Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

T r z y m a j f o r m ę ! Program profilaktyki zdrowotnej realizowany w Gimnazjum nr 3 w Sieradzu program realizowany w roku szkolnym 2010/2011.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "T r z y m a j f o r m ę ! Program profilaktyki zdrowotnej realizowany w Gimnazjum nr 3 w Sieradzu program realizowany w roku szkolnym 2010/2011."— Zapis prezentacji:

1 T r z y m a j f o r m ę ! Program profilaktyki zdrowotnej realizowany w Gimnazjum nr 3 w Sieradzu program realizowany w roku szkolnym 2010/2011

2 Cele programu Promowanie zdrowego stylu życia.
Kształtowanie właściwej postawy wobec zdrowia jako wartości nadrzędnej. Zachęcenie do stałego dbania o zdrowie. Zwiększenie aktywności fizycznej. Kreowanie mody na zdrowy styl życia. Promowanie nowego sposobu myślenia o zdrowiu, rozumianego jako stan dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego i osiągania dobrych wyników w szkole, potem w pracy.

3 Rok szkolny 2010/2011 działania:
Zamieszczenie zdjęć na stronie www szkoły - „biblioteka- koło czytelnicze”. Udział w sieradzkim rajdzie „Szwendaczek”. Uczniowie pod opieką bibliotekarza i pielęgniarki szkolnej wykonywali plakaty promujące aktywność fizyczną i zdrową dietę. Plakaty umieszczono na korytarzach szkolnych. W sklepiku szkolnym sprzedawano świeże owoce: jabłka i banany, które cieszyły się dużym powodzeniem. Zapewniono uczniom dostęp do wód mineralnych i soków. W okresie jesienno zimowym uczniowie otrzymywali mleko smakowe na stołówce. W jadłospisie obiadowym na stołówce szkolnej do posiłków dołączano uczniom surówki warzywno – owocowe, owoce, jogurty. Na godzinach wychowawczych z pielęgniarką szkolną oraz lekcjach biologii uczniowie dowiedzieli się o znaczeniu witamin w codziennej diecie. Na godzinach wychowawczych w gabinecie pielęgniarki szkolnej uczniowie klas pierwszych byli mierzeni i ważeni. Przy tym obliczali swoje BMI. Podczas godzin wychowawczych pielęgniarka szkolna uczyła młodzież udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

4 Rok szkolny 2010/2011 ciąg dalszy działań :
Na lekcjach wychowania fizycznego poprzez ćwiczenia sportowe uczniowie zwiększali swą aktywność i sprawność fizyczną. Na lekcjach bibliotecznych omawiano z uczniami zagadnienia otyłości i nadwagi, zaburzeń w odżywianiu się : anoreksji i bulimii. Pokazywano także sposoby obliczania swojego BMI. W bibliotece zaprezentowano uczniom tematyczną wystawę literatury . W bibliotece propagowano informacje dostępne w Internecie oraz sporządzono wykaz stron internetowych poświęconych zagadnieniom zdrowia. Na lekcjach techniki w klasach drugich uczniowie wykonywali zdrowe kanapki. 1 czerwca „Festiwal Nauki i Sportu””- działania sportowe : propagowanie zdrowego stylu życia oraz właściwej diety, mierzenie ciśnienia, nauka udzielania pierwszej pomocy przez strażaków. Opracowano prezentację w Power Point : „Czy wiesz co jesz” i umieszczono ją na stronie internetowej szkoły w zakładce biblioteka- koło czytelnicze. Opracowano bibliografię książek z dziedziny zdrowego stylu życia. Nauka mierzenia ciśnienia.

5 Rajd „Szwendaczek” Promujemy aktywność uczestnicząc w rajdzie

6 Rajd „Szwendaczek” cd. Maszerujemy z uśmiechem Chwila wytchnienia w drodze

7 Plakaty informacyjne Nawet w święta możesz zdrowo jeść
Jedz i bądź spokojny Zdrowie ukryte jest w liczbach

8 01.06.2011 - „Festiwal Nauki i Sportu”
Promujemy zdrową żywność, zachęcamy do jedzenia Trzeba się orzeźwić w taki upał

9 „Festiwal Nauki i Sportu” cd.
Rozgrywki międzyklasowe na nowym boisku to sama przyjemność

10 „Festiwal Nauki i Sportu”cd.
Strażacy dokładnie objaśniają jak udzielić pierwszej pomocy dorosłym i małym dzieciom Sprzęt znajdujący się w wozie strażackim do udzielania pomocy poszkodowanym

11 Smaczne i zdrowe kanapki przygotowane przez uczniów
Oczy też jedzą Ale kanapa! Ślinka cieknie na sam widok

12 Zagadnienia profilaktyczne umieszczane w gablotach szkolnych
Zdrowie w liczbach Dieta na wyciszenie Kontrola cholesterolu Kwasy omega3 w diecie ucznia Przygotowywanie zdrowych i smacznych potraw na święta Smaczne, zdrowe smakołyki na pikniki

13 Lekcje biblioteczne Zaburzenia stanu zdrowia i rozwoju związane z nieprawidłowym odżywianiem: nadwaga i otyłość anoreksja i bulimia Wybrane zagadnienia edukacji konsumenckiej. Dieta ucznia potrzebna do prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (piramida zdrowia). Rozmawiamy o zdrowiu Konsumenckie a b c

14 koordynator programu Elżbieta Adameczek
Marzanna Kaczmarek [pielęgniarka szkolna]


Pobierz ppt "T r z y m a j f o r m ę ! Program profilaktyki zdrowotnej realizowany w Gimnazjum nr 3 w Sieradzu program realizowany w roku szkolnym 2010/2011."

Podobne prezentacje


Reklamy Google