Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Śniadanie „Wiemy, co jemy, bo zdrowi być chcemy” Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gałdowie Śniadanie 8 listopad 2013 daje moc W ramach akcji w okresie poprzedzającym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Śniadanie „Wiemy, co jemy, bo zdrowi być chcemy” Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gałdowie Śniadanie 8 listopad 2013 daje moc W ramach akcji w okresie poprzedzającym."— Zapis prezentacji:

1 Śniadanie „Wiemy, co jemy, bo zdrowi być chcemy” Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gałdowie Śniadanie 8 listopad 2013 daje moc W ramach akcji w okresie poprzedzającym śniadanie podczas edukacyjnych zajęć o charakterze profilaktyczno - wychowawczych pedagog szkolny wraz z nauczycielami przekazali w przystępny sposób uczniom klas 0 – III cenne informacje, między innymi w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli właściwego żywienia i roli śniadania ucznia, higienie i bezpieczeństwie przygotowywania oraz spożywania posiłków. 8 listopada na sali gimnastycznej uczniowie wyposażeni w artykuły spożywcze i przybory kuchenne z pomocą rodziców i wychowawców przystąpili do przygotowania i spożycia wspólnego „zdrowego śniadania”. Były apetyczne kolorowe kanapki, płatki na ciepłym mleku, oraz tosty z domowymi dżemami. Dzieci z zapałem i wielką radością pracowały. Były przy tym tak przejęte, bowiem dla niektórych z nich był to pierwszy samodzielnie przygotowany posiłek. Został on spożyty kulturalnie, w miłej atmosferze i bez pośpiechu. Nadmiarem jedzenia dzieci podzieliły się ze swoim starszym rodzeństwem i innymi uczniami szkoły.

2

3

4

5

6

7

8

9

10 Przeprowadzona akcja przyczyniła się do zwiększania świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, wdrażania dzieci do samodzielności w planowaniu i przygotowywaniu posiłku, rozwijania współpracy między uczniami, wzmacniania więzi i współpracy między szkołą a środowiskiem rodzinnym uświadamiania roli higienicznego przyrządzania oraz spożywania posiłków,. Działania spotkały się z dużą aprobatą dzieci oraz ich rodziców, dlatego będą kontynuowane w naszej szkole w kolejnych latach. Przygotował pedagog szkolny Iwona Kurowska – koordynator akcji w Samorządowej Szkole Podstawowej w Gałdowie


Pobierz ppt "Śniadanie „Wiemy, co jemy, bo zdrowi być chcemy” Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gałdowie Śniadanie 8 listopad 2013 daje moc W ramach akcji w okresie poprzedzającym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google