Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Systemy edukacyjne w krajach Unii Europejskiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Systemy edukacyjne w krajach Unii Europejskiej"— Zapis prezentacji:

1 Systemy edukacyjne w krajach Unii Europejskiej

2 Projekt zrealizowany przez uczniów Miejskiego Gimnazjum
im. Stanisława Dulewicza w Darłowie w ramach programu „Orange dla Ziemi”

3 Osoby zaangażowane w realizację projektu
Opiekun projektu: Andrzej Protasewicz Lider - Agnieszka Grzeszczak Osoby realizujące projekt: Paulina Borowicz, Ania Baranowska, Agnieszka Grzeszczak, Justyna Zadarko Magda Rosołowska, Ola Kucharczyk, Emilia Urbańska, Agata Kulesza, Ola Wierszel, Ola Ambrożek, Sylwia Sadowik, Ewa Wiśniewska, Marta Rusinek.

4 Spotkania wstępne Pierwsze dwa spotkania organizacyjne zaaranżowane przez opiekuna odbyło się jeszcze w listopadzie r.. Po prezentacji przyczyny naszego spotkania przeszliśmy do szukania tematu projektu. Po dość burzliwej dyskusji w końcu doszliśmy do porozumienia. Wybraliśmy temat projektu – „Systemy edukacyjne w krajach Unii Europejskiej”. Postanowiliśmy , że pierwszym krokiem będzie skierowanie listów do ambasad krajów UE z prośbą o udostępnienie nam informacji na temat szkolnictwa w poszczególnych państwach unii.

5 Spotkania wstępne Podzieliliśmy się zadaniami. Każdy z członków grupy realizującej projekt miał za zadanie opracować po dwa (lub jedno) państwa Unii Europejskiej. Napisaliśmy listy i cierpliwie czekaliśmy na odpowiedź. Pierwsze reakcje ze strony ambasad pojawiły się już po tygodniu. Każdy z nas otrzymał odpowiedź od placówki dyplomatycznej do której skierował swój list z prośbą. W niektórych przesyłkach zawarte były książki, biuletyny informacyjne, zaś w innych jedynie list z linkami do stron www, na których mogliśmy znaleźć informacje

6 Aleksandra Kucharczyk
Magdalena Rosołowska Anna Baranowska Austria Belgia Dania Finlandia Francja Grecja Marta Rusinek Ewa Wiśniewska A. Wierszel A. Kulesza Hiszpania Holandia Irlandia Luksemburg Niemcy Portugalia Emilia Urbańska Paulina Borowicz Aleksandra Ambrożek Szwecja Włochy Cypr Czechy Estonia Litwa Agnieszka Grzeszczak Justyna Zadarko Sylwia Sadowik Słowacja Wielka Brytania Węgry Łotwa Malta Słowenia

7 Spośród kilku projektów wybraliśmy wzór okładki.
Kolejne spotkania Po grudniowej przerwie wznowiliśmy spotkania w styczniu, ponieważ nadszedł czas realizacji projektu przez nasz zespół. Na spotkaniach dokonaliśmy weryfikacji zdobytych materiałów. Następnie określiliśmy jak ostatecznie wyglądać ma nasz biuletyn informacyjny. Spośród kilku projektów wybraliśmy wzór okładki.

8 Rozmawialiśmy o sposobie wydania biuletynu, metodzie jego dystrybucji.
Kolejne spotkania W trakcie kolejnych spotkań „dopieszczaliśmy” ostateczną wersję informatora. Prezentowaliśmy zebrane przez nas informacje o systemach edukacyjnych w krajach UE oraz stworzone na ich podstawie poszczególne strony informatora. Rozmawialiśmy o sposobie wydania biuletynu, metodzie jego dystrybucji. Ustaliliśmy, że stworzymy prezentacje PowerPoint, w której przedstawimy przebieg naszej pracy.

9 Końcowe kroki 12 lutego wróciliśmy po feriach do szkoły. Zbliżał się moment wydania biuletynu. Następnego dnia rozpoczęliśmy powielanie informatora. Kilka egzemplarzy przekazaliśmy nauczycielom w naszej szkole, dyrekcji i bibliotece. Przy wejściu do szkoły ustawiliśmy punkt informacyjny, w którym każdy zainteresowany uczeń mógł otrzymać egzemplarz naszego informatora. Umieściliśmy również nasz biuletyn w wersji elektronicznej na stronie naszej szkoły.

10 A oto efekt naszej pracy


Pobierz ppt "Systemy edukacyjne w krajach Unii Europejskiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google