Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dźwiękoludki Junior Music Course. Kraje, w których działają Szkoły Muzyczne YAMAHA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dźwiękoludki Junior Music Course. Kraje, w których działają Szkoły Muzyczne YAMAHA."— Zapis prezentacji:

1 Dźwiękoludki Junior Music Course

2 Kraje, w których działają Szkoły Muzyczne YAMAHA

3 Rozwój dzieci w przedziale wiekowym 4-6 lat

4 Rozwój słownictwa w wieku przedszkolnym

5 Proces nauczania w systemie YAMAHA

6 Główne cele zajęć w programie Dźwiękoludki

7 Fantazja

8 Nasz pierwszy utwór – „Klawiszowa rakieta”

9 Instrument klawiszowy w programie „Dźwiękoludki” Konkretne utrwalenie treści lekcji przez instrument klawiszowy, który służy nie tylko do nauki gry, ale również, jako narzędzie do pracy nad rozwojem słuchu w trakcie zabawy w szkole i w domu. Cechy instrumentów klawiszowych typu keyboard: przejrzystość – uporządkowanie białych i czarnych klawiszy, przejrzystość – uporządkowanie białych i czarnych klawiszy, stabilna wysokość dźwięku, stabilna wysokość dźwięku, namacalność – muzyka, którą da się uchwycić, dotknąć, namacalność – muzyka, którą da się uchwycić, dotknąć, melodia, harmonia, rytm - 3 parametry muzyczne jednocześnie, melodia, harmonia, rytm - 3 parametry muzyczne jednocześnie, duży zakres barw, duży zakres barw, budzi radość z eksperymentowania i rozwija kreatywność. budzi radość z eksperymentowania i rozwija kreatywność.

10 Elementy lekcji w programie „Dźwiękoludki”  Solfeż  Utwory repertuarowe  Zabawy klawiszowe  Śpiewanie piosenek  Fantazja  Ścieżka rytmiczna  Teoria

11 Co jeszcze powinni Państwo wiedzieć?  wiek dzieci: 4-6 lat,  czas trwania kursu: 2-2,5 roku,  zajęcia odbywają się raz w tygodniu – 55 minut,  włączenie rodziców jako aktywnych partnerów w proces nauki dzieci:  rodzic jest pamięcią dziecka,  rodzic jest partnerem do zabawy w czasie lekcji i w domu,  rodzic zachęca do powtarzania materiału w domu,  rodzic dostaje doskonałe narzędzie do komunikowania się z dzieckiem,  rodzic zdobywa podstawy wiedzy muzycznej za darmo.

12 Materiały lekcyjne:  książka z ćwiczeniami „Dźwiękoludki”,  płyta CD z nagranymi playbackami do piosenek, fantazją, akompaniamentami do zabaw klawiszowych i utworów repertuarowych,  płyta CD z nagranymi piosenkami w wersji polskiej, ćwiczeniami solfeżowymi i ścieżką rytmiczną,  teksty piosenek w wersji polskiej,  zestaw do ćwiczeń,  teczka na materiały.

13 Dźwiękoludki na lekcji

14


Pobierz ppt "Dźwiękoludki Junior Music Course. Kraje, w których działają Szkoły Muzyczne YAMAHA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google