Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawdź swoją wiedzę źródło: http://www.interserve.org.au/pages/Content.aspx?pid=181.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawdź swoją wiedzę źródło: http://www.interserve.org.au/pages/Content.aspx?pid=181."— Zapis prezentacji:

1 Sprawdź swoją wiedzę źródło:

2 Czy każdy Arab jest muzułmaninem?
Nie, tylko 25% wszystkich muzułmanów stanowią Arabowie Źródło: archiwum własne (Zofia Sawicka)

3 Ile żon jednocześnie może mieć muzułmanin?
Muzułmanin wg Koranu może mieć 4 żony, jednak każdej z nich musi zapewnić takie same warunki życiowe oraz traktować je w jednakowy sposób. Dotyczy to także dzieci pochodzących z tych małżeństw. Źródło: archiwum własne (Zofia Sawicka)

4 Jaka jest święta księga islamu?
Koran-święta księga islamu, uważana przez muzułmanów za słowo Allaha. Powstał w latach Według muzułmanów został objawiony Mahometowi przez Archanioła Dżibrila. źródło:

5 Czy Iran jest państwem arabskim?
Nie, Iran to państwo na Bliskim Wschodzie, leżące nad Morzem Kaspijskim, Zatoką Perską i Zatoką Omańską, zamieszkany przez Persów, Obecnie Persowie to obok Arabów jeden z najważniejszych ludów świata islamskiego. Źródło:

6 Piątek to dzień święty dla której religii monoteistycznej?
Dla islamu; piątek jest dla muzułmanów dniem świętym, a tym samym, podobnie jak nasza niedziela, dniem wolnym od pracy. źródło:

7 Co znaczy słowo Allah? w języku arabskim słowo to oznacza jedynego Boga, według Koranu i Biblii tożsamego z Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba. źródło:

8 Kim był Mahomet? prorok i twórca islamu, założyciel pierwszej wspólnoty muzułmańskiej. Mahomet określany jest często jako Wysłannik Allaha (ar. رسولﻠﻠه Rasul Allah. źródło:

9 Jak nazywa się najważniejsze miasto dla trzech religii monoteistycznych?
Jerozolima to jedno z najświętszych miast świata. Tu bowiem, w obrębie murów Starego Miasta, znajdują się trzy najważniejsze miejsca wielkich religii : Ściana Płaczu, kościół Świętego Grobu oraz Kopuła na Skale. Judaizm, chrześcijaństwo i islam przenikają się nawzajem źródło:

10 Święte miejsce dla muzułmanów to:
Mekka- święte miasto islamu, w zachodniej części Arabii Saudyjskiej, centrum religijne islamu dostępne tylko dla wyznawców tej religii. Według wyznawców islamu miejsce urodzenia Mahometa (w 571) oraz miejsce objawienia sur mekkańskich źródło:

11 Wymień 3 państwa arabskie:
źródło:


Pobierz ppt "Sprawdź swoją wiedzę źródło: http://www.interserve.org.au/pages/Content.aspx?pid=181."

Podobne prezentacje


Reklamy Google