Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 UL.KONWALIOWA105

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 UL.KONWALIOWA105"— Zapis prezentacji:

1 MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 UL.KONWALIOWA105
PROMOTOR EKOLOGII MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 UL.KONWALIOWA105

2 Miejskie Przedszkole nr 10 powstało 1 września 1971 roku w budynku dawnej Szkoły Podstawowej w dzielnicy Kawodrza Górna na obrzeżach miasta Częstochowy. Nasze przedszkole jest przytulne i  bardzo kolorowe. Posiadamy piękny i duży ogród przedszkolny, na którym odbywają się zabawy i ćwiczenia ruchowe. Nasze przedszkole co roku bierze czynny udział w akcjach  na rzecz ochrony środowiska. Uczestniczyliśmy między innymi w : czterech edycjach akcji "Czysta Częstochowa" pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, zdobywając III, II i dwa razy I miejsca; w  programie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury" organizowanym przez Fundację Nasza Ziemia oraz firmę Tymbark, pod patronatem Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

3 Uwieńczeniem naszych starań i działań w zakresie promowania postaw proekologicznych było otrzymywanie Certyfikatu „Kubusiowi Przyjaciele Natury". Od roku 2008 współpracujmy z Ligą Ochrony Przyrody w Częstochowie. Współpraca polega  przede wszystkim na podejmowaniu i wykonywaniu inicjatyw proponowanych przez LOP oraz  wykonywanie różnych zadań związanych z poznawaniem i ochroną najbliższego środowiska przyrodniczego, opieką nad roślinami i zwierzętami. Nasze przedszkole organizuje między przedszkolne konkursy recytatorskie o tematyce ekologicznej: 2009 r.„Przyjaciele natury” I edycja. 2010r. „Przyjaciele natury” II edycja. 2011r. „Leśni przyjaciele”. 2013 r . „Leśni przyjaciele”. Organizujemy także konkursy na terenie przedszkola zarówno recytatorskie: „Kolorowa jesień ” oraz plastyczne np.„Ogród moich marzeń”, „Święto drzewa”.

4 Okres przedszkolny to czas intensywnego rozwoju dziecka we wszystkich jego płaszczyznach. To czas sprzyjający kształtowaniu się elementarnych nawyków, w tym dbania o porządek i ład otoczenia oraz poszanowanie dla środowiska naturalnego. Wtedy najszybciej i najtrwalszej kształtują się u dziecka postawy determinujące jego aktualne i przyszłe zachowania. Utrwalone w dzieciństwie przyzwyczajenia i nawyki decydują o późniejszym stylu życia. W edukacji ekologicznej ważne jest kształtowanie u dzieci poczucia odpowiedzialności za stan przyrody oraz budzenie świadomości ekologicznej. Wrażliwość ekologiczną rozbudzać można poprzez: wprowadzenie dzieci w świat roślin, zwierząt, uczenie dostrzegania jej piękna, rozwijanie u dzieci szacunku i poczucia odpowiedzialności. Wszyscy powinniśmy pamiętać, że świat, w którym żyjemy zasługuje na lepsze traktowanie, dlatego w naszym przedszkolu po raz kolejny zaplanowano szereg przedsięwzięć, akcji i konkursów, zależnie od tematyki miesiąca.

5 Nasze działania w roku szkolnym 2012/2013
Styczeń Nasi skrzydlaci przyjaciele. Luty Bystre oko przyrodnika-spotkanie z leśniczym Marzec Ogród wiosną –obserwowanie budek lęgowych szpaków i sikorek Kwiecień Jestem sobie ogrodniczka-hodujemy rzeżuchę Maj Przedszkolaki z ulicy Konwaliowej-wierni przyjaciele przyrody Czerwiec Witaminy na talerzu-bawimy się w kucharza Wrzesień W naszym ogródeczku robimy porządki Październik Cebulkowe przedszkole Listopad Zapasy na zimę Grudzień Pamiętamy o zwierzętach Styczeń Doniczkowe witaminki-kolorowe dni

6 STYCZEŃ 2012 Nasi skrzydlaci przyjaciele.
Ptasia stołówka. Po nakarmieniu ptaków czas na wesołą zabawę.

7 LUTY 2012 Bystre oko przyrodnika
Po spotkaniu z Panem leśniczym wiemy już, jakie ptaki przylatują do naszego karmnika. Oj! wypatrzyliśmy bardzo dziwnego, rudego ptaszka 

8 MARZEC 2012 Ogród wiosną- obserwowanie budek lęgowych szpaków i sikorek w ogrodzie przedszkolnym.
Oooooooo, chyba już jest! Budka lęgowa czeka już na właściciela.

9 KWIECIEŃ 2012 Jestem sobie ogrodniczka
Nasz przedszkolny „mini”ogródek. Nasza wyhodowana rzeżucha jest piękną ozdobą wielkanocnego stołu. „Mini” ogródek

10 MAJ 2012 Przedszkolaki z ulicy Konwaliowej-wierni przyjaciele przyrody.
Mali przyrodnicy. Wyprawa na łąkę. Kwiatowy występ z okazji Dnia Matki.

11 CZERWIEC 2012 Witaminy na talerzu-bawimy się w kucharza.
Już wiemy, że warzywa są bardzo zdrowe. Witaminy na talerzu-oj są pyszne!

12 Robimy sałatkę owocową.

13 WRZESIEŃ 2012 W naszym ogródeczku robimy porządki
Sprzątanie Świata Po „ciężkiej” pracy czas na dobrą zabawę.

14 W posprzątanym ogrodzie miło jest pobawić się wspólnie z rodzicami -„Pasowanie na przedszkolaka”

15 PAŹDZIERNIK 2012 Cebulkowe przedszkole.
Sadzimy pietruszkę. Wycieczka do lasu-spotkanie z leśniczym.

16 Hodujemy własne drzewko.
Jesienne bukiety z liści przedszkolnego klonu

17 LISTOPAD 2012 Zapasy na zimę
Zbiórka pożywienia dla zwierząt ze schroniska. Witaminowe skarby.

18 Grudzień 2012 Pamiętamy o zwierzętach.
„Choinka” dla ptaków Nasi skrzydlaci przyjaciele.

19 Ptasia jadalnia

20 STYCZEŃ 2013 Doniczkowe witaminki-kolorowe dni.
Zielony dzień. Żółty dzień.

21 Czerwony dzień

22 Uśmiechnięte buzie zwycięzców .

23 Nasze wysiłki zostały nagrodzone .

24 Dziś ekologia modne słowo, przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową
Dziś ekologia modne słowo,  przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową.  Jej strażnikami się ogłaszamy,  od dziś przyrodzie my pomagamy.


Pobierz ppt "MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 UL.KONWALIOWA105"

Podobne prezentacje


Reklamy Google