Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BÓG, W KTÓREGO WIERZĘ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BÓG, W KTÓREGO WIERZĘ."— Zapis prezentacji:

1 BÓG, W KTÓREGO WIERZĘ

2 KIEDY PRAGNIEMY POZNAĆ COŚ LUB KOGOŚ, NAJCZĘŚCIEJ ZADAJEMY SOBIE PYTANIA: JAKA JEST TA RZECZ LUB OSOBA? JAK WYGLĄDA? PRZECIEŻ KAŻDY PRZEDMIOT, ZWIERZE, CZŁOWIEK POSIADA PEWNE CHARAKTERYSTYCZNE CECHY, WŁAŚCIWOŚCI, NP. COŚ JEST MAŁE (MRÓWKA), LEKKIE (PIÓRKO), OKRĄGŁE (PIŁKA).

3 A JAKI JEST BÓG. W JAKI SPOSÓB MOŻEMY ODKRYĆ PRZYMIOTY BOGA
A JAKI JEST BÓG? W JAKI SPOSÓB MOŻEMY ODKRYĆ PRZYMIOTY BOGA? BOGA PRZECIEŻ, W ODRÓŻNIENIU OD OSÓB I PRZEDMIOTÓW, NIE WIDZIMY.

4 O PRZYMIOTACH BOGA DOWIADUJEMY SIE Z PISMA ŚWIĘTEGO
O PRZYMIOTACH BOGA DOWIADUJEMY SIE Z PISMA ŚWIĘTEGO. JEST TAM WIELE TEKSTÓW MÓWIĄCYCH O BOGU, O TYM, JAKI ON NAPRAWDĘ JEST. PRZEDE WSZYSTKIM BÓG ZAWSZE BYŁ, JEST I BĘDZIE, CZYLI NIE MA POCZĄTKU ANI KOŃCA – JEST WIECZNY.

5 MOŻE ON CZYNIĆ WSZYSTKO, CO ZECHCE – JEST WSZECHMOCNY
MOŻE ON CZYNIĆ WSZYSTKO, CO ZECHCE – JEST WSZECHMOCNY. ZAWSZE JEST TEN SAM – JEST WIĘC NIEZMIENNY. POSIADA MĄDROŚĆ NIESKOŃCZONĄ – JEST NAJMĄDRZEJSZY. NIE CHCE DLA NIKOGO NIC ZŁEGO, KAŻDYM GRZECHEM SIĘ BRZYDZI – JEST ŚWIĘTY. BÓG ZA DOBRO WYNAGRADZA, A ZA ZŁO KARZE, CZYLI JEST NAJSPRAWIEDLIWSZY. PRAGNIE ZBAWIENIA WSZYSTKICH LUDZI – JEST NAJMIŁOSIERNIEJSZY.  

6 GDY NA PUSTYNI IZRAELICI ODWRÓCILI SIE OD BOGA I SPORZĄDZILI ZŁOTEGO CIELCA, MOJŻESZ PONOWNIE WSTAWIŁ SIĘ U BOGA ZA LUDEM. NA ZNAK ODNOWIENIA PRZYMIERZA WYCIOSAŁ KAMIENNE TABLICE I WSTĄPIŁ NA GÓRĘ SYNAJ. TAM PAN BÓG ZSTĄPIŁ W OBŁOKU I ZAWOŁAŁ:

7 „JAHWE, JAHWE, BÓG MIŁOSIERNY I LITOŚCIWY, CIERPLIWY, BOGATY W ŁASKĘ I WIERNOŚĆ, ZACHOWUJĄCY SWĄ ŁASKĘ W TYSIĄCZNE POKOLENIA, PRZEBACZAJĄCY NIEGODZIWOŚĆ, NIEWIERNOŚĆ, GRZECH, LECZ NIE POZOSTAWIAJĄCY GO BEZ UKARANIA, ALE ZSYŁAJĄCY KARY ZA NIEGODZIWOŚĆ OJCÓW NA SYNÓW I WNUKÓW AŻ DO TRZECIEGO I CZWARTEGO POKOLENIA”. (WJ 34,6-7)

8 WIDZIMY WIEC, ŻE W STOSUNKU DO NAS, LUDZI, PAN BÓG JEST PRZEDE WSZYSTKIM: – MIŁOSIERNY I LITOŚCIWY, – CIERPLIWY, – BOGATY W ŁASKĘ I WIERNOŚĆ, – ZACHOWUJĄCY SWA ŁASKĘ W TYSIĘCZNE POKOLENIA, – PRZEBACZAJĄCY NIEGODZIWOŚĆ, NIEWIERNOŚĆ, GRZECH.

9


Pobierz ppt "BÓG, W KTÓREGO WIERZĘ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google