Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bóg objawia się w stworzonym wszechświecie Bóg objawia się w sumieniu Bóg objawia się W Słowie Bożym w Biblii Jezus Chrystus – ostateczne objawienie –

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bóg objawia się w stworzonym wszechświecie Bóg objawia się w sumieniu Bóg objawia się W Słowie Bożym w Biblii Jezus Chrystus – ostateczne objawienie –"— Zapis prezentacji:

1 Bóg objawia się w stworzonym wszechświecie Bóg objawia się w sumieniu Bóg objawia się W Słowie Bożym w Biblii Jezus Chrystus – ostateczne objawienie – nauki teologiczne Stworzony Wszechświat dziedzina nauk przyrodniczych Bóg obecny w Ludzkim sercu Człowiek – obraz Boga Trzy drogi OBJAWIENIA:

2 Jezus Chrystus – Słowo Boże BIBLIA =

3 Pismo Święte a Kościół Pismo Święte zostało nam dane przez Kościół I możemy go czytać tylko w łączności z Kościołem To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało przyniesione kiedyś proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili od Boga święci ludzie” (2 P 1,20-21).

4 Biblical Language "Bereszit bara Elohim et haszszamaim weet haarec" "Bereszit bara Elohim et haszszamaim weet haarec" Εν ἀρχῇ ἐποίησεν ὁ ϑ εὸς τὸν οὐρανὸν καὶ τὴν γῆν. En arche epoihsen o theos ton ouranon kai thn ghnh En arche epoihsen o theos ton ouranon kai thn ghnh in principio creavit Deus caelum et terram in principio creavit Deus caelum et terram ALE "bereszit", "en arche" and "in principio" nie znaczy jedynie – „NA POCZĄTKU CZASU”. ALE "bereszit", "en arche" and "in principio" nie znaczy jedynie – „NA POCZĄTKU CZASU”. W ZASADZIE - " in principle" W ZASADZIE - " in principle" ZASADĄ ISTNIENA JEST SSŁOWO BOŻE ZASADĄ ISTNIENA JEST SSŁOWO BOŻE Żródłem całgo istnienia jest STWÓRCZE Słowo Boże <<<======= Żródłem całgo istnienia jest STWÓRCZE Słowo Boże <<<======= Podobnie słowo BARA – używane dla określenia działania samego Boga Podobnie słowo BARA – używane dla określenia działania samego Boga Bereszit BARA

5 Język biblijny – Biblia a nauli przyrodnicze Gdyby Biblia byłą napisana przez Einsteina I Bóg rzekł: Biblia zostaą napisana w języku ludzi Którzy żyli ok. 3-4 tys. lat temu Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami. Wtedy Bóg rzekł: Niechaj się stanie światło! I stała się światłość. Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy. (Rdz 1:1-5) I stała się światłość.

6 Kto jest Autorem Pisma Świętego?


Pobierz ppt "Bóg objawia się w stworzonym wszechświecie Bóg objawia się w sumieniu Bóg objawia się W Słowie Bożym w Biblii Jezus Chrystus – ostateczne objawienie –"

Podobne prezentacje


Reklamy Google