Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CZYLI JAK ZŁOŻYĆ SKLEP W INTERNECIE. TEORIA: PODSTAWOWE INFORMACJE NA TEMAT SYSTEMU DLA KOGO JEST OS-COMMERCE? MOŻLIWOŚCI PRAKTYKA: INSTALACJA CENTRUM.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CZYLI JAK ZŁOŻYĆ SKLEP W INTERNECIE. TEORIA: PODSTAWOWE INFORMACJE NA TEMAT SYSTEMU DLA KOGO JEST OS-COMMERCE? MOŻLIWOŚCI PRAKTYKA: INSTALACJA CENTRUM."— Zapis prezentacji:

1 CZYLI JAK ZŁOŻYĆ SKLEP W INTERNECIE

2 TEORIA: PODSTAWOWE INFORMACJE NA TEMAT SYSTEMU DLA KOGO JEST OS-COMMERCE? MOŻLIWOŚCI PRAKTYKA: INSTALACJA CENTRUM ZARZĄDZANIA PRZYDATNE FUNKCJE

3 OPEN SOURCE (w skrócie OS) to najprościej mówiąc w pełni profesjonalne, zupełnie darmowe i ogólnodostępne oprogramowanie. E-COMMERCE to skrót którym określa się fachowo internetowe systemy sklepowe, które pozwalają prowadzić działalność handlową za pośrednictwem internetu. W naszym przypadku znika literka E. OS-COMMERCE jest zatem zupełnie darmowym systemem pozwalającym stworzyć, zarządzać i rozwijać sklep internetowy. Pomijając serwisy takie jak allegro.pl, które oferują założenie sklepu w sieci za ich pośrednictwem (np. konto firma) znajomość takich systemów jak e-commerce jest absolutną podstawą w samodzielnym e-handlu.

4 Można śmiało powiedzieć, że dla wszystkich. Zarówno znających podstawy tworzenia stron www jak i tych dla których to czarna magia. Z pewnością można go polecić dla: Początkujących e-handlowców Przedsiębiorców szukających oszczędności ALE TAKŻE DLA: Dużych sklepów Przedsiębiorców poszukujących kompleksowych rozwiązań Wszystkich którzy chcą handlować w internecie

5 Zbudowany jest wg schematu: nagłówek, trzykolumnowe centrum i stopka, choć spotyka się sklepy oparte na osCommerce odbiegające od tego schematu. Podstawowa wersja zawiera mechanizmy: prezentacji towaru, system logowania klientów, system recenzji, informowanie o produktach, newsletter, system prezentacji nowości, moduł promocji. Panel administracyjny pozwala dodawać towary, obsługiwać zamówienia, konfigurować sklep. Oprogramowanie obsługuje wiele walut – potrafi przełączać się między nimi i przeliczać wartości.

6 I n s t a l a c j a S T E P b y S T E P Centrum zarządzania Przydatne funkcje

7 S jak SERWER / D jak DOMENA / P jak PROGRAM SERWER: darmowy: yoyo.pl / cba.pl płatny: ehost.pl / nazwa.pl DOMENA: darmowa: TWÓJSKLEP.yoyo.pl / TWÓJSKLEP.cba.pl płatna: TWÓJSKLEP.pl/.com/.eu/.com.pl/.org/.info PROGRAM: Całkowicie darmowy, do pobrania ze strony: czy też OSZCZĘDNOŚĆ MINIMUM 3 TYSIĘCY ZŁOTYCH!!!! W pełni profesjonalny serwer wraz z domeną to wydatek około 400zł/rok

8 Na dzień dzisiejszy większość firm zajmujących się hostingiem oferuje PREINSTALACJĘ oprogramowania os-commerce… Co to znaczy? To znaczy, że wystarczy kilka kliknięć i nasz sklep będzie gotowy do użycia! Wygląda to mniej więcej tak: Schemat działania jest prosty: klikamy w zaznaczoną ikonkę, wybieramy z listy interesujący nas system sklepowy, zatwierdzamy i gotowe!

9 W przypadku kiedy nasz dostawca serwera nie oferuje preinstalacji możemy skorzystać z poradników: Na oficjalnej stronie polskiego wsparcia: Po prostu wpisać w google: instalacja oscommerce poradnik Poprosić support naszego dostawcy o zainstalowanie Jeśli nie pomoże ani jedno z tych rozwiązań należy: Ściągnąć program do obsługi serwerów FTP (może być wtyczka FIREFTP dla przeglądarki Mozilla Skonfigurować program i połączyć się z serwerem (firmy oferują w tym przypadku szczegółowe FAQ) Wgrać pliki OSCOMMERCE na serwer (przeciąg-upuść) Zainstalować program zdalnie (szczegółowe informacje na

10

11

12

13 Szczegółowy poradnik instalacji os-commerce: Polskie Forum i Wsparcie dla użytkowników: Strona Oficjalna projektu os-commerce: Inne systemy darmowe systemy sklepowe:

14

15

16


Pobierz ppt "CZYLI JAK ZŁOŻYĆ SKLEP W INTERNECIE. TEORIA: PODSTAWOWE INFORMACJE NA TEMAT SYSTEMU DLA KOGO JEST OS-COMMERCE? MOŻLIWOŚCI PRAKTYKA: INSTALACJA CENTRUM."

Podobne prezentacje


Reklamy Google