Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZABYTKI BARCELONY. BARCELONA Miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Ś ródziemnym, stolica prowincji oraz regionu autonomicznego Katalonii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZABYTKI BARCELONY. BARCELONA Miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Ś ródziemnym, stolica prowincji oraz regionu autonomicznego Katalonii."— Zapis prezentacji:

1 ZABYTKI BARCELONY

2 BARCELONA Miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Ś ródziemnym, stolica prowincji oraz regionu autonomicznego Katalonii. Główny o ś rodek przemysłu kraju (samochody, komputery, produkcja chemikaliów, przetwórstwo ż ywno ś ci) i finansowy regionu.

3 KOŚCIÓŁ SEGRADA FAMILIA Jest to najbardziej znany symbol Barcelony. Autorem budowli jest Antonio Gaudi. Plan świątyni ma plan krzyża, na którego każdym ramieniu znajduje się stacja drogi krzyżowej. Główna nawa ma wysokość 170m, jest zwieńczona ogromną kopułą i otoczona 5 dodatkowymi wieżami symbolizującymi Dziewicę Marię oraz Ewangelistów. Jest to najbardziej znany symbol Barcelony. Autorem budowli jest Antonio Gaudi. Plan świątyni ma plan krzyża, na którego każdym ramieniu znajduje się stacja drogi krzyżowej. Główna nawa ma wysokość 170m, jest zwieńczona ogromną kopułą i otoczona 5 dodatkowymi wieżami symbolizującymi Dziewicę Marię oraz Ewangelistów.

4 PARK GUELL Jest duży ogród zaprojektowany przez katalońskiego architekta – Antonio Gaudiego. Projekt w założeniu był osiedlem dla bogatej burżuazji. Projektu tego jednak Gaudi nigdy nie ukończył.

5 KLASZTOR BENEDYKTYNÓW Jest to najświętsze miejsce Katalończyków (serce Katalonii), sanktuarium Czarnej Madonny z Montserrat. Legenda głosi, że mała drewniana figura została wyrzeźbiona przez świętego Łukasza i przywieziona do Katalonii przez świętego Piotra. Ukrywana przed Maurami, została cudownie odnaleziona w jednej z grot masywu Monserrat w IX wieku.

6 SZPITAL ŚWIĘTEGO PAWŁA To zespół budynków zaprojektowanych przez Montanera, jednego z najważniejszych przedstawicieli katalońskiej secesji. Początki placówki sięgają roku 1401, kiedy połączono sześć istniejących wówczas szpitali.

7 SALA KONCERTOWA To sala koncertowa w Barcelonie, jeden z najważniejszych zabytków katalońskiej secesji. Dzieło Lluisa Domenecha i Mantera wzniesiono w ciągu trzech lat, między 1905 a 1908 rokiem. Jego budowę sfinansowali katalońscy przemysłowcy tekstylni.


Pobierz ppt "ZABYTKI BARCELONY. BARCELONA Miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Ś ródziemnym, stolica prowincji oraz regionu autonomicznego Katalonii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google