Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Systemy edukacyjne w krajach Unii Europejskiej. Projekt zrealizowany przez uczniów Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie w ramach programu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Systemy edukacyjne w krajach Unii Europejskiej. Projekt zrealizowany przez uczniów Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie w ramach programu."— Zapis prezentacji:

1 Systemy edukacyjne w krajach Unii Europejskiej

2 Projekt zrealizowany przez uczniów Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie w ramach programu Orange dla Ziemi

3 Osoby zaangażowane w realizację projektu Opiekun projektu: Andrzej Protasewicz Lider - Agnieszka Grzeszczak Osoby realizujące projekt: Paulina Borowicz, Ania Baranowska, Agnieszka Grzeszczak, Justyna Zadarko Magda Rosołowska, Ola Kucharczyk, Emilia Urbańska, Agata Kulesza, Ola Wierszel, Ola Ambrożek, Sylwia Sadowik, Ewa Wiśniewska, Marta Rusinek.

4 Spotkania wstępne Pierwsze dwa spotkania organizacyjne zaaranżowane przez opiekuna odbyło się jeszcze w listopadzie 2006 r.. Po prezentacji przyczyny naszego spotkania przeszliśmy do szukania tematu projektu. Po dość burzliwej dyskusji w końcu doszliśmy do porozumienia. Wybraliśmy temat projektu – Systemy edukacyjne w krajach Unii Europejskiej. Pierwsze dwa spotkania organizacyjne zaaranżowane przez opiekuna odbyło się jeszcze w listopadzie 2006 r.. Po prezentacji przyczyny naszego spotkania przeszliśmy do szukania tematu projektu. Po dość burzliwej dyskusji w końcu doszliśmy do porozumienia. Wybraliśmy temat projektu – Systemy edukacyjne w krajach Unii Europejskiej. Postanowiliśmy, że pierwszym krokiem będzie skierowanie listów do ambasad krajów UE z prośbą o udostępnienie nam informacji na temat szkolnictwa w poszczególnych państwach unii.

5 Spotkania wstępne Podzieliliśmy się zadaniami. Każdy z członków grupy realizującej projekt miał za zadanie opracować po dwa (lub jedno) państwa Unii Europejskiej. Napisaliśmy listy i cierpliwie czekaliśmy na odpowiedź. Pierwsze reakcje ze strony ambasad pojawiły się już po tygodniu. Każdy z nas otrzymał odpowiedź od placówki dyplomatycznej do której skierował swój list z prośbą. W niektórych przesyłkach zawarte były książki, biuletyny informacyjne, zaś w innych jedynie list z linkami do stron www, na których mogliśmy znaleźć informacje Podzieliliśmy się zadaniami. Każdy z członków grupy realizującej projekt miał za zadanie opracować po dwa (lub jedno) państwa Unii Europejskiej. Napisaliśmy listy i cierpliwie czekaliśmy na odpowiedź. Pierwsze reakcje ze strony ambasad pojawiły się już po tygodniu. Każdy z nas otrzymał odpowiedź od placówki dyplomatycznej do której skierował swój list z prośbą. W niektórych przesyłkach zawarte były książki, biuletyny informacyjne, zaś w innych jedynie list z linkami do stron www, na których mogliśmy znaleźć informacje

6 Aleksandra KucharczykMagdalena RosołowskaAnna Baranowska Marta RusinekEwa WiśniewskaA. WierszelA. Kulesza Emilia UrbańskaPaulina BorowiczAleksandra Ambrożek Agnieszka GrzeszczakJustyna ZadarkoSylwia Sadowik AustriaBelgiaDaniaFinlandiaFrancjaGrecja HiszpaniaHolandiaIrlandiaLuksemburgNiemcyPortugalia SzwecjaWłochyCyprCzechyEstoniaLitwa ŁotwaMalta Słowacja Słowenia Wielka Brytania Węgry

7 Kolejne spotkania Kolejne spotkania Po grudniowej przerwie wznowiliśmy spotkania w styczniu, ponieważ nadszedł czas realizacji projektu przez nasz zespół. Na spotkaniach dokonaliśmy weryfikacji zdobytych materiałów. Po grudniowej przerwie wznowiliśmy spotkania w styczniu, ponieważ nadszedł czas realizacji projektu przez nasz zespół. Na spotkaniach dokonaliśmy weryfikacji zdobytych materiałów. Następnie określiliśmy jak ostatecznie wyglądać ma nasz biuletyn informacyjny. Następnie określiliśmy jak ostatecznie wyglądać ma nasz biuletyn informacyjny. Spośród kilku projektów wybraliśmy wzór okładki. Spośród kilku projektów wybraliśmy wzór okładki.

8 Kolejne spotkania W trakcie kolejnych spotkań dopieszczaliśmy ostateczną wersję informatora. Prezentowaliśmy zebrane przez nas informacje o systemach edukacyjnych w krajach UE oraz stworzone na ich podstawie poszczególne strony informatora. W trakcie kolejnych spotkań dopieszczaliśmy ostateczną wersję informatora. Prezentowaliśmy zebrane przez nas informacje o systemach edukacyjnych w krajach UE oraz stworzone na ich podstawie poszczególne strony informatora. Rozmawialiśmy o sposobie wydania biuletynu, metodzie jego dystrybucji. Rozmawialiśmy o sposobie wydania biuletynu, metodzie jego dystrybucji. Ustaliliśmy, że stworzymy prezentacje PowerPoint, w której przedstawimy przebieg naszej pracy.

9 12 lutego wróciliśmy po feriach do szkoły. Zbliżał się moment wydania biuletynu. Następnego dnia rozpoczęliśmy powielanie informatora. Kilka egzemplarzy przekazaliśmy nauczycielom w naszej szkole, dyrekcji i bibliotece. Przy wejściu do szkoły ustawiliśmy punkt informacyjny, w którym każdy zainteresowany uczeń mógł otrzymać egzemplarz naszego informatora. Umieściliśmy również nasz biuletyn w wersji elektronicznej na stronie naszej szkoły. Następnego dnia rozpoczęliśmy powielanie informatora. Kilka egzemplarzy przekazaliśmy nauczycielom w naszej szkole, dyrekcji i bibliotece. Przy wejściu do szkoły ustawiliśmy punkt informacyjny, w którym każdy zainteresowany uczeń mógł otrzymać egzemplarz naszego informatora. Umieściliśmy również nasz biuletyn w wersji elektronicznej na stronie naszej szkoły. Końcowe kroki

10 A oto efekt naszej pracy


Pobierz ppt "Systemy edukacyjne w krajach Unii Europejskiej. Projekt zrealizowany przez uczniów Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie w ramach programu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google