Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzięki, Emilio !. Emilia już od dzieciństwa była słabowita, bez większych możliwości podratowania zdrowia z powodu warunków, w jakich żyła. Wyszła za.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzięki, Emilio !. Emilia już od dzieciństwa była słabowita, bez większych możliwości podratowania zdrowia z powodu warunków, w jakich żyła. Wyszła za."— Zapis prezentacji:

1 Dzięki, Emilio !

2 Emilia już od dzieciństwa była słabowita, bez większych możliwości podratowania zdrowia z powodu warunków, w jakich żyła. Wyszła za mąż młodo za pracownika tekstylnego. Zamieszkali razem w obcym mieście, z dala od rodziny i bliskich. Edmund, jej pierworodny syn, zmarł młodo. Był przystojnym chłopcem, dobrym uczniem i sportowcem o wyraźnej osobowości. Parę lat po Edmundzie Emilia urodziła dziewczynkę, która żyła tylko kilka tygodni z powodu złych warunków, w których żyła rodzina. Emilia należała do średnio sytuowanej rodziny w małym, wyniszczonym przez głód europejskim kraju pod obcym zaborem. Głód i epidemie szalały po całym kraju.

3 Po czternastu latach od narodzenia Edmunda i prawie dziesięciu po śmierci jej drugiego dziecka - córki, Emilia znalazła się w trudnej sytuacji. Miała czterdzieści lat i nie była najlepszego zdrowia: miała poważne kłopoty z nerkami i problemy z sercem. Sytuacja polityczna kraju stawała się coraz bardziej krytyczna jako konsekwencja niedawno zakończonej I wojny światowej. Rodzina żyła na granicy minimum, w sytuacji niepewności i obawy przed nową wojną. W tych strasznych okolicznościach Emilia dowiedziała się, że znów jest w stanie błogosławionym. Ciężarna kobieta mogła wtedy dokonać aborcji i – mimo przeszkód – byli ludzie, którzy mogli to zrobić.

4 Edmund, jedyny brat dziecka, którego oczekiwała, będzie żył tylko dwa lata dłużej. Parę lat później wybuchła II wojna światowa. Ojciec nie narodzonego jeszcze dziecka w tej wojnie straci życie. Z powodu zaawansowanego wieku i słabego zdrowia ciąża stanowiła poważne zagrożenie dla jej życia. Trudna sytuacja zmuszała ją do pytania, jaki świat może ona ofiarować niemowlęciu, świadoma ciężkich warunków w jakich żyła rodzina oraz nadciągającej wojny. Emilia nie była świadoma faktu, że zostało jej tylko 10 lat życia.

5 Emilia wybrała dla swojego dziecka życie i nazwała je Karol. To dziecko dorosło, a zdjęcie obok pokazuje, kim się stało. Tłumy ludzi wołały, gdziekolwiek się pojawił : John Paul II, we all love you"... Czyli: Janie Pawle II kochamy Ciebie Stokrotne dzięki, Emilio !

6 Jan Paweł II tylekroć prosił nas o modlitwę – za życia i po śmierci... Czy możemy teraz, po jego odejściu do Domu Ojca, zaprzestać tej modlitwy?

7 Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom, i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen

8 Prześlij tę wiadomość do 10 osób Oby nie ustała modlitwa za Jana Pawła II


Pobierz ppt "Dzięki, Emilio !. Emilia już od dzieciństwa była słabowita, bez większych możliwości podratowania zdrowia z powodu warunków, w jakich żyła. Wyszła za."

Podobne prezentacje


Reklamy Google