Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Marcin Piotrowski. Najpopularniejszymi darmowymi przeglądarkami są Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox, Google Chrome.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Marcin Piotrowski. Najpopularniejszymi darmowymi przeglądarkami są Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox, Google Chrome."— Zapis prezentacji:

1 Marcin Piotrowski

2 Najpopularniejszymi darmowymi przeglądarkami są Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox, Google Chrome.

3 Rozwój przegladarek internetowych Krokiem milowym rozwoju usługi www była możliwość pisania na serwerze programów zapewniających obsługę baz danych. Przeglądarka zaczęła pełnić funkcję klienta baz danych, umożliwiających wymianę informacji w obie strony. To jednak nie wszystko. Rozszerzono możliwości poprzez zastosowanie tzw. wtyczek. Dzięki temu została otwarta droga do wykorzystania różnych usług, na przykład odtwarzanie efektów multimedialnych w czasie rzeczywistym. Obecnie za pomocą przeglądarek można korzystać także z poczty elektronicznej która znajduje się na portalach internetowych.

4 Przeglądarka internetowa Serwer WWW Aplikacja Baza Danych Pytanie odpowiedź

5 Pokazany na wcześniejszym slajdzie schemat przedstawia mechanizm działania aplikacji klient-serwer. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Aplikacje działające po stronie serwera obsługują duże bazy danych, a dane muszą być chronione. Zakres możliwych pytań zależy od projektantów aplikacji. Nie można na przykład uzyskać informacji o stanie kont wszystkich klientów banku. Widać więc że serwer i aplikacja muszą zapewnić właściwą ochronę danych. Działanie Aplikacji przedstawionej na schemacie polega na wysłaniu przez aplikacje zapytania do serwera. Następnie serwer przeszukuje swoją bazę danych i wysyła odpowiedź lub jeśli nie znajdzie informacji pyta o nie inn serwerów.

6 Konfiguracja ustawień przeglądarki. Niemal każda aplikacja ma możliwość ustawienia opcji konfiguracyjnych. W Internet Explorer dochodzimy do nich przez Narzędzia opcje internetowe.

7 W zakładce ogólne znajduję się klika istotnych ustawień o których warto wspomnieć. Są to m.in. Strona główna (strona startowa, czyli strona wczytywana wraz z uruchomieniem przeglądarki). Można tu także wyczyścić historię przeglądania, ustawić podstawową wyszukiwarkę i skonfigurować podstawowy wygląd przeglądarki.

8 Zak ł adka Programy Warto także zwrócić uwagę na zakładkę programy. Można w niej ustawić takie parametry jak domyślną przeglądarkę, czyli taką która jest uruchamiana po kliknięciu w jakiś odnośnik do strony internetowej. W tej zakładce można także zarządzać dodatkami lub instalować nowe. Lub wybierać dodatkowe programy współpracujące z naszą przeglądarką.

9 Kolejnym ważnym elementem przeglądarki jest pasek narzędzi, którego używamy bardzo często podczas pracy z przeglądarką. Znajdują się tam przyciski takie jak: Wstecz – Przenosi Cię do wcześniejszej strony. Dalej – Przenosi Cię do następnej strony (działa tylko po kliknięciu wstecz) Odśwież – Ponowne pobranie informacji z serwera Zatrzymaj – Zakończenie transmisji przeglądarka - Serwer Pasek Narzedzi

10 *Należy pamiętać że w zależności od rodzaju lub wersji przeglądarki konfiguracja i wygląd może się różnić od opisanej tu wersji. Koniec


Pobierz ppt "Marcin Piotrowski. Najpopularniejszymi darmowymi przeglądarkami są Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox, Google Chrome."

Podobne prezentacje


Reklamy Google