Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPECJALNOŚĆ ŁĄCZNOŚCIOWA I INFORMATYCZNA. Łączność to nie tylko wymachiwanie chorągiewkami z nadzieją, że ktoś z drugiej strony odmacha. Czy wydawało.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPECJALNOŚĆ ŁĄCZNOŚCIOWA I INFORMATYCZNA. Łączność to nie tylko wymachiwanie chorągiewkami z nadzieją, że ktoś z drugiej strony odmacha. Czy wydawało."— Zapis prezentacji:

1 SPECJALNOŚĆ ŁĄCZNOŚCIOWA I INFORMATYCZNA

2 Łączność to nie tylko wymachiwanie chorągiewkami z nadzieją, że ktoś z drugiej strony odmacha. Czy wydawało Ci się, że w tej nazwie nie kryje się nic interesującego, że co to za specjalność drużyny, która będzie polegać na siedzeniu i bawieniu się niepotrzebnymi rzeczami... Czy wydawało Ci się, że w tej nazwie nie kryje się nic interesującego, że co to za specjalność drużyny, która będzie polegać na siedzeniu i bawieniu się niepotrzebnymi rzeczami... Byłeś(aś) w wielkim błędzie! Amatorska radiostacja

3 Czym mogłaby zajmować się twoja drużyna? Prowadzeniem strony internetowej Hufca. Oprawą łącznościową imprez Hufca. Komunikowaniem się z innymi harcerzami, bądź skautami. Prowadzeniem własnej strony internetowej. Prowadzeniem kursów z różnych dziedzin komputerowych (Html, CSS, Flash) Organizowaniem ciekawych zbiórek z wykorzystaniem potrzebnego sprzętu. Kształceniem harcerzy/rek w kierunku zdobycia uprawnień państwowych, pozwalających na komunikowanie się na krótkich falach lub UKF. Wykonaniem oraz obsługą własnej radiostacji.

4 Wraz z drużyną możecie zdobyć znak służby nauce : Np. organizując Harcerski Klub Internetowy, w którym będzie można nauczyć się korzystać z zasobów sieci.

5 Sprawności jakie wiążą się z tą specjalnością: * Nasłuchowiec Radiotropicielka / radiotropiciel Sygnalistka/sygnalista ** Internautka / internauta Telefonistka / telefonista Elektrotechnik Radiooperatora/radiooperator *** Mistrzyni Internetu / mistrz Internetu DTP-owiec Radioamator Radiotelegrafistka/radiotelegrafista mistrzowskie Webmaster Grafik komputerowy

6 Dokumenty jakie można zdobyć w tej dziedzinie: świadectwo klasy A operatora urządzeń radiowych świadectwo klasy B operatora urządzeń radiowych świadectwo klasy C operatora urządzeń radiowych świadectwo klasy D operatora urządzeń radiowych

7 JOTI - JOTA Światowe Skautowe Jamboree w Internecie (JOTI) jest ogólnoświatowym spotkaniem skautów, które odbywa się w Internecie w każdy trzeci weekend października. Każdego roku w trzeci weekend października setki, tysiące skautów i przewodniczek na całym świecie wymienia się pozdrowieniami, ucząc się o każdym kraju, kulturze, wymieniając się pomysłami programowymi i poznając nowych przyjaciół. Kontakty pomiędzy nimi nawiązywane są przez amatorskie radiostacje (JOTA).

8 Przydatne linki: http://www.zorza.eu/ (Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników Zorza) http://www.jota-joti.zhp.pl/index.php (Strona Joti-Jota, wszystko co należy o tych wydarzeniach wiedzieć) http://www.radio.org.pl/poradnik/swiadectwa/ (Strona, na której znajdziesz informacje dotyczące zdobywania uprawnień państwowych w dziedzinie krótkofalarstwa) http://www.pzk.org.pl/news.php (Strona Polskiego Związku Krótkofalowców, wiele ciekawych artykułów, informacji, które idealnie nadają się na ciekawą zbiórkę) http://historia.spdxc.org.pl/ (Historia krótkofalarstwa i radiokomunikacji w Polsce) http://hamradio.pl/sq9jdo/ (Prawie wszystko o krótkofalarstwie) http://www.pkn.fora.pl/ (Forum Członków i Sympatyków Polskiego Klubu Nasłuchowców )


Pobierz ppt "SPECJALNOŚĆ ŁĄCZNOŚCIOWA I INFORMATYCZNA. Łączność to nie tylko wymachiwanie chorągiewkami z nadzieją, że ktoś z drugiej strony odmacha. Czy wydawało."

Podobne prezentacje


Reklamy Google