Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zastosowania Internetu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zastosowania Internetu"— Zapis prezentacji:

1 Zastosowania Internetu

2 Kilka słów wstępu… Internet stwarza ogromne potencjalne możliwości zastosowania. Wykorzystując je, możemy zbudować informatyczne odpowiedniki narzędzi i usług, które niewątpliwie mają one wpływ na nasze życie. Poniżej zaprezentowane zostaną wybrane zastosowania Internetu oraz omówione pod względem ich zalet. Po zapoznaniu się z zaletami zastosowań sieci Internet zastanów się nad ich ewentualnymi wadami.

3 E-nauka E-nauka polega na udostępnianiu przez szkołę materiałów za pomocą Internetu. Uczniowie uczą się samodzielnie. Konsultują się z wykładowcami za pośrednictwem poczty elektronicznej. Sprawdziany wiedzy odbywają się również za pośrednictwem sieci. Mogą do tego być wykorzystane formularze publikowane na stronach WWW w określonych godzinach.

4 Zaletą takiej wirtualnej szkoły jest to, iż nie musi ponosić kosztów związanych z wyposażeniem i utrzymaniem sal wykładowych. Może istnieć jedynie w Internecie Ćwiczenia: W wyszukiwarce google znajdź strony dotyczące hasła „nauczanie zdalne” i przejrzyj zasoby kilku wybranych stron. Jakie cechy musi mieć osoba ucząca się za pośrednictwem Internetu?

5 Telepraca Telepraca wykonywana jest zdalnie. Pracownik komunikuje się z firmą za pomocą sieci komputerowej. Za jej pośrednictwem otrzymuje zlecenia, wykonuje je i odsyła pracodawcy. Takie zajęcie możliwe jest na stanowiskach, na których głównym narzędziem pracy jest komputer. Praca zdalna może być wykonywana bez konieczności opuszczania domu. Stwarza to możliwość znalezienia zatrudnienia osobom niepełnosprawnym, przebywającym na urlopach zdrowotnych bądź opiekuńczych, zamieszkującym w rejonach o dużym bezrobociu. Osoby znające języki obce mogą mieć pracodawców na całym świecie.

6 Zaletą takiej formy pracy jest to, iż pracodawca nie musi ponosić kosztów tworzenia i utrzymania stanowiska pracy. Poszukiwania pracowników może prowadzić nie tylko na lokalnym rynku pracy. Ćwiczenia: W wyszukiwarce google znajdź strony dotyczące hasła „telepraca” i przejrzyj zasoby kilku wybranych stron. Jakie zadania może zdalnie wykonywać pracownik?

7 Handel elektroniczny Internet można wykorzystać do zorganizowania elektronicznego sklepu. Oferty towarów będą prezentowane na stronach WWW. Klient ma możliwość zadawania pytań sprzedawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej. Do przesyłania zamówień służy poczta elektroniczna lub formularz zamieszczony na stronie WWW.

8 Zalety: Sklep internetowy może być on czynny przez 7 dni w tygodniu i przez 24 godziny na dobę. Koszty jego prowadzenia są znacznie niższe od kosztów prowadzenia zwykłego sklepu. Towarów nie trzeba magazynować – można je kupować u producenta dopiero wtedy, gdy klient złoży zamówienie. Kupujący może dowolnie długo oglądać towar, zbierać oferty z różnych sklepów, porównywać je, aby znaleźć najkorzystniejszą. Wyprawa do sklepu internetowego nie pochłania czasu na dojazd, stanie w kolejkach. Zakupy możemy robić w domu, nie ruszając się z fotela.

9 Sprzedający ma możliwość znalezienia nabywców na całym świecie
Sprzedający ma możliwość znalezienia nabywców na całym świecie. Jest to wyzwanie, ale i szansa nawet dla małych i średnich przedsiębiorstw, które mogą z powodzeniem konkurować na rynku globalnym. Ćwiczenia: W wyszukiwarce google znajdź strony dotyczące hasła „sklepy internetowe” i przejrzyj zasoby kilku wybranych stron. Jakich czynności nie można wykonać za pośrednictwem sieci? Zaproponuj czynności, których wykonanie można usprawnić za pomocą Internetu. Wymień dziedziny życia, które radykalnie zmieniło upowszechnienie Internetu.


Pobierz ppt "Zastosowania Internetu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google