorficznych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google