Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przeglądarka internetowa jest podstawowym programem umożliwiającym korzystanie z usług internetowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przeglądarka internetowa jest podstawowym programem umożliwiającym korzystanie z usług internetowych."— Zapis prezentacji:

1 Przeglądarka internetowa jest podstawowym programem umożliwiającym korzystanie z usług internetowych.

2 Najpopularniejszymi darmowymi przeglądarkami są Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox, Google Chrome.

3 Rozwój przegladarek internetowych Krokiem milowym rozwoju usługi www była możliwość pisania na serwerze programów zapewniających obsługę baz danych. Przeglądarka zaczęła pełnić funkcję klienta baz danych, umożliwiających wymianę informacji w obie strony. To jednak nie wszystko. Rozszerzono możliwości poprzez zastosowanie tzw. wtyczek. Dzięki temu została otwarta droga do wykorzystania różnych usług, na przykład odtwarzanie efektów multimedialnych w czasie rzeczywistym. Obecnie za pomocą przeglądarek można korzystać także z poczty elektronicznej która znajduje się na portalach internetowych.

4 Przeglądarka internetowa

5

6 Konfiguracja ustawień przeglądarki. Niemal każda aplikacja ma możliwość ustawienia opcji konfiguracyjnych. W Internet Explorer dochodzimy do nich przez Narzędzia opcje internetowe.

7 W zakładce ogólne znajduję się klika istotnych ustawień o których warto wspomnieć. Są to m.in. Strona główna. Można tu także wyczyścić historię przeglądania, ustawić podstawową wyszukiwarkę i skonfigurować podstawowy wygląd przeglądarki.

8

9

10

11

12

13

14

15


Pobierz ppt "Przeglądarka internetowa jest podstawowym programem umożliwiającym korzystanie z usług internetowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google