Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LUG S.A. Producent profesjonalnych przemysłowych i dekoracyjnych opraw oświetleniowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LUG S.A. Producent profesjonalnych przemysłowych i dekoracyjnych opraw oświetleniowych."— Zapis prezentacji:

1 LUG S.A. Producent profesjonalnych przemysłowych i dekoracyjnych opraw oświetleniowych

2 Historia rozpoczęcie działalności jako spółka cywilna sklepy firmowe przekształcenie w spółkę z o.o., rozpoczęcie produkcji opraw oświetleniowych koncentracja na produkcję przemysłowych opraw oświetleniowych przekształcenie w spółkę akcyjną

3 Rozwój Od początku działalności rynkowej skoncentrowaliśmy nasze poczynania na zbudowaniu mocnej pozycji na rynku lokalnym i na terenie byłego województwa zielonogórskiego. W miarę upływu czasu firma LUG zdobywała nowych klientów, a co się z tym wiąże rozszerzyła zakres działania na rynek krajowy, a następnie na rynki zagraniczne.

4 Dzisiaj jesteśmy jednym z największych producentów opraw przemysłowych i dekoracyjnych. Oferta firmy obejmuje szeroką gamę opraw zewnętrznych do iluminacji budynków, oświetlenia stacji paliw, ulic czy też parkingów. Nasze oprawy wnętrzowe mają zastosowanie w salach sprzedaży, biurach, pasażach handlowych marketach itp. Wszystkie oprawy spełniają wymagania rynku unijnego oraz zaspokajają upodobania użytkowników, łącząc nowoczesne i atrakcyjne wzornictwo z funkcjonalnością i znakomitymi parametrami świetlnymi. Rozwój

5 LUG S.A. na przestrzeni lat dynamicznie się rozwija osiągając stały wzrost obrotu, poszerzając rynki zbytu i oferowany asortyment. W stosunku do roku 2000 przychody firmy wzrosły o 300%. Aktualnie firma zatrudnia ponad 240 osób. Rozwój

6 Eksport naszą silną stroną

7 W 2006 r. był zakupiliśmy działkę o powierzchni 1,37 hektara, w Zielonej Górze, gdzie powstaje nowoczesny budynek produkcyjno-magazynowo-biurowy do którego przeniesiemy naszą działalność. W 2007 r. przystąpiliśmy do jego budowy. Obiekt powstaje w tzw. Zielonogórskiej Strefie Aktywności Gospodarczej – terenie inwestycyjnym o powierzchni 67 ha, gdzie powstają obiekty firm handlowych i produkcyjnych. Nowa siedziba firmy będzie miała łączną powierzchnię użytkową około 9000 m.kw Inwestycje

8 Nowa siedziba LUG

9

10

11 Ochrona środowiska w LUG SA Działalność Spółki LUG S.A., jak każda inna działalność, może wywierać potencjalnie negatywny wpływ na środowisko. Działalność Spółki LUG S.A., jak każda inna działalność, może wywierać potencjalnie negatywny wpływ na środowisko. Najistotniejsze aspekty środowiskowe w przedsiębiorstwie LUG, to wytwarzanie odpadów oraz emisja do atmosfery gazów z silników spalinowych i z kotłów gazowych. Najistotniejsze aspekty środowiskowe w przedsiębiorstwie LUG, to wytwarzanie odpadów oraz emisja do atmosfery gazów z silników spalinowych i z kotłów gazowych. Jesteśmy również pośrednio odpowiedzialni za gospodarowanie odpadami, jakie powstają z produktów wprowadzonych przez nas na rynek. Jesteśmy również pośrednio odpowiedzialni za gospodarowanie odpadami, jakie powstają z produktów wprowadzonych przez nas na rynek.

12 Ochrona środowiska -odpady- Znaczną część odpadów wytwarzanych przez firmę stanowi złom stalowy i aluminiowy oraz opakowania z papieru, tektury i tworzyw sztucznych. Znaczną część odpadów wytwarzanych przez firmę stanowi złom stalowy i aluminiowy oraz opakowania z papieru, tektury i tworzyw sztucznych. Prowadzimy racjonalną gospodarkę odpadami, poprzez współpracę z firmami zajmującymi się odzyskiem i recyklingiem, bowiem 90% odpadów powstających w firmie to odpady surowcowe, nadające się do powtórnego wykorzystania. Prowadzimy racjonalną gospodarkę odpadami, poprzez współpracę z firmami zajmującymi się odzyskiem i recyklingiem, bowiem 90% odpadów powstających w firmie to odpady surowcowe, nadające się do powtórnego wykorzystania. W ciągu ostatnich dwóch lat całkowicie zaprzestaliśmy oddawania odpadów innych niż komunalne na składowisko. W ciągu ostatnich dwóch lat całkowicie zaprzestaliśmy oddawania odpadów innych niż komunalne na składowisko.

13 Ochrona środowiska -emisja do atmosfery- Emisja z transportu samochodowego spowodowana jest działalnością związaną z dostarczaniem surowców i odbieraniem wyrobów gotowych, a także z transportem pracowników zakładu. Emisja z transportu samochodowego spowodowana jest działalnością związaną z dostarczaniem surowców i odbieraniem wyrobów gotowych, a także z transportem pracowników zakładu. Emisja z urządzeń grzewczych związana jest ze spalaniem gazu w celu uzyskania ciepła technologicznego oraz w celu ogrzewania budynków. Emisja z urządzeń grzewczych związana jest ze spalaniem gazu w celu uzyskania ciepła technologicznego oraz w celu ogrzewania budynków. Emitowane zanieczyszczenia pochodzące ze wszystkich stacjonarnych źródeł emisji nie będą negatywnie wpływać na środowisko, gdyż regularnie prowadzone są przeglądy i sprawdzanie stanu technicznego, zgodnie z instrukcjami eksploatacyjnymi urządzeń. Emitowane zanieczyszczenia pochodzące ze wszystkich stacjonarnych źródeł emisji nie będą negatywnie wpływać na środowisko, gdyż regularnie prowadzone są przeglądy i sprawdzanie stanu technicznego, zgodnie z instrukcjami eksploatacyjnymi urządzeń.

14 Ochrona środowiska -lakiernia- Zasadniczym procesem wpływającym na środowisko jest proces lakierowania detali. Lakierowanie wyrobów może odbywać się z zastosowaniem różnych technik malarskich. W Zakładzie przyjęto metodę malowania proszkowego. Jest to metoda przyjazna środowisku, gdyż odbywa się bez emisji rozpuszczalników i przy prawie całkowitym wykorzystaniu farby proszkowej. Jest to system uznawany za najbardziej ekologiczny i nowoczesny w dziedzinie lakierowania. Zasadniczym procesem wpływającym na środowisko jest proces lakierowania detali. Lakierowanie wyrobów może odbywać się z zastosowaniem różnych technik malarskich. W Zakładzie przyjęto metodę malowania proszkowego. Jest to metoda przyjazna środowisku, gdyż odbywa się bez emisji rozpuszczalników i przy prawie całkowitym wykorzystaniu farby proszkowej. Jest to system uznawany za najbardziej ekologiczny i nowoczesny w dziedzinie lakierowania.

15 W listopadzie 2007 r. uruchomiliśmy nowoczesną linię do malowania proszkowego. Innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwalają na uzyskanie jeszcze wyższych parametrów jakościowych elementów opraw i wysoką wydajność produkcji na wszystkich jej etapach, odpowiadającą najwyższemu poziomowi technologicznemu na świecie. Ochrona środowiska -n Ochrona środowiska -n owoczesne technologie-

16 Nowoczesne technologie Automatyczna lakiernia z technologią nanoceramiki (HENKEL)

17 Ochrona środowiska -lakiernia- Linia lakierowania proszkowego emituje do środowiska śladowe ilości substancji. Nadmiar proszku do malowania jest odzyskiwany w kabinie i przeznaczony do powtórnego użycia. W każdej komorze jest wewnętrzna cyrkulacja powietrza, a wszelkie szlamy z procesu odtłuszczania gromadzone są w specjalnej komorze, a następnie odbierane przez firmy specjalistyczne. Linia lakierowania proszkowego emituje do środowiska śladowe ilości substancji. Nadmiar proszku do malowania jest odzyskiwany w kabinie i przeznaczony do powtórnego użycia. W każdej komorze jest wewnętrzna cyrkulacja powietrza, a wszelkie szlamy z procesu odtłuszczania gromadzone są w specjalnej komorze, a następnie odbierane przez firmy specjalistyczne.

18 Ochrona środowiska -lakiernia- Stosowana przez nas technologia obróbki powierzchni detali przed lakierowaniem również została dobrana tak, aby wywierać jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. W stosunku do innych metod, przy użyciu nanoceramiki powstaje o 30% mniej szlamu, kąpiel chemiczna żyje o wiele dłużej i wymaga mniejszych nakładów energii, gdyż temperatura procesowa jest niższa od tradycyjnego fosforanowania żelazowego. Stosowana przez nas technologia obróbki powierzchni detali przed lakierowaniem również została dobrana tak, aby wywierać jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. W stosunku do innych metod, przy użyciu nanoceramiki powstaje o 30% mniej szlamu, kąpiel chemiczna żyje o wiele dłużej i wymaga mniejszych nakładów energii, gdyż temperatura procesowa jest niższa od tradycyjnego fosforanowania żelazowego.

19 Nowoczesne technologie

20 - Ciąg technologiczny do produkcji rastrów do opraw na świetlówki T5 - Wykrawarki numeryczne do wykrawania blach o grubościach od 0,5mm do 6mm - Numeryczne prasy krawędziowe - Linia do lakierowania Park maszynowy

21 linia do obróbki blach MD +S4+P4 Salvagnini Nowoczesne technologie

22

23 Ochrona środowiska -oczyszczalnia- Obecnie w trakcie realizacji jest proces montażu instalacji do oczyszczania ścieków przemysłowych, pochodzących z lakierni. Pozwoli to jeszcze bardziej ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów. Obecnie w trakcie realizacji jest proces montażu instalacji do oczyszczania ścieków przemysłowych, pochodzących z lakierni. Pozwoli to jeszcze bardziej ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów.

24 Ochrona środowiska -oczyszczalnia- Zastosowana technologia oczyszczania oparta jest na strącaniu chemicznym, dzięki czemu również zużycie strącaniu chemicznym, dzięki czemu również zużycie energii elektrycznej będzie mniejsze.

25 Ochrona środowiska -zużycie wody- W nowej fabryce LUG S.A. W nowej fabryce LUG S.A. woda używana będzie głównie na cele socjalno- bytowe. Do celów produkcyjnych używana będzie woda w obiegu zamkniętym. Do celów produkcyjnych używana będzie woda w obiegu zamkniętym.

26 Ochrona środowiska -zużycie energii- Zużycie energii elektrycznej w Zakładzie jest niewielkie, ze względu na stosowane nowoczesne i energooszczędne rozwiązania zarówno w sferze oświetlenia, jak i używanych maszyn i urządzeń. Zużycie energii elektrycznej w Zakładzie jest niewielkie, ze względu na stosowane nowoczesne i energooszczędne rozwiązania zarówno w sferze oświetlenia, jak i używanych maszyn i urządzeń. W swoich projektach i realizacjach promujemy nowoczesne, energooszczędne i przyjazne dla środowiska rozwiązania (m.in. źródła światła). W swoich projektach i realizacjach promujemy nowoczesne, energooszczędne i przyjazne dla środowiska rozwiązania (m.in. źródła światła).

27 Redukcja emisji CO 2 Inwestycja w energooszczędne oświetlenie jest jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Inwestycja w energooszczędne oświetlenie jest jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Podwójny zysk- redukcja emisji i oszczędności z tytułu zmniejszenia zużycia energii. Inne sposoby- np. elektrownie wiatrowe zwiększają koszt wytworzonej energii!!! Podwójny zysk- redukcja emisji i oszczędności z tytułu zmniejszenia zużycia energii. Inne sposoby- np. elektrownie wiatrowe zwiększają koszt wytworzonej energii!!!

28 Ochrona środowiska -zużycie energii- Oprawy LUG z grupy downlight są przystosowane do współpracy z najnowszymi świetlówkami kompaktowymi PL-R ECO 14W i 17W Oprawy LUG z grupy downlight są przystosowane do współpracy z najnowszymi świetlówkami kompaktowymi PL-R ECO 14W i 17W Przykład: Przykład: !!2x18W KVG = 48W 2x14W EVG = 32W !! !!2x26W KVG = 68W 2X17W EVG = 38W !!

29 Ochrona środowiska -zużycie energii- Lughalle 4x80W Lughalle 4x80W W połączeniu z inteligentnymi układami sterowania idealny zamiennik lamp wyładowczych W połączeniu z inteligentnymi układami sterowania idealny zamiennik lamp wyładowczych

30 Ochrona środowiska -zużycie energii- Oprawy LUG na LED-y Oprawy LUG na LED-y

31 Ochrona środowiska -zużycie energii- W nowej fabryce zastosowano nowoczesne rozwiązanie do oświetlenia hal produkcyjnych. W oprawy wmontowane są stateczniki ściemnialne, połączone z czujnikami natężenia oświetlenia. Im więcej światła dziennego wchodzi do obiektu, tym bardziej oprawy się ściemniają. Pozwala to na znaczne oszczędności energii elektrycznej. W nowej fabryce zastosowano nowoczesne rozwiązanie do oświetlenia hal produkcyjnych. W oprawy wmontowane są stateczniki ściemnialne, połączone z czujnikami natężenia oświetlenia. Im więcej światła dziennego wchodzi do obiektu, tym bardziej oprawy się ściemniają. Pozwala to na znaczne oszczędności energii elektrycznej.

32 Ochrona środowiska -zużycie energii- Nowoczesne oświetlenie w halach produkcyjnych LUG SA

33 Ochrona środowiska -zużycie energii- Magazyn wysokiego składowania Oświetlenie za pomocą linii LugTrack4 2x1x80W ze specjalnym wąskostrumieniowym odbłyśnikiem oraz ze statecznikami ściemnianymi. Oświetlenie za pomocą linii LugTrack4 2x1x80W ze specjalnym wąskostrumieniowym odbłyśnikiem oraz ze statecznikami ściemnianymi. Zalety tego rozwiązania: Zalety tego rozwiązania: optymalne wykorzystanie światła dziennego; docelowo oprawy mają być połączone z czujnikami obecności.

34 Ochrona środowiska -zużycie energii- Magazyn wysokiego składowania

35 Ochrona środowiska -zużycie surowców naturalnych- Gospodarka surowcami używanymi do produkcji prowadzona jest w przedsiębiorstwie w sposób racjonalny i możliwie ekonomiczny. Polega ona między innymi na: - stosowaniu nowoczesnych metod modelowania (projektowanie 3D), co pozwala na lepsze dopracowanie szczegółów w fazie projektu i uniknięcie wykonywania zbędnych próbek, a co za tym idzie – oszczędność surowca i efektywniejsze wykorzystanie maszyn (brak konieczności przezbrajania) - coraz większej automatyzacji produkcji mechanicznej – racjonalne wykorzystanie arkusza blachy, wydajniejsza produkcja i mniej wytwarzanych odpadów

36 Ochrona środowiska -oddziaływanie na świat roślinny i zwierzęcy- Oddziaływanie zakładu na zdrowie ludzi, świat roślinny i zwierzęcy, krajobraz oraz klimat jest bardzo niewielkie, gdyż siedziba firmy mieści się w industrialnej strefie miasta, wśród innych zakładów przemysłowych, w oddaleniu od zabudowań mieszkalnych, na ubogim przyrodniczo terenie, gdzie nie występują żadne chronione ekosystemy.

37 Ochrona środowiska -prawo- Firma LUG SA stosuje się do wszystkich obowiązujących ją przepisów prawnych i innych w zakresie ochrony środowiska. Do tej pory nie ponosiliśmy żadnych kar za naruszenie w/w przepisów. Firma LUG SA stosuje się do wszystkich obowiązujących ją przepisów prawnych i innych w zakresie ochrony środowiska. Do tej pory nie ponosiliśmy żadnych kar za naruszenie w/w przepisów. § §

38 Ochrona środowiska -zarządzanie ochroną środowiska- W firmie LUG SA funkcjonuje system zarządzania środowiskiem, który będzie w przyszłości podstawą do wdrożenia i certyfikowania Systemu Zarządzania Środowiskowego według normy ISO 14001:2005. Obecnie podejmujemy działania mające na celu wdrożenie Programu Czystej W firmie LUG SA funkcjonuje system zarządzania środowiskiem, który będzie w przyszłości podstawą do wdrożenia i certyfikowania Systemu Zarządzania Środowiskowego według normy ISO 14001:2005. Obecnie podejmujemy działania mające na celu wdrożenie Programu CzystejProdukcji.

39 Ochrona środowiska w LUG SA W przyjętej Polityce Środowiskowej Zarząd Spółki zobowiązuje się do ograniczania negatywnego wpływu na środowisko. Staramy się podnosić poziom świadomości ekologicznej wśród pracowników a także wszystkich kontrahentów. Wpieramy wszelkie ekologiczne akcje edukacyjne prowadzone wśród społeczności lokalnej. W przyjętej Polityce Środowiskowej Zarząd Spółki zobowiązuje się do ograniczania negatywnego wpływu na środowisko. Staramy się podnosić poziom świadomości ekologicznej wśród pracowników a także wszystkich kontrahentów. Wpieramy wszelkie ekologiczne akcje edukacyjne prowadzone wśród społeczności lokalnej.

40 Dziękuję za uwagę LUG S.A. ul. Kręta 7 65–770 Zielona Góra tel fax


Pobierz ppt "LUG S.A. Producent profesjonalnych przemysłowych i dekoracyjnych opraw oświetleniowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google