Przykazania Boże - drogą do nieba Przygotowała: mgr Barbara Tomkowiak.

Opublikował , Został zmieniony 8 lat temu

  • Wyświetlenia

Prezentacja na temat: "Przykazania Boże - drogą do nieba Przygotowała: mgr Barbara Tomkowiak." — Zapis prezentacji:

Pobierz "Przykazania Boże - drogą do nieba Przygotowała: mgr Barbara Tomkowiak."
Podobne prezentacje
TEMAT: MOJŻESZ. OGÓLNY PLAN KATECHEZY I NAJWAŻNIEJSZE ZAGADNIENIA WSKAZÓWKI DLA KATECHETY 1. WPROWADZENIE - JAK WAŻNE SĄ ZASADY NP. RUCHU DROGOWEGO. ZABAWA: TEMAT: MOJŻESZ. OGÓLNY PLAN KATECHEZY I NAJWAŻNIEJSZE ZAGADNIENIA WSKAZÓWKI DLA KATECHETY 1. WPROWADZENIE - JAK WAŻNE SĄ ZASADY NP. RUCHU DROGOWEGO. ZABAWA:
DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ BOŻYCH Aby człowiek był naprawdę człowiekiem… DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ BOŻYCH Aby człowiek był naprawdę człowiekiem…
DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ BOŻYCH Aby człowiek był naprawdę człowiekiem… DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ BOŻYCH Aby człowiek był naprawdę człowiekiem…
Jam jest Pan Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. I.Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. II.Nie będziesz brał imienia. Jam jest Pan Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. I.Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. II.Nie będziesz brał imienia.
Zbudujmy nowe oblicze ś wiata. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi czuje nienawiść do siebie nawzajem. Chcąc osiągnąć dużą karierę jesteśmy w stanie. Zbudujmy nowe oblicze ś wiata. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi czuje nienawiść do siebie nawzajem. Chcąc osiągnąć dużą karierę jesteśmy w stanie.
Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno Pamiętaj, abyś dzień święty święcił Czcij ojca swego. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno Pamiętaj, abyś dzień święty święcił Czcij ojca swego.
(WJ 20,2-17) DEKAL OG. JA JESTEM PAN, TWÓJ BÓG, KTÓRY CIĘ WYWIÓDŁ Z ZIEMI EGIPSKIEJ, Z DOMU NIEWOLI. (WJ 20,2-17) DEKAL OG. JA JESTEM PAN, TWÓJ BÓG, KTÓRY CIĘ WYWIÓDŁ Z ZIEMI EGIPSKIEJ, Z DOMU NIEWOLI.
BÓG OCZEKUJE WIERNOŚCI. WIERNOŚĆ STAŁOŚĆ PRZYWIĄZANIE LOJALNOŚĆ ODDANIE UCZCIWOŚĆ BÓG OCZEKUJE WIERNOŚCI. WIERNOŚĆ STAŁOŚĆ PRZYWIĄZANIE LOJALNOŚĆ ODDANIE UCZCIWOŚĆ
DEKALOG Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. DEKALOG Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
RODZINA Rodzina bierze swój początek w miłości, jaką Stwórca ogarnia stworzony świat. Jan Paweł II. RODZINA Rodzina bierze swój początek w miłości, jaką Stwórca ogarnia stworzony świat. Jan Paweł II.
Przymierze i droga do Kanaanu (Wj 19 i Lb) Przymierze Najważniejszy epizod – Przymierze – centralne wydarzenie w Pięcioksięgu [22 rozdziały Wj, cała (20. Przymierze i droga do Kanaanu (Wj 19 i Lb) Przymierze Najważniejszy epizod – Przymierze – centralne wydarzenie w Pięcioksięgu [22 rozdziały Wj, cała (20.
Pomyśl - Ateisto Świadku Jehowy Katoliku … koniec o mnie. Pomyśl - Ateisto Świadku Jehowy Katoliku … koniec o mnie.
Droga Krzyżowa z Dobrym Łotrem. Razem z Panem Jezusem Drogą Krzyżową szło dwóch ludzi. Tak jak On skazanych na śmierć. Oni – ponieważ zrobili wiele złego. Droga Krzyżowa z Dobrym Łotrem. Razem z Panem Jezusem Drogą Krzyżową szło dwóch ludzi. Tak jak On skazanych na śmierć. Oni – ponieważ zrobili wiele złego.
Bł. Karolina Kózkówna 2.08.1898- 18.11.1914 Najłaskawszy Boże, który sprawiłeś że młoda dziewczyna poświęciła swoją czystość wyłącznie Tobie przez ofiarę Bł. Karolina Kózkówna 2.08.1898- 18.11.1914 Najłaskawszy Boże, który sprawiłeś że młoda dziewczyna poświęciła swoją czystość wyłącznie Tobie przez ofiarę
Papieski Dekalog Młodych Czyli praktyczne wskazania Jana Pawła II dla młodzieży Ks. Czesław Walentowicz. Papieski Dekalog Młodych Czyli praktyczne wskazania Jana Pawła II dla młodzieży Ks. Czesław Walentowicz.
Częś ć I OBRAZ W PROCESIE ZAPAMIĘTYWANIA ZMYSŁY NASZE SĄ NIE TYLKO DOSTARCZYCIELAMI ROZKOSZY ESTETYCZNYCH, SĄ ONE SKRZĘTNYMI KOLEKCJONERAMI NASZEJ WIEDZY. Częś ć I OBRAZ W PROCESIE ZAPAMIĘTYWANIA ZMYSŁY NASZE SĄ NIE TYLKO DOSTARCZYCIELAMI ROZKOSZY ESTETYCZNYCH, SĄ ONE SKRZĘTNYMI KOLEKCJONERAMI NASZEJ WIEDZY.
II NIEDZIELA ADWENTU Adwent t o czas pobożnego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem. Czekanie wymaga gotowości, wytężonej uwagi, przygotowania. II NIEDZIELA ADWENTU Adwent t o czas pobożnego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem. Czekanie wymaga gotowości, wytężonej uwagi, przygotowania.
Wierzę w Jednego Boga Ogarnij wiarę! Katecheza 5. w Roku Wiary Na podstawie KKK (198-231) Wierzę w Jednego Boga Ogarnij wiarę! Katecheza 5. w Roku Wiary Na podstawie KKK (198-231)
JAN PAWEŁ II 01.05.2011. 1. Pan kiedyś stanął nad brzegiem, Szukał ludzi gotowych pójść za Nim; By łowić serca Słów Bożych prawdą. Ref.: O Panie, to. JAN PAWEŁ II 01.05.2011. 1. Pan kiedyś stanął nad brzegiem, Szukał ludzi gotowych pójść za Nim; By łowić serca Słów Bożych prawdą. Ref.: O Panie, to.
CZŁOWIEK WYBRANY PRZEZ BOGA MOJŻESZ CZŁOWIEK WYBRANY PRZEZ BOGA Autor: Barbara Tomkowiak. CZŁOWIEK WYBRANY PRZEZ BOGA MOJŻESZ CZŁOWIEK WYBRANY PRZEZ BOGA Autor: Barbara Tomkowiak.
Podstawy Biblii Studium 9 Dzieło Jezusa. Był on kuszony tak jak my, różnica w tym jedynie, że nie grzeszył (Heb 4:15 NTSterna). On nie znał grzechu. Grzechu. Podstawy Biblii Studium 9 Dzieło Jezusa. Był on kuszony tak jak my, różnica w tym jedynie, że nie grzeszył (Heb 4:15 NTSterna). On nie znał grzechu. Grzechu.
Liturgia Etapy i przebieg ceremonii Sakramentu Małżeństwa. Liturgia Etapy i przebieg ceremonii Sakramentu Małżeństwa.
Prezentacja zawiera nasze przemyślenia na podstawie słów Jana Pawła II. Prezentacja zawiera nasze przemyślenia na podstawie słów Jana Pawła II.
Śniło mi się, że przeprowadzałam wywiad z Bogiem.. Śniło mi się, że przeprowadzałam wywiad z Bogiem..
Śniło mi się, że przeprowadzałam wywiad z Bogiem.. Śniło mi się, że przeprowadzałam wywiad z Bogiem..
GŁOSZENIE KERYGMATU. Punkt wyjścia – miłość Boga 1.Bóg tak kocha ludzi, że wysyła swojego Syna, aby ich zbawić, chce zbawić każdego człowieka. 2.Bóg chce. GŁOSZENIE KERYGMATU. Punkt wyjścia – miłość Boga 1.Bóg tak kocha ludzi, że wysyła swojego Syna, aby ich zbawić, chce zbawić każdego człowieka. 2.Bóg chce.
www Śniło mi się, że przeprowadzałem wywiad z Bogiem. www Śniło mi się, że przeprowadzałem wywiad z Bogiem.
Barka 1. Pan kiedyś stanął nad brzegiem, Szukał ludzi gotowych pójść za Nim; By łowić serca Słów Bożych prawdą. Ref.: O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś, Barka 1. Pan kiedyś stanął nad brzegiem, Szukał ludzi gotowych pójść za Nim; By łowić serca Słów Bożych prawdą. Ref.: O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,
Możesz nie wierzyć, ale te rady są naprawdę znakomite! Przeczytaj do końca - warto się czegoś nauczyć! Możesz nie wierzyć, ale te rady są naprawdę znakomite! Przeczytaj do końca - warto się czegoś nauczyć!
QUIZ BIBLIJNY DLA UCZNIÓW KLASY IV Zastanów się i odpowiedz na pytania, które znajdziesz na następnej stronie. Wybraną przez siebie odpowiedź zaznacz. QUIZ BIBLIJNY DLA UCZNIÓW KLASY IV Zastanów się i odpowiedz na pytania, które znajdziesz na następnej stronie. Wybraną przez siebie odpowiedź zaznacz.