Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Świat przedstawiony w książce. O Lukrecji. Problematyka poruszona w książceProblematyka poruszona w książce. Coś od czytelnikaCoś od czytelnika. Świat.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Świat przedstawiony w książce. O Lukrecji. Problematyka poruszona w książceProblematyka poruszona w książce. Coś od czytelnikaCoś od czytelnika. Świat."— Zapis prezentacji:

1

2 Świat przedstawiony w książce. O Lukrecji. Problematyka poruszona w książceProblematyka poruszona w książce. Coś od czytelnikaCoś od czytelnika. Świat przedstawiony w książce. O Lukrecji. Problematyka poruszona w książceProblematyka poruszona w książce. Coś od czytelnikaCoś od czytelnika.

3 „ZIMNO” TO SŁOWO KLUCZ. ZIMNY DOM ZIMNA SZKOŁA ZIMNA PORA ROKU W książce Agnieszki Chylińskiej jedno, kluczowe słowo pojawiało się dość często, mianowicie słowo „ZIMNO”. Przez zastosowanie tego słowa książka nabrała bardziej mrocznego charakteru.

4 Pewniej nocy przyśnił jej się wielki, zielony labirynt, który stanowi główny wątek tej powieści. Lukrecja wykonuje zadanie, które stawia jej labirynt. Dzięki temu, otoczenie dziewczynki staje się lepsze, bogatsze w pozytywne wydarzenia. Powieść przedstawia życie Lukrecji – dziewczynki, która mieszka z małomównymi rodzicami w starym domu. Lukrecja odwiedza również swoją babcię Lukrecja lubi przebywać w otoczeniu swojego taty, który posiada zbiór starych książek. Tata nie może poświęcać dużo czasu swojej córce, ponieważ zajmuje się Bardzo Ważnymi Sprawami. Często również kłóci się on z mamą Lukrecji.

5 CIEKAWA ŚWIATA LUBI CZYTAĆ STARE KSIĄŻKI SWOJEGO TATY CZĘSTO CHORUJE NIE LUBI CHODZIĆ DO SZKOŁY ŚNIĄ JEJ SIĘ KARTECZKI I LABIRYNT

6 Lukrecja jest bardzo ciekawą postacią. Na pierwszy rzut oka jest ona zwykła dziewczyną, bardzo podobną do nas. Lukrecja jest bardzo ciekawą postacią. Na pierwszy rzut oka jest ona zwykła dziewczyną, bardzo podobną do nas. Pewnego dnia dziewczynce przyśnił się wielki, zielony labirynt. Zaraz po wejściu do niego zauważyła białą karteczkę, na której było napisane, że nie ma się odzywać. Tak też uczyniła.

7 Kilkakrotnie jeszcze śniła o tajemniczym labiryncie. W miarę zagłębiania się w niego, karteczek było więcej. Lukrecja szukała po przebudzeniu przedmiotów, których zdjęcia znalazła w labiryncie. Za każdym razem, gdy wykonała to co „kazał” labirynt w jej najbliższym otoczeniu wydarzyło się coś dobrego.

8 LUB A dlaczego?

9 „Labirynt Lukrecji” to książka, która zmusza nas do refleksji. Pozwala zatrzymać się nam w nowoczesnym, pędzącym świecie i spojrzeć na świat z innej perspektywy. Lukrecja, mała dziewczynka, uczy nas miłości, empatii i ciepła. Książka uczy nas wszystkich jak ważny jest drugi człowiek. Książka Chylińskiej to także historia o tęsknocie ze szczęściem, o samotności i o tym, że nie warto rezygnować z marzeń, bo są one czasami na wyciągnięcie ręki.

10 Aby odnaleźć wartości książki, odwołałam się do biografii autorki – Agnieszki Chylińskiej. W świecie Lukrecji nie ma rzeczy nieistotnych. Wszystko jest ważne, bo wszystko może się przysłużyć. Dziewczynka uświadamia sobie, że nie zmieni świata na lepsze, mówiąc o tym co dostrzega. Bohaterka zauważa, że nikt nie zwraca uwagi na uczucia innych. Ludzie są pochłonięci przez własne dramaty, nie dostrzegając światłości szczęścia.

11 W pierwszej kolejności, gdy sięgamy po książkę Agnieszki Chylińskiej zwracamy uwagę na piękną okładkę i ilustracje w książce. Oddają one idealnie sytuacje i wyobrażenie książki. W pierwszej kolejności, gdy sięgamy po książkę Agnieszki Chylińskiej zwracamy uwagę na piękną okładkę i ilustracje w książce. Oddają one idealnie sytuacje i wyobrażenie książki. Książka ma bardzo mroczny charakter. Jest pełna magii i niepokoju. Tę książkę polecam wszystkim ciekawym i odkrywczym nastolatkom.

12 Po przeczytaniu tej ksi ąż ki zmieni ł am swój ś wiatopogl ą d. Dostrzeg ł am problemy w ś wiecie, które poruszane s ą przez pani ą Agnieszk ę. „ Labirynt Lukrecji” jest przede wszystkim apelem do ludzi. Wzywa do doceniania uczuć innych osób, zwracania uwagi na świat widziany oczami dziecka, które często dostrzega więcej niż dorośli. Prostota języka, sprawia, że książka jest zrozumiała dla każdego, dziecka czy też dorosłego.

13 Grafika pochodzi z książki wydawnictwa „Pascal” Tekst - mojego autorstwa. Muzyka – The Weeknd – Earned it. Grafika pochodzi z książki wydawnictwa „Pascal” Tekst - mojego autorstwa. Muzyka – The Weeknd – Earned it.

14 Prezentacje wykonała Sara Dobosz klasa 5c.


Pobierz ppt "Świat przedstawiony w książce. O Lukrecji. Problematyka poruszona w książceProblematyka poruszona w książce. Coś od czytelnikaCoś od czytelnika. Świat."

Podobne prezentacje


Reklamy Google