Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mirosław Kozłowski rok akad. 2002/2003 Wprowadzenie do fizyki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mirosław Kozłowski rok akad. 2002/2003 Wprowadzenie do fizyki."— Zapis prezentacji:

1 Mirosław Kozłowski rok akad. 2002/2003 Wprowadzenie do fizyki

2 Ziemia widziana z Voyagera 1 z odległości 6,4 bilionów kilometrów http://www.planetary.org/html/society/advisors/ sagandot.html

3 Świat Nauki, 11 (2002)

4 4 Wstęp Wiek XXI przynosi wiele nadziei i obaw. Młody człowiek, stając wobec oszałamiających możliwości, jakie stwarza współczesna nauka czuje się często zagubiony, odtrącony przez,,zdolniejszych. W tym,,czasie wzrastania sprzeciw, bunt przeciwko,,starym jest naturalnym przywilejem młodych, dzięki którym dokonuje się w końcu rozwój społeczeństwa.

5 5 Dynamiczny, bardzo szybki rozwój nauki, sukcesy fizyki, biologii wręcz narzucają jednostronny obraz świata. Wszystko można policzyć, zredukować do struktury atomowej. A ponieważ zarówno niecierpek (kwiatek!) i człowiek składa się z atomów więc nie ma żadnej różnicy między mną a kwiatkiem. Jednak jest to bardzo powierzchowny obraz świata. Intuicyjnie zdajemy sobie sprawę, że oprócz atomów istnieją niezależne od nich systemy wartości, których nie można wydedukować z praw fizyki.

6 6 Na początku naszych rozważań o zagadnieniach fizycznych proponuję w skrypcie chwilę zastanowienia nad relacją nauki i wartości. Skrypt Fizyka I jest przeznaczony w zasadzie dla studentów Nauczycielskiego Kolegium Fizyki. Moim głównym celem przy pisaniu skryptu było przygotowanie książki – zeszytu, przy pomocy którego student współuczestniczy w pisaniu wykładu.

7 7 Linki do stron WWW Hyper Physics Astronomy Picture of the Day Space Photos and Images

8 8 Spis treści Wstęp 1a. Ruchy w R 1 1b. Ruchy w R 1 2. Ruchy w R 3 3. Zastosowania 4. Ruch punktu materialnego w nieinercyjnych układach odniesienia 5. Siły centralne 6a. Wstęp do Szczególnej Teorii Względności 6b. Wstęp do Szczególnej Teorii Względności 6c. Wstęp do Szczególnej Teorii Względności

9 9 To jest ostatni slajd Wstępu, przejdź do Spisu treści i wybierz rozdział. Spis treści Koniec pokazu


Pobierz ppt "Mirosław Kozłowski rok akad. 2002/2003 Wprowadzenie do fizyki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google