Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dorota Terakowska. Książka przedstawia historię Ewy, która, gdy miała pięć lat straciła swojego Anioła Stróża.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dorota Terakowska. Książka przedstawia historię Ewy, która, gdy miała pięć lat straciła swojego Anioła Stróża."— Zapis prezentacji:

1 Dorota Terakowska

2 Książka przedstawia historię Ewy, która, gdy miała pięć lat straciła swojego Anioła Stróża.

3 Pięcioletnia Ewa traci swojego Anioła Stróża. Od tej pory przydarzają jej się częste wypadki, często jeździ do szpitala. Pewnego dnia lekarze wykrywają u niej nieuleczalną białaczkę. Ewa razem ze swoją Babcią i rodzicami próbuje odnaleźć swojego Anioła Stróża. Czy im się to uda? Czy uratują przed śmiercią Ewę?

4 GŁÓWNI:DRUGOPLANOWI: Ewa Anioł Stróż Ave Czarny Anioł Vea Babcia Mama Anna Tata Jan

5 Pięcioletnia Ewa wbiegła do pracowni swojej mamy, krzycząc: Anioły fruną po niebie!. Jednak mama to zlekceważyła, ponieważ właśnie pracowała nad oryginalną Pietą. Rozżalona obojętnością mamy Ewa wyszła przed dom i stanęła w ogródku z zadartą wysoko głową. Po niebie nadal frunęły setki Aniołów. Dziewczynka zauważyła, że wśród Aniołów Białych były też Anioły Czarne. Czarne wydawały się zagrażać Białym. Mała Ewa nie widziała tego dokładnie, ponieważ Anioły były bardzo wysoko. Leciały w kierunku ciemnego, zielonego lasu. Tata Ewy zabraniał córce chodzenia do lasu, mimo tego, dziewczynka zafascynowana Aniołami pobiegła w jego stronę.

6

7 Anioły zniżyły lot, więc mała Ewa mogła im się przyjrzeć z bliska. Teraz była pewna, że one między sobą walczą, a raczej, że Czarne atakują Białe, które próbują uciekać. Kilka Białych Aniołów miało jaskrawe plamy krwi na swych szatach. Jedna z białych postaci gwałtownie zniżyła lot, kierując się ku dziewczynce. Ewa usłyszała słaby głos: Uciekaj…. Jednak Czarny Anioł złapał Białego w swoje szpony, spojrzał w oczy Ewy i odleciał z zasięgu jej wzroku. Dziewczynka wpatrywała się w niebo, więc nie zauważyła przed sobą wielkiej kłusowniczej dziury, do której wpadła. Przed jej oczami rozwarła się wówczas czeluść tak czarna i bolesna, jak oczy Czarnego Anioła.

8 Katarzyna Błachut kl. 5 c


Pobierz ppt "Dorota Terakowska. Książka przedstawia historię Ewy, która, gdy miała pięć lat straciła swojego Anioła Stróża."

Podobne prezentacje


Reklamy Google