Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

UMUNDUROWANIE Czyli co każdy harcerz 87 GDH mieć powinien. Cytaty zaczerpnięte z Regulaminu mundurowego ZHR MADE BY: KUKI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "UMUNDUROWANIE Czyli co każdy harcerz 87 GDH mieć powinien. Cytaty zaczerpnięte z Regulaminu mundurowego ZHR MADE BY: KUKI."— Zapis prezentacji:

1 UMUNDUROWANIE Czyli co każdy harcerz 87 GDH mieć powinien. Cytaty zaczerpnięte z Regulaminu mundurowego ZHR MADE BY: KUKI

2 Mundur składa się z: Nakrycia głowy - rogatywki Bluzy mundurowej Krótkich spodni Długich spodni Pasa Getrów Wyłóg Butów

3 ROGATYWKA Podstawowym nakryciem głowy jest rogatywka ciemnozielona z brązowym daszkiem i skórzanym paskiem. Podstawowym nakryciem głowy jest rogatywka ciemnozielona z brązowym daszkiem i skórzanym paskiem. W rogatywkę nosimy wpiętą lilijkę z napisem ZHR

4 Bluza mundurowa Bluza w kolorze ciemnozielonym, z karczkiem, zapinana z przodu na całej długości metalowymi guzikami z lilijką. Bluza ma kołnierz przypinany guzikami, dwa naramienniki przypinane guzikami oraz dwie kieszenie na piersi, kryte patką i zapinane guzikami. Bluza w kolorze ciemnozielonym, z karczkiem, zapinana z przodu na całej długości metalowymi guzikami z lilijką. Bluza ma kołnierz przypinany guzikami, dwa naramienniki przypinane guzikami oraz dwie kieszenie na piersi, kryte patką i zapinane guzikami.

5 Krótkie spodnie Spodnie ciemnozielone, sięgające około 10 cm nad kolano, z dwiema wpuszczanymi kieszeniami bocznymi i jedną kieszeni z tyłu, kryte patką i zapinane guzikiem. Spodnie maj szlufki umożliwiające wciągnięcie pasa. Spodnie ciemnozielone, sięgające około 10 cm nad kolano, z dwiema wpuszczanymi kieszeniami bocznymi i jedną kieszeni z tyłu, kryte patką i zapinane guzikiem. Spodnie maj szlufki umożliwiające wciągnięcie pasa.

6 Długie spodnie Spodnie ciemnozielone długie, o kroju podobnym do spodni krótkich.

7 Pas Pas skórzany w kolorze brązowym, spinany klamrą z oznaczeniem organizacji.

8 Getry Getry, ewentualnie podkolanówki w barwach drużyny, sięgające do kolan. Getry, ewentualnie podkolanówki w barwach drużyny, sięgające do kolan. W naszej drużynie getry są koloru zielonego z dwoma białymi paskami na górze.

9 Wyłogi Białe, ew. w barwach drużyny, założone na getry, wywinięte na lub nad buty. W naszej drużynie wyłogi są białe.

10 Buty Buty sznurowane, sięgające za kostkę /turystyczne/, w kolorze brązowym lub czarnym. Do długich spodni można nosić półbuty sznurowane brązowe lub czarne.

11 Naszywki Na mundurze muszą znajdować się: Naszywka ZHR Naszywka ZHR Plakietka drużyny (kto może) Plakietka drużyny (kto może) Pagony (kto może) Pagony (kto może) Naszywka Gdańska Naszywka Gdańska

12 KONIEC Po obejrzeniu prezentacji każdy niech zastanowi się czego mu brakuje i listę potrzebnych rzeczy przekaże zastępowemu. (Trzeba też podawać rozmiary) (Trzeba też podawać rozmiary)


Pobierz ppt "UMUNDUROWANIE Czyli co każdy harcerz 87 GDH mieć powinien. Cytaty zaczerpnięte z Regulaminu mundurowego ZHR MADE BY: KUKI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google