Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program Przygody Kropelki Plumki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program Przygody Kropelki Plumki"— Zapis prezentacji:

1 Program Przygody Kropelki Plumki
realizowany w ramach programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży

2 Cel Głównym celem programu było zapoznanie dzieci dowiedziały się jak wygląda obieg wody w przyrodzie, jak działają wodociągi oraz system kanalizacji wraz z oczyszczalnią ścieków, ale przede wszystkim dowiedziały się, że człowiek ma bezpośredni wpływ na jakość wody.

3 16 września 2008r. ruszył organizowana przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Nowej Soli Program Edukacyjno-Ekologiczny pn.: "Przygody kropelki Plumki" skierowany do dzieci z klas III szkół podstawowych z terenu miasta Nowa Sól.

4 W dniu 18 września dzieci udały się do oczyszczalni ścieków na ulicy Polnej. Zapoznały się z obiegiem wody w przyrodzie i dowiedziały się, że każdy człowiek ma bezpośrednio wpływ na jakość wody. Podczas zwiedzania oczyszczalni kierownik zakładu pokazał im budynek krat, przepompownię, piaskownik, reaktor biologiczny i osadnik. Dzieci były także w laboratorium, gdzie każde z nich miało możliwość oglądania pod mikroskopem osadu czynnego (małych robaczków). Po wycieczce będzie nam łatwiej wykonać prace na konkurs plastyczny.

5

6 W dniu 21 listopada 2008r. w PSP nr1 w Nowej Soli uroczyście wręczono cenne nagrody. Nagrody wręczali prezes MZGK Sp. z o.o. Waldemar Wrześniak, Dyrektor Generalny Geppo Sp. z o.o. Wojciech Dronia, wicestarosta nowosolski Józef Suszyński i wiceprezes MZGK Sp. z o.o. Dariusz Gusta. Zaszczytne pierwsze miejsce otrzymał uczeń klasy IIIb PSP nr1 w Nowej Soli - Kamil Domerecki, a wyróżnienie jego koleżanka z klasy Paulina Szpiczakowska.

7


Pobierz ppt "Program Przygody Kropelki Plumki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google