Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

nas,1,5261778,wiadomosc.html.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "nas,1,5261778,wiadomosc.html."— Zapis prezentacji:

1 http://film.onet.pl/wiadomosci/poklosie-zobacz-zwiastun-tylko-u- nas,1,5261778,wiadomosc.html

2 Pokłosie Celem zadania jest przygotowanie Was do dyskusji na temat filmu Pasikowskiego. Na kolejnych slajdach zmieszczone będą polecenia, wskazówki i wybrane artykuły, które mają wzbogacić Waszą wiedzę i skłonić do własnych przemyśleń. Chciałabym, aby Pokłosie stało się pretekstem do debaty o tolerancji, o potrzebie mówienia o prawdzie, o umiejętności przyjmowania tej prawdy, nawet jeśli jest ona trudna, przerażająca, o odpowiedzialności za własne wybory. Może jeszcze o przemianie ludzi, o stereotypach, o odwadze i przekonaniu, że każdy wybór pociąga za sobą konsekwencje.

3 […] na świecie istnieją dwie rasy ludzi, lecz tylko w tym jednym sensie: rasa ludzi przyzwoitych i rasa tych, którzy nie wiedzą, czym jest przyzwoitość. Wszędzie można spotkać przedstawicieli obu ras, przeniknęli bowiem do każdej grupy społecznej. Żadna z nich nie składa się wyłącznie z ludzi przyzwoitych albo nieprzyzwoitych. Moim zdaniem przesłanie Pokłosia wpisuje się w myśl Frankla: http://www.czarnaowca.pl/duchowosc/bog_ukryty,p58790428 2 P roponuję zajrzeć na podaną stronę, tam uzyskasz Informacji o prof.. Franklu

4 Bohaterowie filmu 1. Scharakteryzuj bohaterów filmu? 2. Na czym polega przemiana postaci? 3. Jak myślisz, dlaczego Józek Kalina czuje się odpowiedzialny za odbudowę cmentarza żydowskiego? Jak oceniasz jego zaangażowanie? 4. Dlaczego młodszy Kalina jest odrzucony przez społeczność? 5. Porównaj dwie postacie duchownych. Jakie wartości przyświecają każdemu z nich?

5 Tło, sytuacja i akcja: 1. Gdzie toczy się akcja filmu? 2. Jaki jest główny temat filmu, a jakie są wątki poboczne? 3. Co jest motorem akcji- przemiany bohaterów- przypadki zewnętrzne?

6 Wymowa filmu.......... 1.Jakie jest Twoim zdaniem przesłanie filmu? 2. W jaki sposób budowane jest napięcie obrazu filmowego? 3. Która scena jest najbardziej utkwiła Ci w pamięci?

7 Różne punkty widzenia/

8 Ustosunkuj się do podanych niżej recenzji. Które z nich są zgodne z Twoim sposobem interpretacji filmu, a z którymi wdałbyś się w polemikę? Nowy film Władysława Pasikowskiego od kiedy wszedł do kin budzi wielkie emocje. Z różnych stron padają zarzuty, że "Pokłosie" jest filmem antypolskim. Z takimi opiniami nie zgadza się Ryszard Bugajski. Reżyser mówił w Jedynce, że Polacy krytykują film Pasikowskiego ponieważ "nie chcą się dowiedzieć prawdy o sobie". - W Polsce powiedzenie czegokolwiek krytycznego o polskie historii, o Polakach, którzy czegoś złego się dopuścili od razu wywołuje histerię. To, co w tej chwili dzieje się z filmem "Pokłosie", to jest histeria. To są ludzie, którzy nie mogą przełknąć, że Polacy coś takiego zrobili, a rzecz jest przecież udowodniona ponad wszelką wątpliwość - mówił w magazynie "Z kraju i ze świata" Bugajski. Reżyser uważa, że "kampania antyPokłosiowa" dowodzi, że polski antysemityzm jest bardzo silny. Źródło: polskieradio (Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski), Z powodu dojrzałego stosunku do rodzimego zła można nazwać Pasikowskiego najbardziej amerykańskim z polskich reżyserów. Autor "Krolla" i "Psów", uprawiając popularne, gatunkowe kino, narusza poczucie zbiorowej niewinności. Miesza szyki. Ludzi przypisanych do zła czyni w filmie agentami dobrej sprawy. ŹRÓDŁO: wyborcza.pl, autor Tadeusz Sobolewski Pokłosie jako opowieść o wojnie, demoralizacji, przemocy, strachu. Do czego zdolny jest człowiek w obliczu okrucieństwa, zdewaluowanych wartości? Czy wymordowanie Żydów w wiosce w 1941 roku to konsekwencja wojny? Czy wszystkie czyny możemy tłumaczyć czasem wojnie. Scenariusze lekcji, Opracowanie Barbara Giża Wybór tekstów, opracowanie zadania i informacje wstępne : J.Tinel


Pobierz ppt "nas,1,5261778,wiadomosc.html."

Podobne prezentacje


Reklamy Google