Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Potop i obietnica nowej ludzkości. Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Potop i obietnica nowej ludzkości. Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że."— Zapis prezentacji:

1 Potop i obietnica nowej ludzkości

2 Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi i zasmucił się. (Rdz 6,5). Dlaczego Bóg zesłał potop na ziemię?

3 "A to jest znak przymierza, które Ja zawieram z wami i z każdą istotą żywą, jaka jest z wami, na wieczne czasy: Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną a ziemią. Rzekł Bóg do Noego: "To jest znak przymierza, które zawarłem między Mną a wszystkimi istotami, jakie są na ziemi" (Rdz 9,12-17). Co symbolizowała tęcza?

4 Po potopie świat dobry i sprawiedliwy rodził się na nowo. Bóg kolejny raz okazał swoją łaskę. Nowa ludzkość wywodząca się od Noego nadal jednak nie była w stanie naprawić zła, wyrządzonego przez grzech Adama i Ewy. Taką moc mógł mieć tylko ktoś przychodzący bezpośrednio od Boga. Przyjęcie chrztu przywraca nas Bogu. Jest to odwrócenie gestu Ada­ma i Ewy: chcemy, aby Bóg wszedł w nasze życie, stał sie naszym Ojcem. Jednocześnie przyjmujemy na siebie zobowiązanie do budowania nowej ludzkości" - Królestwa Bożego. Po co jest nam potrzebny chrzest?

5 Notatka do zeszytu Po potopie świat dobry i sprawiedliwy rodził się na nowo. Bóg kolejny raz okazał swoją łaskę. Nowa ludzkość wywodząca się od Noego nadal jednak nie była w stanie naprawić zła, wyrządzonego przez grzech Adama i Ewy. Taką moc mógł mieć tylko ktoś przychodzący bezpośrednio od Boga. Przyjęcie chrztu przywraca nas Bogu. Jest to odwrócenie gestu Ada­ma i Ewy: chcemy, aby Bóg wszedł w nasze życie, stał się naszym Ojcem. Jednocześnie przyjmujemy na siebie zobowiązanie do budowania nowej ludzkości" - Królestwa Bożego.

6 1. Napisz dlaczego chrzest jest wielkim darem dla człowieka 2. Podaj i wyjaśnij trzy metody (drogi), które pomagają nam w walce z grzechem. 3. Z Pisma Świętego wyszukaj i wpisz do zeszytu trzy fragmenty mówiące nam o konsekwencjach grzechu. Praca domowa:


Pobierz ppt "Potop i obietnica nowej ludzkości. Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że."

Podobne prezentacje


Reklamy Google