Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

projekcja filmów rosyjskich oraz dubbingowanych w języku rosyjskim, przedstawienie recenzji, referatów, dyskusja, popularyzacja sztuki filmowej wśród.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "projekcja filmów rosyjskich oraz dubbingowanych w języku rosyjskim, przedstawienie recenzji, referatów, dyskusja, popularyzacja sztuki filmowej wśród."— Zapis prezentacji:

1

2 projekcja filmów rosyjskich oraz dubbingowanych w języku rosyjskim, przedstawienie recenzji, referatów, dyskusja, popularyzacja sztuki filmowej wśród studentów, wdrożenie do aktywnego i świadomego odbioru filmów, prezentacja zarówno wartościowych pozycji z historii kina rosyjskiego, a także ukazanie ciekawych filmów współczesnych: rosyjskich oraz z dubbingiem rosyjskim.

3 Film jest swobodną adaptacją powieści Mary Shelley Frankenstein. Spokojne życie dobrze prosperującej moskiewskiej rodziny zostaje zburzone kiedy dostają list. Głowa rodziny dowiaduje się z niego o istnieniu dorastającego syna - owocu przelotnego romansu z kobietą, której nigdy nie zapomniał. Nikt nawet przez chwilę nie wyobraża sobie wydarzeń, które nastąpią wraz z pojawieniem się w ich domu nowego członka rodziny…

4 Skazano go na śmierć, ale siła charakteru i pragnienie zemsty pomogły mu przetrwać. Volkodav - ostatni potomek prastarego rodu Szarych Psów żyje myślą o zgładzeniu tych, którzy przed laty wymordowali jego rodzinę. Będzie musiał zmierzyć się z mrocznymi siłami, które zaprowadzą go nad krawędź piekła. Prawdziwe wyzwanie ma jednak dopiero nadejść? Los każe mu ochraniać piękną Elenę, która ma poślubić młodego księcia. Wojownik nawet nie podejrzewa, że sam jest tropiony przez swego największego wroga... i że zło może przybrać najmniej przewidywalną postać.

5 Film "Koczownicy" (NOMAD) jest obrazem historycznym o wielkiej koczowniczej cywilizacji, o narodzie kazachskim, jego walce o niezależność, o powstawaniu i umacnianiu się świadomości państwowej Kazachów w XVIII wieku. U podstaw filmu legły wydarzenia historyczne, które wstrząsały kazachskim stepem w XVIII wieku - walka o niepodległość toczona przez Kazachów z dżungarskimi najeźdźcami. Od wydarzeń tych zależała przyszłość narodu. Bohaterami filmu są autentyczne postacie historyczne: chan...Abułchair, Abyłaj-chan, mądry Tole bi, przywódca Dżungarów - Goldan Ceren. Główną postacią filmu jest bohater Mansur, który później został Abyłaj-chanem. Przechodzi wszystkie próby, którym poddawany jest prawdziwy narodowy wódz nie tracąc przy tym własnej osobowości. Dzieje się tak dzięki dobrze wpisanemu w film wątkowi jego miłości do dziewczyny-wojowniczki Gauhar. Film "NOMAD" to pierwsza wspólna produkcja Kazachstanu z producentami z Hollywood. Film wyprodukowano w 2004 roku. Premiera odbyła się w stolicy Kazachstanu - Astanie, w dniu 6 lipca 2005 roku. Budżet filmu wyniósł 34 miliony USD. Zgodnie z umową podpisaną między narodowym kazachskim studiem filmowym "Kazachfilm" i amerykańskim "Miramax" dystrybucją filmu na świecie zajęli się Amerykanie.

6 Film jest ekranizacją autobiograficznego opowiadania Michaiła Bułhakowa, zatytułowanego "Pamiętnik młodego lekarza" i powieści tego samego autora pt. "Morfina". Do prowincjonalnego miasteczka w Rosji przyjeżdża młody i uzdolniony lekarz. Podejmuje praktykę lekarską w miejscowej przychodni. Z czasem pustka i "śnieżna rzeczywistość" miejsca, w którym zamieszkał, sprawia, że czuje się coraz bardziej znudzony i osamotniony. Szukając wrażeń, zażywa morfinę i popada w coraz większy nałóg.

7 Każdy zasługuje na szansę spełnienia swoich marzeń, ale niektórzy mają ją tylko jedną. Tyler Gage (Channing Tatum) jest buntownikiem z gorszej części Baltimore - i jedyną rzeczą jaka stoi pomiędzy nim a jego niespełnionym życiem są marzenia, że pewnego dnia się stąd wyrwie. Nora (Jenna Dewan) jest wysoko postawioną tancerką baletu uczęszczającą do bardzo dobrej szkoły w Baltimore (Maryland School of the Arts) - i jedyną rzeczą stojącą na drodze do jej pewnej i wspaniałej przyszłości jest... znalezienie partnera do tańca na jej pokaz końcowy. Kłopoty z prawem sprawiają, że Tyler ląduje w ramach pracy społecznej w Maryland School of the Arts. Jest tam jako ktoś obcy, nie pasujący do otoczenia, dopóki jego umiejętności jako zdolnego, ulicznego tancerza nie przyciągają uwagi Nory. Teraz coś pomiędzy nimi iskrzy, na i poza sceną. Tyler zdaje sobie sprawę że ma tylko jeden występ aby udowodnić, że może zajść w życiu dalej niż kiedykolwiek mógł to sobie wyobrazić.

8 Morze, sierpień. Oddalony obóz studencki. Piękna, piaszczysta, dzika plaża. Basen, boisko sportowe, parkiet taneczny, kolorowe, małe domki dla turystów. Urlopowicze przybywają tu aby odpocząć, popływać, opalać się na plaży, pograć w siatkówkę plażową, w koszykówkę, potańczyć wieczorem, poznać ludzi. Grupa przyjaciół przyjeżdża tu każdego lata. Dlaczego? W tym słonecznym, pełnym zieleni miejscu można odpocząć od dnia codziennego, być sobą. Tu nie jest ważne ile zarabiasz, jakim autem jeździsz, jaki zawód wykonujesz. Tu spędzasz czas tak jak chcesz! Fabuła filmu opiera się głównie na rozbudowanych, dowcipnych, przyciągających widza dialogach.

9 Nakręcona z rozmachem historyczna opowieść o dziejach imperium Czyngis-Chana. Czyngis-Chan z początku będący niewolnikiem, cierpiącym głód i upokorzenie, dzięki swojej sile, wytrwałości i inteligencji, staje na czele nowego imperium. Zawsze u jego boku znajduje się jego wierna żona, Borte, gotowa nieść pomoc nawet w najgorszej sytuacji. Jest to opowieść o młodzieńczych latach Czyngis-Chana - o tym jak powstał z niewoli, aby stać się potężnym władcą wszystkich Mongołów.

10 Siły Światła i Ciemności koegzystują w delikatnej równowadze od setek lat... do dzisiaj. Pomimo, że Straż Nocna patroluje od wieków świat Mrocznych - wampirów, czarownic, ludzi-kameleonów i magów działających pod osłoną nocy - łańcuch tajemniczych zdarzeń zapoczątkowuje wypełnienie się przerażającej, starej przepowiedni, głoszącej, że pewnego dnia pojawi się Ten Wielki, który opowiadając się po jednej ze stron, rozpęta apokaliptyczną wojnę. Czas ten właśnie nadszedł! Nie wiadomo tylko, po której stronie stanie Ten Wielki...

11 Iris (Kate Winslet) jest zakochana w mężczyźnie, który właśnie ma poślubić inną. Żyjąca po drugiej stronie kuli ziemskiej, Amanda (Cameron Diaz), dowiaduje się, że człowiek, z którym mieszka był jej niewierny. Dwie kobiety, które nigdy się nie spotkały i mieszkają w odległości ponad 4 000 kilometrów, spotykają się w sieci, na stronie pomagającej aranżować zamianę domów i pod wpływem impulsu wymieniają się miejscami zamieszkania na okres świąt. Iris wprowadza się do domu Amandy w słonecznym Los... Angeles, a Amanda przyjeżdża na pokrytą śniegiem angielską wieś. Wkrótce po przybyciu na miejsce przeznaczenia, obie kobiety odnajdują to, czego najmniej się spodziewały: romans. Amanda jest oczarowana przystojnym bratem Iris, Grahamem (Jude Law), natomiast Iris, wiedziona inspiracją legendarnego hollywoodzkiego scenarzysty Arthura (Eli Wallach), leczy swoje złamane serce spotykając się z kompozytorem muzyki filmowej, Milesem (Jack Black).

12 mgr Magdalenę Wierzbicką


Pobierz ppt "projekcja filmów rosyjskich oraz dubbingowanych w języku rosyjskim, przedstawienie recenzji, referatów, dyskusja, popularyzacja sztuki filmowej wśród."

Podobne prezentacje


Reklamy Google