Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedszkolaki z „EkoDolinki” – program ekologiczny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedszkolaki z „EkoDolinki” – program ekologiczny."— Zapis prezentacji:

1 Przedszkolaki z „EkoDolinki” – program ekologiczny

2 Głównym celem działań podejmowanych w omawianym zakresie jest popularyzacja ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkola. Zwiększenie świadomości dotyczącej zagrożeń środowiska, uczenie kreatywnego myślenia, podejmowania inicjatyw oraz poszerzenie wiedzy na temat środowiska przyrodniczego.

3 Program edukacji Ekologicznej oraz wdrożone elementy programu Kubusiowi Przyjaciele Natury odnosi się do treści ekologicznych, przyrodniczych, zdrowotnych realizowanych w przedszkolu.

4  Akcja „Sprzątania Świata”  Dzień Marchewki  Konkurs rodzinny promujący zachowania proekologiczne" Inna niż wszystkie Super Zabawka"  Zabawy badawcze, obserwacje i hodowle  Dbamy o ptasie bractwo  Projekt szwedzki stół  Zajęcia terenowe i wycieczki  Współpraca z Nadleśnictwem Myślibórz  Pomagamy bezdomnym zwierzętom  Nakręć się i pomóż Marysi

5 Co roku przedszkolaki z Zielonej Dolinki zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i worki na śmieci ratują świat. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie.

6 Dzieci ubrane na pomarańczowo, w przedszkolu gdzie nie spojrzysz - marchewki i wiele, wiele niespodzianek.

7 Zadaniem dzieci z pomocą rodziców było stworzenie zabawki wykonanej z wykorzystaniem surowców wtórnych. Zabawki powstały bardzo przemyślane i piękne. Nasze przedszkolaki hurem stwierdziły, że TAKICH zabawek nie kupi się w sklepie…

8 Na parapetach naszych okien powstały mini ogródki, w których dzieci samodzielnie sadziły, pielęgnowały i obserwowały warzywa, kwiaty i zioła. Dowiedziały się również jakie czynniki warunkują wzrost roślin. Takie małe ogródki sprawiają, że w salach jest pięknie, zdrowo i kolorowo.

9 Co roku, jesienią odnawiamy karmniki dla ptaszków, po to, by zimą otworzyć ptasią stołówkę. Dokarmiając ptaki dzieci uczą się systematyczności i odpowiedzialności za los naszych małych podopiecznych.

10 Mniam, mniam Samodzielnie przygotowane kanapki smakują dużo bardziej Smacznie, zdrowo, kolorowo.

11 W ramach programu dzieci mają możliwość udziału w wycieczkach autokarowych do:  Lasu Państwowego Nadleśnictwa Myślibórz- udział w zajęciach plenerowych, w szkółce leśnej prowadzonych przez leśników  Wycieczki do małego ZOO w Renicach  Zwiedzanie gospodarstwa agroturystycznego " Wioska lapońska " w Czelinie  Zajęcia warsztatowe w Składowisku odpadów Dalsze gmina Myślibórz  Wycieczka do fabryki papieru w Kostrzyniu

12 Podczas wycieczki do lasu dzieci miały możliwość podziwiania piękna otaczającej przyrody, wysłuchały opowieści o leśnych zwierzętach.

13 W kostrzyńskiej fabryce papieru dzieci miały szanse zobaczyć jak powstaje papier.

14 Reprezentanci „Zielonej Dolinki” udali się z wizytą do schroniska dla bezdomnych zwierząt „AZORKI” w Gorzowie Wlkp. Pieski otrzymały od naszych maluchów karmę, koce, zabawki i inne niezbędne rzeczy aby żyło im się łatwiej i przyjemniej mimo zawirowań życiowych w jakich się znalazły.

15 Będąc w lapońskiej wiosce, w Czelinie przedszkolaki mogły obserwować i karmić zwierzęta hodowlane oraz dowiedziały się jak należy się nimi opiekować.

16 Zachęcamy wszystkich do zbierania nakrętek - to nic nie kosztuje a pomaga innym.

17 Realizacja programu wpłynęła na poszerzenie wiedzy na temat środowiska przyrodniczego, uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej przyrody, nabycie nawyków jej szanowania.

18


Pobierz ppt "Przedszkolaki z „EkoDolinki” – program ekologiczny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google