Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ruch organizacji pacjentów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ruch organizacji pacjentów."— Zapis prezentacji:

1 Ruch organizacji pacjentów.
Oczekiwania

2 Kim jest pacjent? Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)
pacjenta zdefiniowała jako osobę korzystającą z usług medycznych, ze świadczeń zdrowotnych, niezależnie od tego czy ta osoba jest zdrowa czy chora

3 Transformacja z biernego pacjenta do partnera
zmiana interakcji z pacjentem zmiana definicji pacjenta więcej aktywnych partnerów

4 Pacjent jako partner Kompetentny partner do dyskusji
Świadomy menedżer własnego zdrowia Wymagający klient Odpowiedzialny członek społeczności Dziś pacjent to kompetentny partner. Przygotowany do dyskusji nad kształtowaniem rzeczywistości w której żyje oraz do świadomego korzystania ze zdobyczy cywilizacyjnych.

5 Elementy partnerstwa Dostępność informacji Jasne standardy i procedury
System komunikowania Pomoc w trudnych sytuacjach Wysoki poziom usług Te elementy partnerstwa to typowy przykład oczekiwań, wspólny dla wielu grup społeczeństwa a pacjent wcale się od nikogo nie różni.

6 FPP - fakty

7 Spotkanie Plenarne Białego Szczytu

8 Zespół Redakcyjny Białego Szczytu

9 Zdrowie, opieka zdrowotna, ubezpieczenia
Myśli przewodnie Zdrowie, opieka zdrowotna, ubezpieczenia Zrównoważone założenia do reform - balans odpowiedzialności i inicjatyw pryw./publ. Zmiana założeń - wola polityczna, zarządzanie zmianą, środek organizacji Gotowość pacjentów do zmian

10 Populacja UE

11 Oczekiwania pacjenta Zaproszenie do dyskusji społecznej
Oczekiwania pacjenta Zaproszenie do dyskusji społecznej Stałe rzecznictwo pacjenta Dostępność usług medycznych o wysokiej jakości Profilaktyka i edukacja zdrowotna W imieniu pacjenta FPP jest przygotowana do złożenia propozycji wznowienia spotkań z pozarządowymi organizacjami pacjenckimi w Ministerstwie Zdrowia. Jest to standardowy element naszej działalności. Naszym celem jest tworzenie porozumienia i partnerstwa między wszystkimi stronami uczestniczącymi w SOZ.

12 Tematy dzisiejszej debaty
Oczekiwania pacjenta względem polityki lekowej Czy leki muszą być tak drogie? Jak wyeliminować leki bazarowe? Czy lekarze leczą tanio? Kiedy system elektroniczny? Współpraca lekarzy, pacjentów i aptekarzy Jak paneliści widzą rolę FPP we współpracy z rządem i środowiskiem medycznym nie tylko w w/w tematach.

13


Pobierz ppt "Ruch organizacji pacjentów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google