Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Źródło grafiki: http://hdmax.pl/obrazy/3/17/uklad_sloneczny.jpg Układ Słoneczny Nicole K. Źródło grafiki: http://hdmax.pl/obrazy/3/17/uklad_sloneczny.jpg.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Źródło grafiki: http://hdmax.pl/obrazy/3/17/uklad_sloneczny.jpg Układ Słoneczny Nicole K. Źródło grafiki: http://hdmax.pl/obrazy/3/17/uklad_sloneczny.jpg."— Zapis prezentacji:

1 Źródło grafiki: http://hdmax.pl/obrazy/3/17/uklad_sloneczny.jpg
Układ Słoneczny Nicole K. Źródło grafiki:

2 Planety Wokół Słońca krąży osiem planet : Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun Źródło grafiki:

3 Słońce Jest strasznie gorące.
Nie da się do niego dolecieć, bo rakieta by się spaliła Źródło grafiki:

4 Merkury Merkury to planeta najbliżej Słońca. Jest cała spalona.
Jest kawałkiem skały. Źródło grafiki:

5 Wenus Wenus otaczają grube gęste chmury, które zatrzymują na planecie gorące powietrze. Dlatego na powierzchni Wenus jest jak w piecu. Ta planeta wygląda jak pustynia. Źródło grafiki:

6 Ziemia Na Ziemi mieszkamy my. Nasza planeta ma atmosferę, która powstrzymuje meteory czyli odłamki innych ciał niebieskich lecące w stronę naszej planety. Źródło grafiki:

7 Mars Temperatura na Marsie jest podobna do temperatury panującej na Ziemi. Podobno na Marsie kiedyś będą mieszkać ludzie. Źródło grafiki:

8 Jowisz To planeta gazowa, więc nie da się na niej stanąć. Zwana jest planetą gigantem, bo jest największą planetą całego Układu Słonecznego. Źódło grafiki:

9 Saturn Również jest dużą planetą gazową. Ma pierścienie składające się z ciał niebieskich krążących wokół niego. Źródło grafiki:

10 Uran Gazowy olbrzym, od Słońca jest siódmą planetą.
Źródło grafiki:

11 Neptun Neptun- gazowy olbrzym, od Słońca jest ósmą czyli najbardziej oddaloną planetą. Źródło grafiki:


Pobierz ppt "Źródło grafiki: http://hdmax.pl/obrazy/3/17/uklad_sloneczny.jpg Układ Słoneczny Nicole K. Źródło grafiki: http://hdmax.pl/obrazy/3/17/uklad_sloneczny.jpg."

Podobne prezentacje


Reklamy Google