Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SYTUACJA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W POLSCE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SYTUACJA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W POLSCE"— Zapis prezentacji:

1 SYTUACJA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W POLSCE

2 EDUKACJA I DYSKRYMINACJA
CZĘSTO JEST TAK, ŻE DECYZJE O DALSZEJ EDUKACJI NIE SĄ PODEJMOWANE PRZEZ NAS SAMYCH TYLKO PRZEZ OSOBY PEŁNOSPRAWNE MAMY PRAWO DO KSZTAŁCENIA SIĘ TAK JAK PEŁNOSPRAWNI. DOSYĆ SZKÓŁ SPECJALNYCH!

3 TABLICE INFORMACYJNE NIESTETY W POLSCE OZNAKOWANIE BUDYNKÓW I NAZW ULIC JEST MAŁO WIDOCZNE. TABLICE INFORMACYJNE SĄ NIECZYTELNE. CZASAMI SĄ NAPISANE TAK MAŁYM DRUKIEM, ŻE CZĘSTO OSOBY PEŁNOSPRAWNE MAJĄ PROBLEMY Z ODCZYTANIEM INFORMACJI NA NICH ZAWARTYCH

4 TEKST ŁATWY DO CZYTANIA
BRAKUJE GAZET, KSIĄŻEK W TEKSCIE ŁATWYM DO CZYTANIA. W DOBIE KIEDY INFORMACJA JEST TAK CENNA JEST ONA NIEDOSTĘPNA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

5 MEDIA W POLSCE ZA MAŁO PORUSZANY JEST TEMAT OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE. MAŁO SIĘ MÓWI O PROBLEMACH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, O ICH PROGRAMACH, O ICH PRAWACH. POWINNO SIĘ TO ROBIĆ CZĘŚCIEJ PONIEWAŻ ZMIENIŁOBY TO STEREOTYPOWE MYŚLENIE OSÓB PEŁNOSPRAWNYCH.

6 RODZICE NADOPIEKUŃCZOŚĆ, BRAK WIARY RODZICÓW NIE POZWALA OSOBIE NIEPEŁNOSPRAWNEJ DECYDOWAĆ O SWOIM ŻYCIU

7 MIESZKALNICTWO CHRONIONE
BARDZO MAŁO JEST W POLSCE MIESZKAŃ CHRONIONYCH. DZIĘKI TAKIM MIESZKANIOM OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE MIAŁYBY WIĘKSZE SZANSE NA USAMODZIELNIENIE SIĘ. BARDZO CZĘSTO ZDARZA SIĘ, ŻE PO ŚMIERCI RODZICÓW LUB OPIEKUNÓW TRAFIAJĄ ONE DO DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ.

8 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "SYTUACJA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W POLSCE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google