Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czym jest dla ucznia drugie śniadanie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czym jest dla ucznia drugie śniadanie"— Zapis prezentacji:

1 Czym jest dla ucznia drugie śniadanie
Realizacja projektu Pod tytułem Czym jest dla ucznia drugie śniadanie

2 Celem naszego projektu było:
Uświadomienie jak powinno wyglądać drugie śniadanie. Kiedy i w jakich warunkach powinniśmy je spożywać. Co powinniśmy jeść na drugie śniadanie . Sprawdzenie ilu gimnazjalistów wie jak ogromne znaczenie dla naszego rozwoju ma drugie śniadanie. Ustalenie liczby gimnazjalistów noszących ze sobą do szkoły drugie śniadanie.

3 ETAP pierwszy Przeprowadziliśmy ankietę składającą się z dziesięciu pytań, w której udział brali uczniowie klas pierwszych i trzecich naszego gimnazjum.

4 Pytanie 1

5 Pytanie 2

6 Pytanie 3

7 Pytanie 4

8 Pytanie 5 Wybierz idealny, według Ciebie, zestaw na drugie śniadanie.

9 Pytanie 6 Czy na drugie śniadanie powinniśmy dokupywać sobie jakieś słodycze w sklepiku szkolnym?

10 Pytanie 7 Jakie napoje powinniśmy pić do drugiego śniadania?

11 Pytanie 8

12 Pytanie 9 Podkreśl produkty, które możemy spożyć na drugie śniadanie.

13 Pytanie 10

14 ETAP drugi Wykonaliśmy plakaty, na których umieściliśmy informacje, co tak naprawdę znaczy drugie śniadanie, co powinniśmy na nie zjadać, w jakim miejscu i o jakiej porze dnia. Podzieliliśmy to na trzy kroki i zamieściliśmy przy sali biologiczno-chemicznej.

15 Krok pierwszy Zatytułowaliśmy tak, jak tytuł całego projektu, czyli:
,,Czym jest dla ucznia drugie śniadanie?”.

16 Krok drugi Zatytułowaliśmy go: ,,Co powinniśmy jeść na drugie śniadanie?”. Opisaliśmy tam, co daje nam drugie śniadanie oraz co powinniśmy na nie spożywać.

17 Krok trzeci Poruszyliśmy w nim temat warunków zjadania drugiego śniadania i dlatego też nadaliśmy mu tytuł: ,,W jakich warunkach powinniśmy spożywać drugie śniadanie?”.

18 Wszystkie trzy kroki na jednym kadrze.

19 ETAP trzeci Przeprowadziliśmy tygodniowy konkurs w związku z systematycznym przynoszeniem drugiego śniadania wśród uczniów naszego gimnazjum. Przez cały tydzień szkolny sprawdzaliśmy posiadanie odpowiedniego śniadania.

20 Jak widać konkurs wygrała klasa IIIb

21 Wszyscy uczniowie zwycięskiej klasy otrzymali batony zbożowe, owoce i napoje.

22

23 ETAP czwarty Opracowanie KODEKSU EKOLOGA nawiązującego do zdrowego stylu życia.

24

25 Podsumowanie Drugie śniadanie to bardzo ważny posiłek, a zwłaszcza dla osób w okresie dojrzewania. Dlatego chcieliśmy w ten sposób przekazać jak dużą rolę odgrywa ten posiłek w naszym codziennym życiu.

26 Dzięki plakatom próbowaliśmy przekazać z czego powinno się składać drugie śniadanie i w jakich warunkach należy je spożywać. Poprzez konkurs chcieliśmy zachęcić do przynoszenia drugiego śniadania.

27 Mamy nadzieję, że nasza praca została dostrzeżona i chodź część młodzieży naszej szkoły skorzysta z tego, co przygotowaliśmy w ramach projektu.

28 Dziękujemy za uwagę. Osoby zaangażowane: Opiekun: Lewandowska Violetta Wykonawcy: Gaudecka Klaudia, Karski Bartosz, Lewandowska Aleksandra, Lubnau Agata, Orzeszek Kacper.


Pobierz ppt "Czym jest dla ucznia drugie śniadanie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google