Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja o festiwalach nauki w naszej szkole. „Z nieba wzięte” Festiwal pod tym tytułem odbył się dnia 21.01.2010 r. Jego głównym tematem były tajemnice.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja o festiwalach nauki w naszej szkole. „Z nieba wzięte” Festiwal pod tym tytułem odbył się dnia 21.01.2010 r. Jego głównym tematem były tajemnice."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja o festiwalach nauki w naszej szkole

2 „Z nieba wzięte” Festiwal pod tym tytułem odbył się dnia 21.01.2010 r. Jego głównym tematem były tajemnice kosmosu. Przedstawiony został uczniom naszego gimnazjum.

3 Uczniowie przybliżali widzom zagadnienia związane z wszechświatem poprzez: krótkie przedstawienia o treści historycznej oraz mitologicznej, każde nasycone lekką nutą komizmu

4 prezentacje opowiadające o odkryciach astronomicznych, wyobrażeniach świata na przestrzeni wieków i teoriach powstania całego wszechświata Obok scenek: konkursy o tematyce matematycznej organizowane przez sekcję przedsiębiorczości

5 Na zakończenie: Zaprezentowano zwycięskie prace w konkursie na plakat promujący ten festiwal. 2. miejsce 1. miejsce 3. miejsce

6 Dla rodziców O godz. 16.15 odbyło się ok. 75 - minutowe spotkanie z rodzicami uczniów biorących udział w programie, zaproszonymi gośćmi i chętnymi rodzicami innych uczniów i nauczycielami. Nastąpiła krótka prezentacja dokonań Kół oraz wykład gościa specjalnego – pana dr Marka Kaczmarzyka z UŚ. Spotkaniu towarzyszyła prezentacje prac ilustrująca dotychczasowe działania w projekcie.

7 W dniu 14.06.2010r. odbył się drugi z naszych festiwali, którego tematyką była astronomia, astrologia, kosmogonia, ale także matematyczne odkrycia. Tym razem wystąpiliśmy przed uczniami klas szóstych ze szkół podstawowych nr 3 i nr 8 z Mikołowa. „Pod wspólnym dachem nieba”

8 Drugi festiwal rozpoczął się od: Przywitania gości przez naszą panią dyrektor oraz krótkiego wstępu kolegi prowadzącego.

9 Następnie: Wystąpiła sekcja przedsiębiorczości w scence opowiadającej o odkryciu liczby π, jej historii oraz zastosowaniu.

10 Później: Sekcja naukowo-techniczna odegrała przedstawienie, którego tematem była astronomia, astrologia obserwowane z perspektywy wieków oraz mitologii.

11 Kolejnym etapem był:  Quiz wiedzy o astronomii powiązany ze sprawdzeniem umiejętności posługiwania się obrotową mapką nieba.

12

13 Obrotowa Mapka Nieba jest niezwykle prosta w konstrukcji. Składa się z dwóch elementów. Pierwszy to okrągła tekturka z nadrukowanymi gwiazdami i gwiazdozbiorami. Dookoła mapy gwiazd znajduje się specjalna podziałka z zaznaczonymi miesiącami i dniami w roku.

14 Drugim elementem, jest okrągła, zwykle foliowa nakładka. Duża, owalna jej część jest przezroczysta, na pozostałym obszarze znajduje się podziałka 24 godzinna.

15 Obydwa elementy Obrotowej Mapki Nieba połączone są ze sobą w środku w ten sposób, by mogły się wzajemnie obracać.

16 Sprawdzimy, jakie gwiazdozbiory widać 1 grudnia o godz. 22:00. Na zewnętrznej podziałce z miesiącami i dniami znaleźć datę 1 grudnia (lub jak najbliższą).

17 Na wewnętrznej podziałce z godzinami znaleźć godzinę 22:00 (lub jak najbliższą).

18 Obracać jedną część mapki względem drugiej tak długo, aż data 1 grudnia pokryje się z godziną 22:00.

19 Na zakończenie:  Uczniowie obecnych tam szkół podstawowych zapoznali się z tajnikami programu „Aktywny w szkole – aktywny w życiu” realizowanego w naszej szkole. Logo naszej strony www.aktywnywgim1.xn.plwww.aktywnywgim1.xn.pl

20 Obydwa festiwale:  Zachęciły nas do dalszego brania udziału w programie unijnym  Pogłębiły naszą (i nie tylko) wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych oraz rozszerzyły nasze horyzonty  Zmobilizowały nasze sekcje do współpracy


Pobierz ppt "Prezentacja o festiwalach nauki w naszej szkole. „Z nieba wzięte” Festiwal pod tym tytułem odbył się dnia 21.01.2010 r. Jego głównym tematem były tajemnice."

Podobne prezentacje


Reklamy Google