Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYJAŹŃ godzina wychowawcza w kl. VI Prowadzący: Małgorzata Suchmiel nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr1 w Nowej Soli.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYJAŹŃ godzina wychowawcza w kl. VI Prowadzący: Małgorzata Suchmiel nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr1 w Nowej Soli."— Zapis prezentacji:

1 PRZYJAŹŃ godzina wychowawcza w kl. VI Prowadzący: Małgorzata Suchmiel nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr1 w Nowej Soli

2 CELE ZAJĘĆ

3 Cel główny: wartość przyjaźni Cele operacyjne: poznanie cech prawdziwego przyjaciela sposoby zyskiwania przyjaciół potrzeba i znaczenie przyjaźni w życiu każdego człowieka zaspokojenie potrzeby akceptacji i przynależności współpraca w zespole

4 REALIZACJA

5 Zabawa integracyjna Każdy uczeń otrzymuje karteczkę z trzema rozpoczętymi zdaniami: Jestem.... Lubię... Mam... Ma dokończyć zdania tak, aby dwa z nich były prawdziwe i jedno fałszywe. Zadaniem grupy jest odgadnięcie stwierdzenia fałszywego.

6 Uczniowie kończą zdania i odgadują nieprawdziwe stwierdzenia.

7 Dobre rady Prowadzący dzieli zespół na 4 grupy. Zadaniem każdej z nich jest udzielenie odpowiedzi na karteczkach i przyklejenie jej pod zadanym pytaniem. W podsumowaniu uczestnicy tworzą wspólny plakat. Pytania: Jak należy postępować, aby mieć przyjaciół? Dlaczego przyjaźnimy się? Dlaczego jedni mają wielu przyjaciół, a inni nie? Jak zyskać przyjaźń, jak ją stracić?

8 Uczniowie zapisują dobre rady dotyczące przyjaźni.

9 Uczniowie tworzą wspólny plakat.

10 Dobre rady uczniów: przyjaciel nie powinien zdradzać tajemnic przyjaciel powinien pomagać innym przyjaciel powinien być bezinteresowny przyjaciel powinien umieć słuchać mieć przyjaciela to mieć wsparcie w drugiej osobie z przyjacielem można czuć się bezpieczniej i lepiej z przyjacielem można zawsze porozmawiać i mu się zwierzyć przyjaciela można stracić przez nieszczerość i obgadywanie to czy mamy przyjaciół nie zależy tylko od nas

11 Podsumowanie zajęć Pytania do uczniów: Co mi się podobało? Czego nowego się nauczyłem? Czego się dowiedziałem ?

12 Uczniowie dzielą się swoimi refleksjami z przeprowadzonej lekcji.

13 Podsumowanie wypowiedzi uczniów.

14 Podobało mi się… … że, było fajnie, ciekawie i miło. … że, mogłem swobodnie wyrazić swoje myśli. … że, razem współpracowaliśmy. … że, pracowaliśmy w grupach. … że, cała klasa pracowała wspólnie.

15 Dowiedziałem się: … co tak naprawdę znaczy słowo przyjaźń. … że, dobrze mieć przyjaciół. … co trzeba robić, aby zdobyć przyjaciół. … jak zachowywać się, aby nie stracić przyjaciela. … jak zadbać o przyjaźń. … jakie cechy powinien posiadać dobry przyjaciel.

16 Nauczyłem się: … jak postępować z przyjaciółmi. … jak współpracować w zespole. … wspólnie z kolegami odpowiadać na pytanie. … jak nie ranić swoich przyjaciół. … jak traktować przyjaciół.

17 DZIĘKUJĘ ZA OBEJRZENIE PREZENTACJI AUTORKA


Pobierz ppt "PRZYJAŹŃ godzina wychowawcza w kl. VI Prowadzący: Małgorzata Suchmiel nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr1 w Nowej Soli."

Podobne prezentacje


Reklamy Google