Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KONSOLA ODZYSKIWANIA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KONSOLA ODZYSKIWANIA."— Zapis prezentacji:

1 KONSOLA ODZYSKIWANIA

2 CO TO JEST? Konsola odzyskiwania jest tekstowym środowiskiem interpretera poleceń, niezależnym od wiersza poleceń Windows 2000, w którym administrator systemu ma dostęp do dysku twardego komputera z systemem Windows 2000 Professional, bez względu na stosowany format plikowy, w celu wykonania podstawowych zadań diagnostycznych i konserwacyjnych. Z konsoli można skorzystać bez uruchamiania systemu Windows 2000, dlatego jest ona najbardziej przydatna w przypadku, gdy uruchomienie komputera z systemem Windows 2000 nie przebiega prawidłowo.

3 URUCHAMIANIE Aby uruchomić konsolę, należy uruchomić komputer z płyty CD-ROM Windows lub dyskietek instalacji Windows. Jeśli dyskietki są niedostępne, a uruchomienie komputera z CD-ROM jest niemożliwe, to należy utworzyć dyskietki instalacyjne za pomocą drugiego komputera z systemem Windows.

4 URUCHAMIANIE c.d. Po uruchomieniu komputera z dyskietek lub płyty CD-ROM, należy wejść do instalatora systemu Windows, nacisnąć klawisz ENTER na ekranie „Komunikat instalatora” (pojawi się ekran powitalny), nacisnąć klawisze R (naprawa instalacji Windows), a następnie nacisnąć klawisz C w celu uruchomienia Konsoli odzyskiwania. W konsoli pojawi się lista dostępnych instalacji Windows, z której można wybrać instalację wymagającą naprawy (naciskając odpowiednią cyfrę i klawisz ENTER). Naciśnięcie ENTER bez podania cyfry spowoduje wyjście z konsoli i powtórne uruchomienie komputera.

5 URUCHOMIENIE W WIN2000

6 URUCHOMIENIE W WIN XP

7 UŻYTKOWANIE KONSOLI Nie wolno kopiować plików z lokalnego dysku twardego na dyskietkę. Można natomiast kopiować pliki z dyskietki lub płyty CD-ROM na dysk twardy oraz z jednego dysku twardego na drugi. W przypadku wykrycia nieakceptowanych poleceń Konsola odzyskiwania wyświetli komunikat błędu „Odmowa dostępu”. Nie można uruchamiać żadnych programów ani poleceń, z wyjątkiem dopuszczonych poleceń opisanych poniżej. Konsola odzyskiwania nie posiada możliwości edycji.

8 ODTWARZANIE REJSTRU ZA POMOCĄ KONSOLI
Jeśli wiadomo, że rejestr jest uszkodzony lub że część plików rejestrowych została uszkodzona albo usunięta, to odtworzenie rejestru może być możliwe za pomocą Konsoli odzyskiwania. Jednak procedura ta będzie skuteczna tylko w przypadku, gdy regularnie tworzony jest Awaryjny dysk naprawczy (ERD) i wybrano opcję tworzenia kopii rejestru w katalogu naprawczym. Więcej informacji znajduje się dalej w tym rozdziale pod hasłem „Awaryjny proces naprawczy”.

9 ODTWARZANIE REJESTRU ZA POMOCĄ KONSOLI c.d.
Gdy ERD jest tworzony z zastosowaniem powyższej opcji, to aktualne wersje plików rejestrowych są kopiowane z folderu %SystemRoot%\System32\Config do folderu %SystemRoot%\Repair\RegBack. Foldery te są dostępne w Konsoli odzyskiwania, dlatego pliki można odtworzyć za pomocą polecenia copy.

10 Bootcfg - Edytuje lub odbudowuje plik boot.ini.
JEDNA Z KOMEND KONSOLI Bootcfg - Edytuje lub odbudowuje plik boot.ini.


Pobierz ppt "KONSOLA ODZYSKIWANIA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google