Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TYTUŁ DOBREJ PRAKTYKI Przedszkolaki z „EkoDolinki” – program ekologiczny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TYTUŁ DOBREJ PRAKTYKI Przedszkolaki z „EkoDolinki” – program ekologiczny."— Zapis prezentacji:

1 TYTUŁ DOBREJ PRAKTYKI Przedszkolaki z „EkoDolinki” – program ekologiczny

2 Cel działania: Głównym celem działań podejmowanych w omawianym zakresie jest popularyzacja ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkola. Zwiększenie świadomości dotyczącej zagrożeń środowiska, uczenie kreatywnego myślenia, podejmowania inicjatyw oraz poszerzenie wiedzy na temat środowiska przyrodniczego.

3 Opis działania Program edukacji Ekologicznej oraz wdrożone elementy programu Kubusiowi Przyjaciele Natury odnosi się do treści ekologicznych, przyrodniczych, zdrowotnych realizowanych w przedszkolu.

4 Nasze działania Akcja „Sprzątania Świata” Dzień Marchewki
Konkurs rodzinny promujący zachowania proekologiczne" Inna niż wszystkie Super Zabawka" Zabawy badawcze, obserwacje i hodowle Dbamy o ptasie bractwo Projekt szwedzki stół Zajęcia terenowe i wycieczki Współpraca z Nadleśnictwem Myślibórz Pomagamy bezdomnym zwierzętom Nakręć się i pomóż Marysi

5 Akcja „Sprzątania Świata”
Co roku przedszkolaki z Zielonej Dolinki zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i worki na śmieci ratują świat. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie.

6 Dzień Marchewki Dzieci ubrane na pomarańczowo, w przedszkolu gdzie nie spojrzysz - marchewki i wiele, wiele niespodzianek.

7 Konkurs rodzinny promujący zachowania proekologiczne" Inna niż wszystkie Super Zabawka"
Zadaniem dzieci z pomocą rodziców było stworzenie zabawki wykonanej z wykorzystaniem surowców wtórnych. Zabawki powstały bardzo przemyślane i piękne. Nasze przedszkolaki hurem stwierdziły, że TAKICH zabawek nie kupi się w sklepie…

8 Zabawy badawcze, obserwacje, hodowle
Na parapetach naszych okien powstały mini ogródki, w których dzieci samodzielnie sadziły, pielęgnowały i obserwowały warzywa, kwiaty i zioła. Dowiedziały się również jakie czynniki warunkują wzrost roślin. Takie małe ogródki sprawiają, że w salach jest pięknie, zdrowo i kolorowo.

9 Dbamy o ptasie bractwo Co roku, jesienią odnawiamy karmniki dla ptaszków, po to, by zimą otworzyć ptasią stołówkę. Dokarmiając ptaki dzieci uczą się systematyczności i odpowiedzialności za los naszych małych podopiecznych.

10 Projekt szwedzki stół Mniam, mniam
Samodzielnie przygotowane kanapki smakują dużo bardziej Smacznie, zdrowo, kolorowo.

11 Zajęcia terenowe i wycieczki
W ramach programu dzieci mają możliwość udziału w wycieczkach autokarowych do: Lasu Państwowego Nadleśnictwa Myślibórz- udział w zajęciach plenerowych , w szkółce leśnej prowadzonych przez leśników Wycieczki do małego ZOO w Renicach Zwiedzanie gospodarstwa agroturystycznego " Wioska lapońska " w Czelinie Zajęcia warsztatowe w Składowisku odpadów Dalsze gmina Myślibórz Wycieczka do fabryki papieru w Kostrzyniu

12 Współpraca z Nadleśnictwem Myślibórz
Podczas wycieczki do lasu dzieci miały możliwość podziwiania piękna otaczającej przyrody, wysłuchały opowieści o leśnych zwierzętach.

13 W fabryce papieru W kostrzyńskiej fabryce papieru dzieci miały szanse zobaczyć jak powstaje papier.

14 Pomagamy bezdomnym zwierzętom
Reprezentanci „Zielonej Dolinki” udali się z wizytą do schroniska dla bezdomnych zwierząt „AZORKI” w Gorzowie Wlkp. Pieski otrzymały od naszych maluchów karmę, koce, zabawki i inne niezbędne rzeczy aby żyło im się łatwiej i przyjemniej mimo zawirowań życiowych w jakich się znalazły.

15 W gospodarstwie agroturystycznym
Będąc w lapońskiej wiosce, w Czelinie przedszkolaki mogły obserwować i karmić zwierzęta hodowlane oraz dowiedziały się jak należy się nimi opiekować.

16 Nakręć się i pomóż Marysi
Zachęcamy wszystkich do zbierania nakrętek - to nic nie kosztuje a pomaga innym.

17 Efekt Ekologiczny Programu
Realizacja programu wpłynęła na poszerzenie wiedzy na temat środowiska przyrodniczego, uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej przyrody, nabycie nawyków jej szanowania.

18 Dziękuję


Pobierz ppt "TYTUŁ DOBREJ PRAKTYKI Przedszkolaki z „EkoDolinki” – program ekologiczny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google