Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jednomiany i sumy algebraiczne Zasady Przypomnijmy, że wyrażeniami algebraicznymi nazywamy takie wyrażenia, w których obok liczb i znaków działania występują

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jednomiany i sumy algebraiczne Zasady Przypomnijmy, że wyrażeniami algebraicznymi nazywamy takie wyrażenia, w których obok liczb i znaków działania występują"— Zapis prezentacji:

1

2 Jednomiany i sumy algebraiczne

3 Zasady Przypomnijmy, że wyrażeniami algebraicznymi nazywamy takie wyrażenia, w których obok liczb i znaków działania występują litery. jednomianów Wszystkie wyrażenia algebraiczne zbudowane są z jednomianów, czyli wyrażeń, które są pojedynczymi liczbami, pojedynczymi literami lub iloczynami liczb i liter.

4 cd jednomiany Aby wyrażenie algebraiczne było czytelne, staramy się jednomiany uporządkować.

5 cd sumy algebraiczne sumą algebraiczną wyrazami sumy Wyrażenie algebraiczne, które powstaje przez dodawanie jednomianów, nazywamy sumą algebraiczną. Jednomiany, które dodajemy, nazywamy wyrazami sumy.

6 cd sumy algebraiczne Sumy algebraiczne staramy się zapisać w jak najprostszej postaci.

7 cd sumy algebraiczne

8 cd wspólny czynnik wspólny czynnik Poniższe przykłady pokazują, w jaki sposób mnożymy jednomiany przez sumę algebraiczną oraz w jaki sposób wyłączamy wspólny czynnik przed nawias.

9 Zadania Zadania z jednomianów i sum algebraicznych ZadaniaZadania 1 ZadaniaZadania 2 Paweł Bojarski Wykonał uczeń klasy IIIc szkoły Publicznego Gimnazjum w Nowym Miszewie Paweł Bojarski


Pobierz ppt "Jednomiany i sumy algebraiczne Zasady Przypomnijmy, że wyrażeniami algebraicznymi nazywamy takie wyrażenia, w których obok liczb i znaków działania występują"

Podobne prezentacje


Reklamy Google