Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tajemnica Bożego Narodzenia. Dzisiaj jest 30 listopada. Wśród przechodniów maszerują tata i Joachim. Przyjechali do miasta po kalendarz bożonarodzeniowy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tajemnica Bożego Narodzenia. Dzisiaj jest 30 listopada. Wśród przechodniów maszerują tata i Joachim. Przyjechali do miasta po kalendarz bożonarodzeniowy."— Zapis prezentacji:

1 Tajemnica Bożego Narodzenia

2 Dzisiaj jest 30 listopada. Wśród przechodniów maszerują tata i Joachim. Przyjechali do miasta po kalendarz bożonarodzeniowy.

3 Joachim bardzo pragnie mieć kalendarz bożonarodzeniowy, jednak na całym rynku wszystkie zostały już sprzedane. Wreszcie, w witrynie małego sklepiku zauważa kalendarz.

4 Tata i Joachim wchodzą do sklepiku. Tato, spójrz! Ten kalendarz jest wspaniały.

5 O, tam też jest kalendarz!

6 Joachim przynosi tacie kalendarz bożonarodzeniowy.

7 Chciałbym ten kalendarz. Pewnie nie jest na sprzedaż. Musi być bardzo stary. Może mieć tyle lat, co ja.

8 - Ani jedno okienko nie jest otwarte... Chciałbym tylko taki kalendarz, jakiego nie ma nikt inny. Piękny. Mój syn chciałby go kupić. Próbowałem mu właśnie wytłumaczyć, że nie jest na sprzedaż.

9 Joachim czyta napis z kalendarza. "Czarodziejski kalendarz bożonarodzeniowy. Cena - siedemdziesiąt pięć ore" Zobacz, tam są jeszcze inne kalendarze.

10 Ale ja chciałbym ten. Weź go za darmo.

11 Tysięczne dzięki! Bardzo dziękujemy. Nie ma za co.

12 Jutro go otworzę.

13 Dobranoc synku. Dobranoc.

14

15

16 Jest 1 grudnia, siódma rano. Joachim właśnie wstał i sięga po kalendarz.

17 Joachim otworzył pierwsze okienko. Patrzył na obrazek przedstawiający sklep z zabawkami. Dopiero po chwili zobaczył, że z okienka wypadł list.

18

19 Joachim zaczął czytać list. Była tam przedstawiona historia dziewczynki, która goniła baranka.

20

21

22 Tak samo wyglądały kalendarze bożonarodzeniowe w czasach naszego dzieciństwa. Wpatrywaliśmy się w obrazki, a potem wymyślaliśmy dalszy ciąg. Tak, to bardzo ciekawe. Mama i tata przyglądają się kalendarzowi.

23 Joachim jest ciekawy jaka historyjka będzie przedstawiona jutro.

24 Koniec Weronika Małecka kl. Ic


Pobierz ppt "Tajemnica Bożego Narodzenia. Dzisiaj jest 30 listopada. Wśród przechodniów maszerują tata i Joachim. Przyjechali do miasta po kalendarz bożonarodzeniowy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google